Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.02.2017 09:13

W Chacie Wędrowca jedliśmy chyba 2 lata temu i faktycznie naleśniki pycha ale pozostałe ( te co jedliśmy ) bez jakiegoś szału :) Za to ceny już tak :)
Ale chciałam przestrzec żeby czasem nie wybierać się i nie jeść w Cisnej w Oberży Pod Kudłatym Aniołem gdzie byliśmy w poniedziałek. Masakra jednym słowem nie polecam :)

Nasze wyjazdy w Bieszczady są zawsze 1 dniowe, ale chłopaki już w takim wieku, że jest plan w tym roku kupić namiot i jeżdzić na weekendy bo dłużej to chyba nie dali by rady chodzić :wink:

Czekam na Wetlińską ;)
Tak się z niej "schodziło" w poniedziałek :mrgreen:
20170130_150147.jpg
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.02.2017 09:35

wiolek_lp napisał(a):Ale chciałam przestrzec żeby czasem nie wybierać się i nie jeść w Cisnej w Oberży Pod Kudłatym Aniołem gdzie byliśmy w poniedziałek. Masakra jednym słowem nie polecam :)

A co byłe nie tak w Kudłatym Aniele :?: My kiedyś tam jedliśmy i było ok.

A Abec to oczywiście podstawowe i bardzo ważne miejsce w Wetlinie.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.02.2017 09:57

Nefer napisał(a):A co byłe nie tak w Kudłatym Aniele :?: My kiedyś tam jedliśmy i było ok.


1. Sala boczna super ale wpadliśmy trochę zmarznięci a tu ani kaloryfery nie grzały ani kominek nie palił się.
2. Pierogi ruskie dzieci były po prostu niesmaczne. Już lepsze w smaku są kupowane w marketach :evil: Dodam, że cena to za 8 małych sztuk- 13 zł/
3. Mój placek po bieszczadzku był fajny- dobrze wysmażony placek chrupiący z zewnątrz i gulasz do niego też smaczny ale surówka typu colesław raczej była kupna bo zajeżdzała strasznie chemią. Nie wiem czy to wina tej surówki czy może gulasz był jednak nie świeży bo mój brzuch na 2 dzień jeszcze nie czuł się dobrze :roll: A byliśmy jednymi z 2 klientów więc ruchu wielkiego nie mają.
4. Kawa męża miała dziwny smak( Ja piłam grzańca- był ok ) Jak poszłam skorzystać z toalety to chyba odkryłam co jest przyczyną. Woda którą myłam ręce po prostu śmierdziała, nie wiem jak to możliwe i czego to wina ale było nieprzyjemnie :)


Także raczej nie wrócimy tam więcej :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.02.2017 13:19

No to rzeczywiście przykro.
My z pierogami ani napitkami typu kawa, herbata nie mieliśmy tam żadnego problemu.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.02.2017 15:42

Widzę, że wątek się zrobił interaktywny :mrgreen: fajnie...woda i jej smak w Bieszczadach to temat rzeka.W niektórych miejscach (tak było w Dworku Wadera) woda do picia jest z baniaków, bo zawartość minerałów i ich smak w tej kranowej ze studni jest nie do przyjęcia...podobnie sytuacja wygląda w browarze Ursa Maior...ich piwa też mają specyficzny smak ze względu na wodę :roll:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.02.2017 16:34

Wczoraj pisałam u Maslinki, że góry to dla mnie mogą być w każdej ilości. No więc to oczywista oczywistość, że jestem :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.02.2017 16:41

Wyjazd jest krótki, 5 dni, z czego pierwszy już za nami, a ostatni w samochodzie...zostają trzy...czas start...na pierwszy ogień klasyka klasyki, Połonina Wetlińska, spotykamy się rano, a jakżeby inaczej...pod ABC i idziemy w kierunku Przełęczy Orłowicza...

Obrazek

Obrazek
znowu góry dymią, znów napoił je deszcz...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na Orłowiczu zrobimy przerwę, wieczorem zapraszam na wędrówkę wzdłuż Wetlińskiej :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.02.2017 17:11

W tym roku jeszcze mnie tam nie było :) ale rok dopiero się rozpoczyna , póki co popatrzę i pospaceruję z Wami wirtualnie Kolory takie jak lubię 8)


Pozdrawiam
Piotr
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.02.2017 20:38

Marto, Piotrze...witam, gór i kolorów jesieni nigdy zbyt wiele...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.02.2017 20:54

Jak pięknie... :D Kiedyś też byliśmy w Bieszczadach w październiku i trafiliśmy na podobną pogodę jak na Twoich zdjęciach w tym odcinku :)

To było już dawno temu. Najwyższa pora wrócić :) Może Twoja relacja mnie zmobilizuje.

Pozdrawiam :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.02.2017 21:03

maslinka napisał(a):Jak pięknie... :D Kiedyś też byliśmy w Bieszczadach w październiku i trafiliśmy na podobną pogodę jak na Twoich zdjęciach w tym odcinku :)

To było już dawno temu. Najwyższa pora wrócić :) Może Twoja relacja mnie zmobilizuje.

Pozdrawiam :papa:


Ja wróciłem w Bieszczady po 17 latach przerwy...i się nie zawiodłem...witaj maslinko :papa:

Kolejna część właśnie się pisze :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.02.2017 21:03

KSU znam tylko takie, ale popaczę. :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.02.2017 21:06

anakin napisał(a):KSU znam tylko takie, ale popaczę. :mrgreen:


Takie KSU zdecydowanie najlepsze anakinie :D
chociaż wolę wersję akustyczną z gośćmi na XXX-lecie :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.02.2017 21:31

Trochę postaliśmy na tym Orłowiczu...góry bronią się same, więc nie ma sensu pisać zbyt wiele...kierunek Chatka Puchatka...

Obrazek

Obrazek
Hnatowe Berdo...trochę szkoda, że nie prowadzi tam żaden szlak...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze spotykam znajomych, których mimo, że mieszkamy w tym samym mieście nie widziałem od 20 lat 8O...weszło się w górę, trzeba zejść...dróg jest kilka, my wybieramy drogę w kierunku Przełęczy Wyżnej, żółtym szklakiem, później czarnym w kierunku Kampingu Górna Wetlinka i dalej asfaltem w kierunku Bazy :mrgreen: ale to już w kolejnym odcinku... :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.02.2017 21:52

A widziałeś Michale zimowy kibelek w Chatce? Tak mi się przypomniało :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone