Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Go Pro Rent

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tanhayi
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 07.07.2015
Go Pro Rent

Nieprzeczytany postnapisał(a) tanhayi » 21.07.2015 15:25

Czy znacie jakieś miejsca w północnej Chorwacji gdzie mogę wypożyczyć Go Pro?

W Polsce mogę wypożyczyć na cały wyjazd co mnie wyjdzie około 400 zł.

Może ktoś na miejscu korzystał?
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 23.07.2015 12:10

Nie lepiej kupić za te pieniadzę np sj4000 wifi ? Jakość filmów taka sama jak z GoPro.Używam i jak dla mnie rewelacja.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 23.07.2015 12:35

Grzesiek-swidnica, czy możesz wrzucić jakiś link do filmiku z tej kamerki?
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 23.07.2015 12:48

Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 23.07.2015 13:07

Eunike1984 napisał(a):Grzesiek-swidnica, czy możesz wrzucić jakiś link do filmiku z tej kamerki?

Na Youtube jest moc filmików z SJ4000..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2015 14:30

Miałem Gopro4 i sprzedałem bo nie było sensu trzymać kamerki za 2,4 tysiaka na jeden wyjazd w roku do crolandi :P kupiłem redleaf rd990 wifi bardzo fajna kamerka nie odbiegająca jakością od Gopro z dużym zestawem akcesoriów :P mój filmik
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 23.07.2015 21:40

Eunike1984 napisał(a):Grzesiek-swidnica, czy możesz wrzucić jakiś link do filmiku z tej kamerki?

Wpisz w YouTube sj4000 vs gopro , zobaczysz :-) W sjcam są bebechy gopro z tego co wiem. Tylko trzeba uważać na podróbki. Oryginalne sjcam mają na opakowaniu zdrapke którą wpisuje się na stronie sjcam i potwierdza oryginalny produkt. Jak coś to pisz na pw, doradzę.
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 23.07.2015 23:02

A nie lepiej kupić za 550mPLN zwykłą prostą GoPro w Media ekspert???
My tak zrobiliśmy i jest zarąbista zabawa ;)
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 23.07.2015 23:53

Jestem kompletnym amatorem i laikiem w tym temacie, ale przed wyborem i zakupem kamerki sporo czytałem i szukałem. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami, może się komuś przydadzą. Jeśli gdzieś podałem błędną informację, to zupełnie nieświadomie. Po wielu przemyśleniach w ubiegłym miesiącu zostałem zadowolonym jak dotąd posiadaczem SJ4000

"Zwykła prosta GoPro" w porównaniu z SJ4000 nie ma:
- tylu akcesorii w standardzie, praktycznie wszystkie, które są potrzebne, na kask, rower, do wody, do samochodu i w cholerę więcej.
- wyjścia HDMI
- wyświetlacza z tyłu
- wymiennej baterii
- Wifi do połączeń z tabletem, smartfonem itd
- ma gorsze parametry matrycy

Żeby kamera przewyższała SJ4000 trzeba kupić "pełną" wersję Go Pro np Black lub Silver. Będzie to koszt 4-5-krotnie większy niż np SJ4000. Ja obecnie się bawię, sprawdzam głównie jako kamerę samochodową, a pierwsze prawdziwy test przejdzie za miesiąc w Chorwacji.

Zgadzam się z Jack'em że dla kogoś, kto używa kamery 1-2 razy w roku na urlopie wydatek rzędu 2-2,5 tys jest przesadą. Ale jak ktoś lubi, to czemu nie :papa:
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 24.07.2015 10:10

Yacek71 napisał(a):A nie lepiej kupić za 550mPLN zwykłą prostą GoPro w Media ekspert???
My tak zrobiliśmy i jest zarąbista zabawa ;)

Tak, tylko co dostaliście w zestawie ? Prawie golasa raptem z obudową wodoszczelną.Na kolejny minus - wbudowana bateria :) Zakup dodatkowych akcesoriów to spory wydatek. No ale jak się chce mieć GoPro to trzeba się liczyć z wydatkami :lol:
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 24.07.2015 11:19

Dostaliśmy kamerkę w wodoszczelnej obudowie.
Dokupiliśmy kija wysuwanego za 60 PLN.
Do zabawy na plaży, skoków do wody w zupełności nam wystarcza.
Zresztą w takim celu została kupiona.
Pozdrawiam ze słonecznego Hvaru ;)
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 24.07.2015 17:23

Yacek71 jeśli jesteś zadowolony to super, bo właśnie o to chodzi. My tylko chcemy pokazać, zwłaszcza tym, którzy są przed zakupem, że można taniej i wcale nie gorzej, a moim skromnym zdaniem nawet dużo lepiej.
Życzę żeby spełniała dalej oczekiwania. Ja swoją sprawdzę dopiero za 4 tygodnie
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 24.07.2015 18:53

A jak jest z jakością filmów? Tez tak dobre jak z GoPro Black np?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 24.07.2015 20:41

A&S napisał(a):A jak jest z jakością filmów? Tez tak dobre jak z GoPro Black np?

Napewno nie gorsze :D . Moja sjcam przeszła właśnie "chrzest" w Cro. Na forum Autowrzuta można zobaczyć testy tych kamerek. Polecam obejrzeć. http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=3571
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 24.07.2015 20:42

Jakość filmów jest bardzo dobra, doskonale wystarcza do amatorskiego użytkowania. Po powrocie z Chorwacji odpowiem, czy się sprawdziła.
Porównania z Go Pro Black, czyli flagowego produktu są trochę oczywiście na wyrost. GP Black jest 5-krotnie droższa, więc siłą rzeczy musi mieć korzystniejsze parametry, głównie nagrywanie w 4K i znacznie większa prędkość w FullHD. Jednak na dzień dzisiejszy kosztuje 2 tys zł plus akcesoria.
Jednak z budżetową wersją Go Pro za ok 500-600zł można ją porównywać i większość parametrów ma zdecydowanie korzystniejszych. Pisałem o tym wczoraj
Gdybym jeździł wyczynowo na desce, nartach czy serfował i kręcił z tego filmy to pewnie bym zainwestował. Do kręcenia zabaw w wodzie z dziećmi, filmowania drogi do Chorwacji oraz codziennie do pracy wystarczy mi to co mam. Chyba że po powrocie z wakacji zmienię zdanie ;)
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone