Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.06.2014 12:09

te kiero napisał(a):po lewej ciągnie się graniczny łańcuch gór z Bośnią, a tak to przeważa krajobraz stepowy, jeśli się nie mylę;
przy końcu jest długo ciągnące się jezioro Perućko leżące pod górami... hmm sam się zachęciłem by tam powrócić :D

Piękne miejsce. Warto zrobić chociaż krótki postój.
Jezioro Peručko jest trzecim (drugim sztucznym) co do wielkości jeziorem w Chorwacji.
Podobno żyje w nim 3-metrowy wąż, zwany dalmatinski udav. :wink:
Nastar
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nastar » 09.07.2014 17:00

Heh...Zachęciłeś z tą D-1 nieźle...;-)
Zwłaszcza, że niedawno zwiedzałem Arizonę ;-)
Mam za to pytanie z innej beczki: jeśli zjadę w Sestanovac i chcę dalej jechać w kierunku Breli i dalej w dół do Drvenika to czy kierować się drogą D39 przez Potpoletnicę czy Z6166 jak mi właśnie podpowiada AM...:-)

A może zjechać z autostrady w Zagvoździe ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2014 18:31

Nastar napisał(a):Mam za to pytanie z innej beczki: jeśli zjadę w Sestanovac i chcę dalej jechać w kierunku Breli i dalej w dół do Drvenika to czy kierować się drogą D39 przez Potpoletnicę czy Z6166 jak mi właśnie podpowiada AM...:-)

Z6166 to raczej droga z Zadvarje do Omiš. Tak prowadzi Cię AM z węzła Šestanovac do Breli :?: :roll:

Trasa optymalna, to D39 przez Zadvarje, chociaż w weekend na skrzyżowaniu z Jadranką tworzy się niezły korek,
ale za to lijep pogled :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.07.2014 18:46

Nastar napisał(a):Mam za to pytanie z innej beczki: jeśli zjadę w Sestanovac i chcę dalej jechać w kierunku Breli i dalej w dół do Drvenika to czy kierować się drogą D39 przez Potpoletnicę czy Z6166 jak mi właśnie podpowiada AM...:-)

A może zjechać z autostrady w Zagvoździe ?


Zjeżdżając w Sestanovac wpadasz na 39 a z niej w 8 czyli Jadranke i znowu z 8 do poszczególnych miejscowości masz zjazdy juz lokalnymi drogami.
Jak chcesz zjechać w Zagvoździe to wpadasz w tunel przez Biokovo, Sv. Ilija płatny dodatkowo 20 kun + 5 kun za odcinek od Sestanovac, wyjeżdżasz wtedy juz za Baska Voda.
Nastar
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nastar » 09.07.2014 19:42

Dziękuję bardzo za konkretne odpowiedzi !
Do zobaczenia gdzieś w Dalmacji :-)
elczupakadra
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2016
Przejazd do Chorwacji bez opłat/bez winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) elczupakadra » 02.08.2016 12:53

Witam,
jestem nowym użytkownikiem forum, aczkolwiek miałem już okazję spędzić kilka ładnych godzin czytając poszczególne wątki.
Forum jest przepastne i nie zawsze łatwo odszukać interesujące mnie informację, a dodam, że widzę przycisk szukaj :) oraz wiem co to google ;)

Do rzeczy, mój pierwszy wyjazd do Chorwacji. Chcę tam pojechać w przyszłą środę rano, żeby nie nadziać się na weekendowy ruch...
Pierwotnie miałem jechać autostradami, ale jak policzyłem koszty winiet to trochę się zmartwiłem. Co więcej wujek google maps twierdzi, że unikając opłat czas przejazdu wydłuży się (Warszawa-> Zagrzeb) o około 2,5h. Jest to czas do zaakceptowania dla mnie biorąc pod uwagę całą zabawę w winiety, koszty etc.

Pytanie czy nie jestem w błędzie.
Proponowana trasa to Warszawa-Ostawa-Vsetin-Bratysława-Szombathely-Zagrzeb ( https://goo.gl/maps/CEryNcmXGeS2 )

Czy faktycznie ten przejazd zwalnia mnie z obowiązku zakupu winiet?
Czy czas dojazdu jest tak nieznacznie dłuższy jak zakładam?
Czy czekają na mnie jakieś pułapki po drodze?

Pozdrawiam
Sim0n
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2018
Dojazd do Chorwacji bez opłat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sim0n » 21.06.2018 21:54

Cześć, pytanie proste, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w całych googlach.

Chcę wybrać się pierwszy raz do Chorwacji i to samochodem, czy da się tam dojechać bez używania dróg płatnych?
Jak to jest z płaceniem za przejazd przez całą drogę?

I najważniejsze/najprostsze:

Czy zaznaczenie w googlach "unikaj opłat" załatwia sprawę?

Pozdrawiam Szymek :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2018 22:07

Cześć.
Jedziesz na tydzień, bez opłat będziesz jechał dwa dni.
Nie wiem czy znajdziesz kompanów do takiej jazdy.
Sim0n
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sim0n » 21.06.2018 22:12

Google pokazują 15 godzin, więc dzień jazdy :p

Pytanie nadal otwarte, czy ustawienie na "unikaj opłat" w mapach google załatwia mi sprawę i mogę myśleć tylko o paliwie ?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 21.06.2018 22:18

O paliwie i klockach hamulcowych , te drogi są pełne ograniczeń prędkości , zakrętów itp
Sim0n
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sim0n » 21.06.2018 22:21

Fabia III 75km w gazie nie lubi autostrad, bo jej spalanie skacze, do 110 km/h pali realne 6 L gazu :) dzięki za info
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2018 22:28

Sim0n napisał(a):Google pokazują 15 godzin, więc dzień jazdy :p

Dolicz przerwy na odpoczynek, posiłek, siku itp.
Ja ta taką jazdę się nie piszę.
:papa:
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 21.06.2018 22:33

Parę razy, jadąc przez Czechy, Austrię próbowałem sobie skrócić drogę zjeżdżając z autostrad. Zawsze wniosek był ten sam, że mimo podobnego czasu przejazdu, mniejszego zużycia paliwa to nie warto. Do Chorwacji dojeżdżałem wyraźnie bardziej zmęczony i zniechęcony do dalszej jazdy, niż jadąc tylko autostradami. Spróbowałem, doświadczyłem teraz trzymam się tylko autostrad. Wyjątek to M-L-P, wiadomo dlaczego. No ale co kto lubi.
Sim0n
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sim0n » 21.06.2018 22:34

Jako 24 latkowie jakoś to przeżyjemy, jedziemy w 4 na 4 kierowców :D Licząc, że Fabia spali 140 litrów gazu w obie strony, stwierdziliśmy, że nie ma sensu płacić kilkukrotnie więcej za autostrady.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.06.2018 22:53

Sim0n napisał(a):Google pokazują 15 godzin, więc dzień jazdy :p

Google Maps podaje czas przejazdu dość optymistycznie.
Skąd i dokąd jedziecie?
Sim0n napisał(a):Pytanie nadal otwarte, czy ustawienie na "unikaj opłat" w mapach google załatwia mi sprawę i mogę myśleć tylko o paliwie ?

Tak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet?? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone