Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.04.2017 13:28

beatabm napisał(a):Dopiero odnalazłam Twoją relację, połknięta w całości na raz :hearts: Zostaję tu na dobre jeśli pozwolisz :D


Cześć :D pozwalam :mrgreen: ale jak widzisz wody tu mało i nikt nie cyca...co najwyżej piwko wieczorem...niestety ubiegłoroczne Bieszczady powoli kończę :cry: ale już układam plan na październik, więc na pewno będzie ciąg dalszy 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.04.2017 14:37

słoma79 napisał(a):
beatabm napisał(a):Dopiero odnalazłam Twoją relację, połknięta w całości na raz :hearts: Zostaję tu na dobre jeśli pozwolisz :D


Cześć :D pozwalam :mrgreen: ale jak widzisz wody tu mało i nikt nie cyca...co najwyżej piwko wieczorem...niestety ubiegłoroczne Bieszczady powoli kończę :cry: ale już układam plan na październik, więc na pewno będzie ciąg dalszy 8)

Brak wody nie przeszkadza :lol: Gorzej z tym cycem bo jakoś mimo że w piwnym perłowym mieście mieszkamy to jakoś mi nie pasuje :lol:
W Bieszczadach byłam raz, aż wstyd przyznać, że tak mało :oops: Za to Tatry praktycznie prawie całe, wiele szlaków wielokrotnie. Niestety teraz tatrzańsko rodzinnie nie pochodzimy :cry: :cry: :cry: Mąż spacerować może ale o wyzszych partiach z podejściami obciążającymi kolano raczej może zapomnieć :cry:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.04.2017 19:59

Tak pisaliśmy o Wetlinie w październiku i zaczęłam rozmawiać z Łomiankową i... pozdrawiam z Łomiankowej Doliny :D Trafił się spontaniczny kilkudniowy wyjazd, bo usłyszałam że nie załatwię noclegów jak nie przyjadę... no to jestem. :D
Pozdrowię Wetlinę od Was <3
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 22.04.2017 20:29

Roxi napisał(a):Tak pisaliśmy o Wetlinie w październiku i zaczęłam rozmawiać z Łomiankową i... pozdrawiam z Łomiankowej Doliny :D Trafił się spontaniczny kilkudniowy wyjazd, bo usłyszałam że nie załatwię noclegów jak nie przyjadę... no to jestem. :D
Pozdrowię Wetlinę od Was <3


Zazdroszczę...pozdrów bardzo...ale rozumiem, że piwo w Bazie w październiku aktualne ? :wink:

Jakie warunki w górach ? :roll: :?:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.04.2017 15:20

długo odwlekałem ten moment, ale wiedziałem, że w końcu nadejdzie...niestety to już ostatnia odsłona Bieszczad 2016 :cry: na szczęście kolejny, a jakże, październikowy wypad w Bieszczady już się zaklepał i plan się układa :mrgreen:
Zapraszam na ostatnią wspólną wędrówkę, przez znaną i lubianą Połoninę Wetlińską :oczko_usmiech: pogoda średnia, ale do wyjścia w góry się nadaje, czasem troszkę pokropi, czasem wyjdzie słonko, za to na górze podobno strasznie, ale to strasznie wieje 8O nam to niestraszne i idziemy dobrze nam znanym szlakiem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

chyba rok temu było bardziej jesiennie jeżeli chodzi o kolory :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.04.2017 18:53

Przyjemnie tak iść :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 27.04.2017 19:20

słoma79 napisał(a):idziemy dobrze nam znanym szlakiem...

Oj dobrze znany ten szlak :) .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.04.2017 21:26

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):idziemy dobrze nam znanym szlakiem...

Oj dobrze znany ten szlak :) .


z Wetlińską jest trochę jak z piosenkami w Rejsie :mrgreen:

marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.04.2017 22:34

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):idziemy dobrze nam znanym szlakiem...

Oj dobrze znany ten szlak :) .

A u mnie z kolei to najmniej uczęszczana bieszczadzka połonina :lol: . Nie żeby była jakaś brzydka, ale zniechęca mnie ta ogromna popularność tego szlaku :?.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.04.2017 16:17

marze_na napisał(a):
Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):idziemy dobrze nam znanym szlakiem...

Oj dobrze znany ten szlak :) .

A u mnie z kolei to najmniej uczęszczana bieszczadzka połonina :lol: . Nie żeby była jakaś brzydka, ale zniechęca mnie ta ogromna popularność tego szlaku :?.


w październiku jest tak samo popularny jak reszta o tej porze...nie licząc fragmentu od przełęczy oczywiście :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.04.2017 16:30

powyżej linii lasu faktycznie wieje, na Orłowiczu piździ jak w kieleckim na stacji...w sumie byłem tylko raz na stacji w tej okolicy i nie wiało...nieważne, wieje jak cholera 8O mieliśmy wejść na Smerek i później wrócić w kierunku Chatki, ale siła wiatru skutecznie wybiła nam ten pomysł z głowy, więc idziemy bezpośrednio...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

myślę, że to całkiem dobre miejsce na Grześka i kubek herbaty...CDN...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.04.2017 20:46

słoma79 napisał(a):Zazdroszczę...pozdrów bardzo...ale rozumiem, że piwo w Bazie w październiku aktualne ? :wink:


Oczywiście, że tak. Widzimy się. :)

słoma79 napisał(a):Jakie warunki w górach ? :roll: :?:


Warunki masakryczne, co 10 minut zmiana... słońce i śnieg.

DSC08778.JPG


Specjalnie dla Was- filmowy widok z teleskopu na Smerek. ;)

Ostatnio edytowano 30.04.2017 12:33 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 30.04.2017 10:55

Roxi to wygląda bardziej na późną jesień niż na wczesną wiosnę...ale jak ich nie kochać? :hearts: Nawet takich...164 dni do Wetliny :mrgreen:
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 03.05.2017 19:17

Dzięki za relację i zdjęcia. Ja będę w Wetlinie w czerwcu, były inne plany ale Bieszczady wygrały. ;)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 22.05.2017 18:55

zostały 142 dni do Wetliny, a tu niedokończona relacja straszy 8O już się poprawiam :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone