Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 22.05.2017 19:19

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
niektóre części lasu dzielnie bronią się przed jesienią :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na zejściu czarnym, spotykamy Kubę, którego znają chyba wszyscy wędrujący połoniną , typowy bieszczadzki zakapior, który nigdy nie schodzi z drogi :mrgreen:

Obrazek

CDN...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 23.05.2017 17:46

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dochodzimy do drogi czarnym, ja z młodym, bo małżonka z rozpędu zeszła na parking na przełęczy i pojechała do Wetliny busem :? my mamy przed sobą godzinę marszu asfaltem...proponuję stopa :hearts: zatrzymuje się drugie mijające nas auto...radość dziesięciolatka jadącego pierwszy raz w życiu stopem bezcenna :mrgreen:

dziwnym trafem :oczko_usmiech: wysiadamy tutaj 8)

Obrazek

w tym miejscu zakończymy wędrówkę po październikowych Bieszczadach 2016...kolejny październik się zbliża, kolejna część relacji pod koniec roku :papa:

zostawiam Was, czytelnicy, współwędrowcy z tym co muzycznie w Bieszczadach kocham najbardziej...Eugeniusz Olejarczyk i Orkiestra Jednej Góry...

Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.05.2017 11:25

słoma79 napisał(a):w tym miejscu zakończymy wędrówkę po październikowych Bieszczadach 2016...kolejny październik się zbliża, kolejna część relacji pod koniec roku :papa:


No to do zobaczenia :papa:
Zastanawiamy się czy pojechać trochę większą grupą i nie wziąć jednego z domków przy szlaku na Przełęcz Orłowicza. Jeszcze się zobaczy. :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 24.05.2017 17:07

Roxi napisał(a):
słoma79 napisał(a):w tym miejscu zakończymy wędrówkę po październikowych Bieszczadach 2016...kolejny październik się zbliża, kolejna część relacji pod koniec roku :papa:


No to do zobaczenia :papa:
Zastanawiamy się czy pojechać trochę większą grupą i nie wziąć jednego z domków przy szlaku na Przełęcz Orłowicza. Jeszcze się zobaczy. :)


Do zobaczenia :papa: bardzo się cieszę na to spotkanie :mrgreen:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.05.2017 23:39

słoma79 napisał(a):zostawiam Was, czytelnicy, współwędrowcy z tym co muzycznie w Bieszczadach kocham najbardziej...Eugeniusz Olejarczyk i Orkiestra Jednej Góry...

Pięknie... :)
Lubię te klimaty :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.05.2017 08:02

Góry nigdy się nie nudzą...można na nie patrzeć w nieskończoność... Dzięki za relację i fotki :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.05.2017 19:21

greenrs napisał(a):
słoma79 napisał(a):zostawiam Was, czytelnicy, współwędrowcy z tym co muzycznie w Bieszczadach kocham najbardziej...Eugeniusz Olejarczyk i Orkiestra Jednej Góry...

Pięknie... :)
Lubię te klimaty :wink:


Na KSU się wychowałem, płyta na XXX lecie, akustyczna z gośćmi zrobiła na mnie duże wrażenie, ale Siczka w połączeniu z Matragoną rozwalają wszystko co do tej pory znałem...
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 28.05.2017 09:37

słoma79 napisał(a):
greenrs napisał(a):
słoma79 napisał(a):zostawiam Was, czytelnicy, współwędrowcy z tym co muzycznie w Bieszczadach kocham najbardziej...Eugeniusz Olejarczyk i Orkiestra Jednej Góry...

Pięknie... :)
Lubię te klimaty :wink:


Na KSU się wychowałem, płyta na XXX lecie, akustyczna z gośćmi zrobiła na mnie duże wrażenie, ale Siczka w połączeniu z Matragoną rozwalają wszystko co do tej pory znałem...

I ja również się wychowałem na KSU, ale to wreszcie kapela z mojego miasta, więc tutaj każdy znał i słuchał KSU. W latach 80 mieli próby w starym domu ok. 30 m od naszego bloku. Często otwierałem okno i słuchaliśmy jak grają. Od czasu wydania płyty na XXX-lecie, corocznie w połowie sierpnia jest organizowany koncert KSU w Ustrzykach Dolnych w parku pod Dębami, wstęp wolny. Dlatego od kilku lat do Chorwacji jeździliśmy dopiero po koncercie. W tym roku jedziemy wcześniej i planujemy wrócić na koncert.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.02.2018 19:14

KSU w Poznaniu to się chyba nie doczekam...ale pora odgrzać kotleta :mrgreen: rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: tak...od poprzedniego października to mój pierwszy wyjazd w góry :? zaplanowany, wyczekiwany i spie....ny przez pracę... :evil:

chętni? to zapraszam...cdn...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.02.2018 19:39

wyjazd, tym razem lekko większą ekipą zaczęliśmy planować w kwietniu, kiedy nasz wybór padł na

http://chatywsiole.pl/hriady.htm

idealna dla 5 osób, świetnie położona i z klimatem, który zwala z nóg...ale o tym później...na wspólne Bieszczady zaczęliśmy nieśmiało umawiać się z Roksaną (Roxi) i kiedy wszystko było już prawie dogadane, u mnie w pracy nastąpiła nieplanowana zmiana planów 8O i nagle stałem się niezbędny :roll: i tak, zamiast jechać 11 października jednym samochodem, pojechaliśmy ze szwagrem na dwa samochody, w dwóch różnych terminach :? oni 11, a my 13 baaaaaaaaardzo wcześnie rano...dwa dni w dupę :x nie tracimy więc ani chwili i zaczynamy cieszyć się Bieszczadami już w drodze 8) tak, będzie nieco komercyjnie...ale to też Bieszczady :wink:

przystanek pierwszy...Ursa Maior, browar, galeria...miejsce, które kocham...i ich piwo zresztą też :coool:

Obrazek

tam robimy niezbędne...ba, ratujące życie zakupy :mrgreen: i jedziemy dalej :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.02.2018 08:33

No! Nareszcie!
Oczywiście chętnie pooglądam Twoją jesień :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.02.2018 09:24

Pójdę i ja w te Bieszczady, a co tam :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.02.2018 09:36

słoma79 napisał(a):przystanek pierwszy...Ursa Maior, browar, galeria...miejsce, które kocham...i ich piwo zresztą też :coool:

Podzielam Twoją opinię. Odwiedziłem to miejsce w sierpniu (przy okazji zaliczyłem przejażdżkę drezyną :mrgreen: )
Szkoda, że piwo jest tak trudno dostępne w innych rejonach :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.02.2018 12:27

greenrs napisał(a):
słoma79 napisał(a):przystanek pierwszy...Ursa Maior, browar, galeria...miejsce, które kocham...i ich piwo zresztą też :coool:

Podzielam Twoją opinię. Odwiedziłem to miejsce w sierpniu (przy okazji zaliczyłem przejażdżkę drezyną :mrgreen: )
Szkoda, że piwo jest tak trudno dostępne w innych rejonach :roll:


też nad tym ubolewam...na szczęście można zamówić wysyłkowo 8) zawsze zamawiamy większą ilość dla kilku osób, więc koszt kuriera się rozkłada :D na drezyny jakoś w październiku za zimno :roll:

z Ursy ruszamy do najbardziej komercyjnego miejsca w Bieszczadach, nad Solinę :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

żegnamy Solinę i udajemy się w kierunku Wetliny, ale po drodze jeszcze jeden przystanek...Łopienka :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.02.2018 13:10

Roxi napisał(a):No! Nareszcie!
Oczywiście chętnie pooglądam Twoją jesień :D


już dawno chciałem zacząć...ale najpierw musiałem skończyć z wakacjami :mrgreen:

beatabm napisał(a):Pójdę i ja w te Bieszczady, a co tam :oczko_usmiech:


to chodź :wink: tylko niestety, tutaj nie cycamy...pijemy bieszczadzkie piwa i inne miejscowe specyfiki :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone