Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.02.2018 13:19

słoma79 napisał(a):
to chodź :wink: tylko niestety, tutaj nie cycamy...pijemy bieszczadzkie piwa i inne miejscowe specyfiki :hearts:

Nie to nie, zabiorę ze sobą swojego cyca i się nie podzielę :mrgreen: Bo piwa....nie piję :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.02.2018 13:29

beatabm napisał(a):
słoma79 napisał(a):
to chodź :wink: tylko niestety, tutaj nie cycamy...pijemy bieszczadzkie piwa i inne miejscowe specyfiki :hearts:

Nie to nie, zabiorę ze sobą swojego cyca i się nie podzielę :mrgreen: Bo piwa....nie piję :roll:


chyba, że wino Kulawy Miś, legenda Bieszczad...ale to inna liga niż ten Twój CYC :lool:
Załączniki:
tmp_22924-2018-02-20 13.32.451386905638.png
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.02.2018 18:14

Łopienka, nieistniejąca już wieś, z której odbudowano jedynie cerkiew...pod samą cerkiew można dojechać 8O 8O 8O samochodem...tylko w takim razie po co jechać w góry ? żeby pojeździć :roll: szlak, a właściwie droga prowadząca do cerkwi, jest szeroka, wygodna, spokojnie można ją pokonać nawet z wózkiem...parking przy samej drodze, szeroki, duży, ze stolikami...zostawiamy samochód i wybieramy opcję pieszą :mrgreen: szybka zmiana obuwia w bagażniku i idziemy...szkoda widoków i...zapachu :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po kilku minutach marszu zza zakrętu wyłaniają się pierwsze retorty :sm: niestety, nie dymią :( za to są załądowane do pełna, a to dobry znak 8) nie są to jedyne retorty na trasie do Łopienki, za to są jednymi z ostatnich wciąż jeszcze dymiących w Bieszczadach :( wypał przestaje się opłacać, a chętnych do tej pracy brak...spokojnie można obejrzeć, dotknąć, poczuć zapach wygaszonych pieców :boss:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po drodze mijamy jeszcze jeden wypał, na którym załadunek pieców jeszcze trwa...

Obrazek

idziemy dalej...tutaj też nie dymią :(

Obrazek

Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.02.2018 08:36

słoma79 napisał(a):po kilku minutach marszu zza zakrętu wyłaniają się pierwsze retorty
Obrazek


No to mi się przypomniała scena z Watahy... :roll:

Piękne zdjęcia.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.02.2018 08:51

słoma79 napisał(a):po kilku minutach marszu zza zakrętu wyłaniają się pierwsze retorty :sm: niestety, nie dymią :( za to są załądowane do pełna, a to dobry znak 8) nie są to jedyne retorty na trasie do Łopienki, za to są jednymi z ostatnich wciąż jeszcze dymiących w Bieszczadach

To niestety prawda...
Ja na swej drodze spotykałem tylko takie... dawno już wygasłe :?
WP_20170805_18_43_35_2.jpg
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.02.2018 09:32

My mijaliśmy takie, które działały w okolicy Kalnicy, znajdę zdjęcia to wrzucę. :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.02.2018 11:12

greenrs napisał(a):
słoma79 napisał(a):po kilku minutach marszu zza zakrętu wyłaniają się pierwsze retorty :sm: niestety, nie dymią :( za to są załądowane do pełna, a to dobry znak 8) nie są to jedyne retorty na trasie do Łopienki, za to są jednymi z ostatnich wciąż jeszcze dymiących w Bieszczadach

To niestety prawda...
Ja na swej drodze spotykałem tylko takie... dawno już wygasłe :?
WP_20170805_18_43_35_2.jpg


to są te z kamieniołomu??? jeżeli tak to grały w Watasze...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.02.2018 11:30

już kilkaset metrów przed cerkwią słychać :evil: "turystów" odwiedzających to piękne miejsce :( czekamy aż sobie pójdą...po chwili nastaje cisza, jest jednocześnie przerażająca i piękna...tak powinno być w tym miejscu, wtedy czuć cały jego klimat...wchodzimy...

Obrazek

Obrazek

cały czas pilnuje nas jednak Chrystus Bieszczadzki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i moje ulubione :hearts:

Obrazek

zostawiam Was na chwilę z Chrystusem Bieszczadzkim i Ciszą :hearts:



cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.02.2018 11:50

Pięknie :hearts: :hearts: :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.02.2018 12:09

beatabm napisał(a):Pięknie :hearts: :hearts: :hearts:


ano...z zewnątrz też jest pięknie :mrgreen: i cicho...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

schodzimy w kierunku parkingu...Bieszczady witają nas tak pięknie jak tylko one to potrafią...bajka :hearts: :hearts: :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.02.2018 15:02

Jesień w górach to jest to :wink: Jedyne miejsce gdzie lubię tę porę roku :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.02.2018 16:55

powoli zbliżamy się do wypału, tego położonego wyżej, bardziej na uboczu...z daleka widać dym :roll: ale w tamtą stronę też się dymiło, ale z koparki :mrgreen: podchodzę bliżej i... :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: trzy lata czekałem na ten widok :sm: :sm: :coool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

stoję i gapię się przez dobre kilka minut...niesamowity widok 8) :mrgreen:
na dolnym wypale nadal cisza...

Obrazek

jedynie żuki przemykają :oczko_usmiech: leniwie

Obrazek

późnym popołudniem lądujemy w Wetlinie, rzucamy graty do domu i idziemy coś zjeść :wink:
wybieramy gościniec W Starym Siole...ale w końcu mieszkamy u jego właścicieli, więc po prostu korzystamy z przysługującej nam zniżki :mrgreen: żartuję...dobrze dają zjeść i atmosfera fajna...polecam :oczko_usmiech:

Obrazek

wieczór spędzamy w Bazie z Roksaną i Arturem...ale, co się wydarzyło w Bazie, zostaje w Bazie :roll: :mrgreen: :oczko_usmiech:

tu Was zostawię...na kilka dni...trzeba się pakować, góry wzywają :hearts: :hearts: :hearts: do zobaczenia po weekendzie :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.02.2018 07:40

Wojna będzie......wyngiel przywieźli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Baw się dobrze w górach :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.02.2018 09:05

słoma79 napisał(a):ale, co się wydarzyło w Bazie, zostaje w Bazie :roll: :mrgreen: :oczko_usmiech:


Otóż to! :twisted: :mrgreen: :oczko_usmiech:

Miłego weekendu.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 26.02.2018 20:33

Kapitańska, Roxi dzięki...było całkiem całkiem...zresztą same zobaczcie :oczko_usmiech: wiem, miało być o Bieszczadach 8O ale nie mogłem się powstrzymać 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...tym razem już z Bieszczad :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone