Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 23.02.2017 17:18

Cudna zima :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 23.02.2017 22:19

wieczorem idziemy jeszcze na ostatni spacer do Bukowej Chaty...po drodze słyszymy gdzieś przed nami dwa głosy i kroki na śniegu...wokół ciemno, śnieg i las...światło latarki nie dosięga...dopiero kilka kroków przed Bukową okazuje się, że to dwie dziewczynki tak na oko po 10 lat idą z sankami pod górę 8O a na miejscu czeka na nie mama, która pracuje w Chacie...dla kogoś z miasta sytuacja kosmos...tam normalka...

Kilka piwek i pierogów później pora wracać...wspomaganie natury trwa w najlepsze...

Obrazek

Obrazek

następnego ranka żegnamy się z tym pięknym miejscem...pięknie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że za kilka miesięcy wrócimy...w kolejnym odcinku...wiosenne Góry Sowie :mrgreen:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.02.2017 19:37

Super ta Twoja oszroniona Wielka Sowa 8) !

A to moja z minionej soboty...

Obrazek

Kiedyś w Sowich bywaliśmy dość często, ostatnio :roll: trochę je zaniedbaliśmy, ale cały czas lubimy :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 27.02.2017 20:54

Cudna zima :) . Kompleks Riese też bardzo ciekawy :) . Z przyjemnością zaglądam do Twojej relacji.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.02.2017 21:12

Podoba mi się Twoja Narnia 8) a walimskiej części ( tej nie odwiedzonej ) trochę szkoda . . .


Pozdrawiam
Piotr
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.02.2017 21:59

ufff...już myślałem, że nikogo oprócz mnie tutaj nie ma...właśnie przeglądam zdjęcia z majowych Sowich i zastanawiam się, czy ich nie rzucić i nie pojechać od razu w Bieszczady :?
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 28.02.2017 13:53

słoma79 napisał(a):ufff...już myślałem, że nikogo oprócz mnie tutaj nie ma...właśnie przeglądam zdjęcia z majowych Sowich i zastanawiam się, czy ich nie rzucić i nie pojechać od razu w Bieszczady :?


Poka Sowie :lol:

Bieszczady na majówkę zaliczyłam, Sowich nie, więc... ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.02.2017 19:54

Taka zima to mogła by być cały rok 8O :mrgreen: :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.02.2017 21:38

tyniolek napisał(a):Poka Sowie :lol:


z Twoimi argumentami trudno dyskutować 8O :mrgreen: :oczko_usmiech: namówiłaś mnie :P

lotnikwsk napisał(a):Taka zima to mogła by być cały rok 8O :mrgreen: :wink:


nie przepadam za tą porą roku, ale w takich miejscach czasem chciałbym, żeby trwała dłużej :?

będą Sowie w zielonej odsłonie, ale na to musicie niestety poczekać do czwartku...robota nie pozwala :(
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.02.2017 21:40

Nefer napisał(a):Cudna zima :) . Kompleks Riese też bardzo ciekawy :) . Z przyjemnością zaglądam do Twojej relacji.


Polecam obejrzeć w całości, wszystkie dostępne do zwiedzania obiekty. To super przygoda i obcowanie z historią, choć tą niestety smutną :?
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.03.2017 09:40

CROnikiCROpka napisał(a):
Nefer napisał(a):Cudna zima :) . Kompleks Riese też bardzo ciekawy :) . Z przyjemnością zaglądam do Twojej relacji.


Polecam obejrzeć w całości, wszystkie dostępne do zwiedzania obiekty. To super przygoda i obcowanie z historią, choć tą niestety smutną :?

Mamy to w planach, może jesienią uda się pojechać :) .
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.03.2017 11:16

Nefer napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
Nefer napisał(a):Cudna zima :) . Kompleks Riese też bardzo ciekawy :) . Z przyjemnością zaglądam do Twojej relacji.


Polecam obejrzeć w całości, wszystkie dostępne do zwiedzania obiekty. To super przygoda i obcowanie z historią, choć tą niestety smutną :?

Mamy to w planach, może jesienią uda się pojechać :) .


Zachęcam :) Riese to jedno, a twierdze (np. Kłodzko czy Srebrna Góra), zamki (np. Książ, Czocha), pałace (np. Wojanów), parki miniatur (np. w Karpaczu i w Kłodzku <- ten chyba nawet fajniejszy), muzea (teraz najnowsze się otworzyło i super wygląda - Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu) są też warte zobaczenia :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 01.03.2017 12:22

CROnikiCROpka napisał(a):
Nefer napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
Nefer napisał(a):Cudna zima :) . Kompleks Riese też bardzo ciekawy :) . Z przyjemnością zaglądam do Twojej relacji.


Polecam obejrzeć w całości, wszystkie dostępne do zwiedzania obiekty. To super przygoda i obcowanie z historią, choć tą niestety smutną :?

Mamy to w planach, może jesienią uda się pojechać :) .


Zachęcam :) Riese to jedno, a twierdze (np. Kłodzko czy Srebrna Góra), zamki (np. Książ, Czocha), pałace (np. Wojanów), parki miniatur (np. w Karpaczu i w Kłodzku <- ten chyba nawet fajniejszy), muzea (teraz najnowsze się otworzyło i super wygląda - Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu) są też warte zobaczenia :)


Weekend to za mało...żeby chociaż trochę poznać tajemnice tej części Dolnego Śląska trzeba by kilku tygodni :mrgreen: Dlatego wracamy...takie zwiedzanie na raty :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.03.2017 16:50

Na raz byłoby trudno, ale co wyjazd to można oglądać kolejne ciekawe miejsca :) Powodzenia w podbijaniu Dolnego Śląska :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 01.03.2017 16:53

A tam, robota nie zając... Poka Sowie :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone