Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.02.2017 21:54

ruzica napisał(a):A widziałeś Michale zimowy kibelek w Chatce? Tak mi się przypomniało :mrgreen:


On niezależnie od pory roku jest wyjątkowy :P
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.02.2017 21:57

Miło patrzeć na znajome kąty. :)
Ostatni raz w Chatce Puchatka byliśmy w lutym ubiegłego roku. Warunki były zgoła inne niż u Was. Dużo śniegu, wiatr urywający głowy i prawie zero turystów.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.02.2017 13:41

Dla mnie możliwość szybkiego dojścia z Przełęczy Wyżnej, jest przekleństwem tego miejsca...idziesz Wetlińską i mijasz kilka osób, a pod Chatką Puchatka zawsze tłumy, większość w klapkach i sandałach z reklamówką z Biedronki w dłoni...wiem stereotyp, ale mam porównanie z ostatnich dwóch lat i według mnie jest coraz gorzej i już niedługo żeby zaznać spokoju, nawet jesienią czy zimą trzeba będzie jeździć na Ukrainę :? A teraz pora pożegnać towarzystwo i wrócić do Wetliny...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie wiem co przeskrobały rysie, że chcą je zwolnić :lool:

Obrazek

Obrazek
nie taki straszny ten zwierzyniec, jak go malują :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Straż Graniczna czuwa 8O

Wetlina to takie dziwne miejsce, bo wszystkie drogi prowadzą tutaj :oczko_usmiech: :hearts:

Obrazek

w kolejnym odcinku zapraszam na Rawki, Działem :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.02.2017 14:17

słoma79 napisał(a):Dla mnie możliwość szybkiego dojścia z Przełęczy Wyżnej, jest przekleństwem tego miejsca...idziesz Wetlińską i mijasz kilka osób, a pod Chatką Puchatka zawsze tłumy

Chyba, że idziesz w wietrzny i pochmurny zimowy poniedziałek :mrgreen: .


słoma79 napisał(a):Wetlina to takie dziwne miejsce, bo wszystkie drogi prowadzą tutaj :oczko_usmiech: :hearts:
Obrazek

Ekspozycja na barze widzę ciągle się powiększa. Fascynująca lektura :lol: .
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.02.2017 14:58

słoma79 napisał(a):Dla mnie możliwość szybkiego dojścia z Przełęczy Wyżnej, jest przekleństwem tego miejsca...idziesz Wetlińską i mijasz kilka osób, a pod Chatką Puchatka zawsze tłumy, większość w klapkach i sandałach z reklamówką z Biedronki...

Niestety, tak. Chatka Puchatka jest łatwo dostępna to i tłumy niedzielnych turystów tam walą...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.02.2017 15:58

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Dla mnie możliwość szybkiego dojścia z Przełęczy Wyżnej, jest przekleństwem tego miejsca...idziesz Wetlińską i mijasz kilka osób, a pod Chatką Puchatka zawsze tłumy, większość w klapkach i sandałach z reklamówką z Biedronki...

Niestety, tak. Chatka Puchatka jest łatwo dostępna to i tłumy niedzielnych turystów tam walą...


Ciesz się, że nie byłeś tam w sierpniu :twisted: Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze Bieszczady wyasfaltują :x

Czekam na Dział, który mi się kojarzy z rajem jagodowym :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.02.2017 18:06

ruzica napisał(a):Ciesz się, że nie byłeś tam w sierpniu :twisted:

Czekam na Dział, który mi się kojarzy z rajem jagodowym :hearts:


Celowo jeżdżę po sezonie, latem nie strawię tłumów...mi Dział kojarzy się z samotnością i ciszą...byliśmy sami...Ja i On...przez całą drogę spotkałem 2...słownie DWIE osoby :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 02.02.2017 22:03

Trzy dni to mało, bardzo mało...plan jest...Wetlina...Rawki przez Dział, Krzemieniec, powrót granicznym...pogoda piękna, niestety dzień krótki, a czołówka została w samochodzie pod kwaterą...więc z Krzemieńca powrót na Wielką Rawkę i niebieskim do Ustrzyk...a potem się zobaczy 8O
Z Wetliny wyruszam sam...wczorajsza Wetlińska i wieczór w Bazie wykończyły ekipę :wink: ...do początku zielonego szlaku przez Dział spod ABC jest jakieś...nie wiem, ale strasznie się dłuży...buda otwarta, mimo, że październik trzeba płacić za wstęp do parku, płacę...i przekraczam bramy raju :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

chwilowo raj był dość stromy i mokry...ale wkrótce zmienił swoje oblicze :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu przystaniemy na chwilę, na łyk herbaty i Grześka w czekoladzie...papierek oczywiście do plecaka :evil: jutro pójdziemy dalej :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 03.02.2017 08:47

słoma79 napisał(a):Obrazek
ABC...tu kupisz wszystko co potrzebne, by przeżyć w Bieszczadach :nice:


ABC w Wetlinie... i już wiesz jak wygląda centrum wszechświata. :twisted:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 03.02.2017 09:41

ruzica napisał(a):Ciesz się, że nie byłeś tam w sierpniu :twisted:

Byłem raz w lipcu i dziękuję bardzo...

słoma79 napisał(a):Celowo jeżdżę po sezonie, latem nie strawię tłumów...mi Dział kojarzy się z samotnością i ciszą...byliśmy sami...Ja i On...przez całą drogę spotkałem 2...słownie DWIE osoby :hearts:

Mam wrażenie, że i latem na zielonym szlaku z Wetliny na Rawki wielkich tłumów nie ma. Szlak nie jest - na szczęście - krótki, to i niedzielnych wielu się nie spotka.
Ja też bywam w Wetlinie właściwie tylko poza sezonem, a najczęściej zimą. :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.02.2017 14:19

Ktoś chętny na dalszą wędrówkę?? Zapraszam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

co krok moje oczy wyłapują coś nowego, coś pięknego, a ręka samoczynnie wędruje w kierunku kieszeni i ukrytego w niej telefonu...niestety, ale wszystkie zdjęcia z Rawek pochodzą z kalkulatora Samsunga 8O
CDN
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 03.02.2017 20:55

słoma79 napisał(a):Ktoś chętny na dalszą wędrówkę??

Pewnie, że tak. Wędruję z Tobą Działem :) .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.02.2017 19:59

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Ktoś chętny na dalszą wędrówkę??

Pewnie, że tak. Wędruję z Tobą Działem :) .


Zawsze raźniej...dla kogoś kto pojechał po raz pierwszy w Bieszczady jesienią i to po nastu, czy nawet dwudziestu latach wszystko jest zachwycające...wędrujmy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy w końcu dochodzę do Małej Rawki turystów gwałtownie przybywa...podobnie jak w przypadku Połoniny Wetlińskiej i Chatki Puchatka, można tutaj dojść krótkim szlakiem prowadzącym z Przełęczy Wyżniańskiej, mijając po drodze Bacówkę PTTK Pod Małą Rawką...

Obrazek

chwila przerwy na widoki i idziemy dalej w kierunku Wielkiej Rawki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Wielkiej Rawki kieruję się na Krzemieniec, którego główną atrakcją jest trójstyk granic...Polskiej, Ukraińskiej i Słowackiej...sam szczyt nie jest zbyt widokowy, ze względu na dość mocno rozwiniętą roślinność. Jest za to bardzo popularny wśród turystów. Droga z Wielkiej Rawki najpierw dość długo i gwałtownie opada, by w mniej więcej połowie równie gwałtownie podnieść się znowu w górę...według mnie jest to najbardziej wymagający kondycyjnie fragment bieszczadzkich szlaków...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu postanawiam nieco odbudować zawartość kalorii w żołądku, przygotowane rano kanapki w końcu na coś się przydadzą :oczko_usmiech:

Obrazek

turystów bacznie obserwuje bieszczadzki koziołek :mrgreen:

Obrazek

pora ponownie pokonać trasę w kierunku Wielkiej Rawki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z Wielkiej Rawki postanawiam zejść w kierunku Ustrzyk szlakiem niebieskim, którym pod górę ciągną tłumy...chyba najgorsza możliwa droga do podejścia...według mnie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kiedy docieram na parking, większość wędrujących ze mną turystów wybiera dalszą drogę w kierunku Ustrzyk w poszukiwaniu jakiegoś busa...niestety nikt nie wraca z parkingu w kierunku Wetliny...na szczęście mam tą przewagę nad innymi, że jestem sam, a w Bieszczadach instytucja autostopu działa nadal doskonale :mrgreen: pierwszy przejeżdżający samochód zabiera mnie do Wetliny :D w drodze szybko umawiam się z resztą mojej ekipy na późny obiad i tu popełniamy pierwszy poważny błąd :twisted: w ten weekend odbywa się Ultramaraton Bieszczadzki i wszystkie możliwe restauracje i knajpki są napakowane do skraju możliwości a przed drzwiami czekają długie kolejki :?
Po zwiedzeniu wszystkich możliwych miejsc w Wetlinie, postanawiamy zjeść kolację w domu...najpierw jednak do Bazy na piwko i...jesteśmy uratowani...menu Bazy bardzo ograniczone, ale bigos, pierogi i schabowe wystarczą :nice: a do tego są bardzo pyszne a porcje (szczególnie schabowy) duże :mrgreen:
Pora wracać...dzień był długi i dość ciężki...

Obrazek

resztę wieczoru spędzamy w naszym pokoju, korzystając z bogatego księgozbioru gospodarzy :hearts:

Obrazek

Obrazek

w kolejnym odcinku Tarnica...CDN :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.02.2017 20:31

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Ktoś chętny na dalszą wędrówkę??

Pewnie, że tak. Wędruję z Tobą Działem :) .


Mowa 8) , nawet jak będę troszkę za Wami , nie ma strachu że zabłądzę . . .

Nefer napisał(a): . . . z Wielkiej Rawki postanawiam zejść w kierunku Ustrzyk szlakiem niebieskim, którym pod górę ciągną tłumy...chyba najgorsza możliwa droga do podejścia...według mnie :wink:


Na zdjęciach widać , że spacerowałeś po suchym i bardzo bobrze , bo spacer w deszczu tym szlakiem potrafi być trochę przykry :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.02.2017 20:36

piotrf napisał(a):
Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Ktoś chętny na dalszą wędrówkę??

Pewnie, że tak. Wędruję z Tobą Działem :) .


Mowa 8) , nawet jak będę troszkę za Wami , nie ma strachu że zabłądzę . . .

Nefer napisał(a): . . . z Wielkiej Rawki postanawiam zejść w kierunku Ustrzyk szlakiem niebieskim, którym pod górę ciągną tłumy...chyba najgorsza możliwa droga do podejścia...według mnie :wink:


Na zdjęciach widać , że spacerowałeś po suchym i bardzo bobrze , bo spacer w deszczu tym szlakiem potrafi być trochę przykry :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr


wiem o czym mówisz...w tym...wróć zeszłym roku, w październiku szedłem Bukowym Berdem na Tarnicę...rano był śnieg i to głęboki, jak wracałem też było głęboko, tyle, że w błocie 8O ale o tym dużo, dużo później :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone