Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolomity

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.08.2014 17:07

tony montana napisał(a):... można wokół Gardy podróżować oczywiście stateczkami - tanie dla rodziny to nie jest, ale kto BOGATEMU ZABRONI? ;)


A jak "bogaty" :D kupi sobie kajak to za darmo popływa :!:

pzdr :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 27.08.2014 17:54

mysza73 napisał(a):A tą super fajną drogą do Pieve w końcu pojechałeś :?:


Droga naprawdę super fajna - a na końcu tarasy grozy a sama droga jest taka , że aż wieje grozą - można się spocić ze strachu. Coś jak wjazd na sv.Jure do kwadratu : :mrgreen: :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.08.2014 18:39

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):A tą super fajną drogą do Pieve w końcu pojechałeś :?:

KURDE .... NIE!!!!! :( :( :O(

Porca miseria, a ja myślałem, że będzie wjazd w relacji, bo sam też odpuściłem, ale co się odwlecze ...
Franz napisał(a):
walp napisał(a):No właśnie, podpowie ktoś jak nazywają się te popularne, ale niezwykle piękne rośliny (o różowych kwiatach)

Najczęściej można spotkać bugenwille i pelargonie.

O, to chyba te pierwsze, bo jak w Sirmione się przyglądałem z bliska, to na pelargonie mi nie wyglądały. Dzięki. :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 27.08.2014 20:37

Kochani te różowe kwiaty to glicynie :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2014 09:33

tony montana napisał(a):Kwicoł powiedziałby "piknie tu je"

walp napisał(a):Oj piknie. A miasteczko słynie z długowieczności swoich mieszkańców. Podobno jacyś wyjątkowi stulatkowie tam żyją. :)

A o tym nie słyszałem..... ale w takim klimacie to bardzo możliwe :)
Górskie powietrze, łagodne temperatury cały rok, zdrowe jedzenie, ruch

Franz napisał(a):Najczęściej można spotkać bugenwille i pelargonie. A czasami spotyka się potężne krzaki hortensji. Ale to już bardziej we Francji.

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja najbardziej lubię bugenwille - one są takie gęste i fotogeniczne


tony montana napisał(a):... można wokół Gardy podróżować oczywiście stateczkami - tanie dla rodziny to nie jest, ale kto BOGATEMU ZABRONI? ;)


longtom napisał(a):A jak "bogaty" :D kupi sobie kajak to za darmo popływa :!:

pzdr :wink:


Na taki luksus, aby pływać kajakiem po Gardzie to naprawdę trzeba być BOGATYM ;) ;)

"If i were a rich man..... ja bi di bi dibi dibi dibi dam..."


mysza73 napisał(a):A tą super fajną drogą do Pieve w końcu pojechałeś :?:


travel napisał(a):Droga naprawdę super fajna - a na końcu tarasy grozy a sama droga jest taka , że aż wieje grozą - można się spocić ze strachu. Coś jak wjazd na sv.Jure do kwadratu : :mrgreen: :papa:


walp napisał(a):Porca miseria, a ja myślałem, że będzie wjazd w relacji, bo sam też odpuściłem, ale co się odwlecze ...


Hmmm sami zobaczycie..... dokądś TAM DOJECHAŁEM, ale nie do samego Hotelu Panorama

Zresztą..... nie chciałbym aby zabrzmiało to jakoś "chwaląco" .... ale PARĘ niebezpiecznych dróg mam na koncie ;) :oczko_usmiech:


travel napisał(a):Kochani te różowe kwiaty to glicynie :D


To coś od .... GLICERYNY?? ;) hihihih
A poważnie to : Dzięki za informacje!
Ostatnio edytowano 28.08.2014 09:52 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2014 09:52

ETAP 3 - UZUPEŁNIENIE

Winien jestem jeszcze info, gdzie znajduje się nasze piękne Limone....

O tutaj

Obrazek

A wspomniany podziemny parking (nieocenione przy upałach) jest tutaj

Obrazek

No i jeszcze widok ze "stritwju" - blisko z niego zarówno do miasta (przed nami), jak i na plażę (za nami)

Obrazek

Arrivederci
tony
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2014 10:16

ETAP 4 - Na Południe ..... i znowu na Północ - czyli: Lazise, Sirmione, Riva del Garda - 152 km

Obrazek

Ale dlaczego właściwie jesteśmy nad tą Gardą??? Skoro mieliśmy być w .... DOLINIE AOSTY??

TO BYŁO MOIM MARZENIEM

Już kilka dni przed ewentualnym wyjazdem (choć do ostatniego dnia czyli piątku nie wiedzieliśmy, czy będziemy mogli wyjechać tak szybko - w sensie 3 lub 4 lipca.... pewne było to, że pierwszą dłuższą rezerwację mieliśmy w Ligurii od 10 lipca....) PROGNOZY na tydzień 3-10 lipca były w Aoście TRAGICZNE.....

Nic to, myślałem, przecież zawód meteorologa jest najlepszych zawodem na świecie "bedzie padac, abo nie bedzie" i na pewno się mylą...... im bliżej 3,4 lipca NIC SIE JEDNAK NIE ZMIENIAŁO...

Gdy w piątek 4 lipca rano okazało się, że MOŻEMY jechać - RANO zarezerwowałem po jednej nocy w Brnie i nad Gardą licząc na to, że jednak pojedziemy na północ od Turynu.....

Prognozy były jednak nieubłagane - deszcze, burze, kilkanaście stopni..... nad Gardą prognozy były lepsze (27-30 stopni, jedna burza - sprawdziły się!), a ze Hotel Beatrice okazało się super, był w mega fajnym miejscu nad samym jeziorem - to już wiecie co dalej..... zostaliśmy do 10 lipca rano nad Gardą

No dobra koniec TRUCIA, jedziemy do Lazise

Parkujemy na ogromnym parkingu blisko centrum miasta (1,5 euro/h) i ruszamy na godzinny spacer po Lazise

Obrazek

To właśnie tutaj Garda jest najszersza - ma aż 17 km!!!

Aha, czy ja wspominałem, że długość Gardy to ok. 55km, szerokości od 15(17) na południu do 3 km na północy?? A średnia głebokość to aż prawie 170 metrów!!! Grubo no nie?

Obrazek

To jest oczywiście Castello Scaligero z XIV wieku

Obrazek

Wraz z City Walls

Obrazek

Fajnie bylo w Lazise - bardzo urokliwa miejscowość

Obrazek

Z ładnymi weneckimi domami

Obrazek

Obrazek

Kościółkami ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arrivederci!
tony
Ostatnio edytowano 12.05.2017 21:32 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2014 10:22

Lazise cd

Porcik w Lazise też jest niczego sobie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół Św Mikołaja z XII wieku

Obrazek

Obrazek

Bezkres Gardy (choć jakiś tam kres widać "na końcu) ;)

Obrazek

Lubię takie klimatyczne miasteczka

Obrazek

Ale tutaj byliśmy tylko godzinkę - przejazdem, naszym właściwym celem jest SIRMIONE

ARRIV
tony
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.08.2014 10:23

tony montana napisał(a):ETAP 4 - Na Południe ..... i znowu na Północ - czyli: Lazise, Sirmione, Rida del Garda - 152 km

Czyli do Sirmione stroną wschodnią ...
tony montana napisał(a):Aha, czy ja wspominałem, że długość Gardy to ok. 55km, szerokości od 15(17) na południu do 3 km na północy?? A średnia głebokość to aż prawie 170 metrów!!! Grubo no nie?

Grubo. Nie wspominałeś, ale mierzyłem. :smo:

Dla porównania średnia gł. Bałtyku to tylko ok. 52 m.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2014 10:26

walp napisał(a):Grubo. Nie wspominałeś, ale mierzyłem. :smo:
Dla porównania średnia gł. Bałtyku to tylko ok. 52 m.


No ale przynajmniej max głębokość mamy większą niż Garda (Bałtyk 459 metrów, Garda coś koło 360) :)
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 28.08.2014 10:37

Ten kościół św.Mikołaja.....jakiś ponury :roll:
Świety Mikołaj kojarzy mi się bardziej radośnie i kolorowo :oczko_usmiech: poza tym widoczki palce lizać :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.08.2014 10:38

tony montana napisał(a):ETAP 4 - Na Południe ..... i znowu na Północ - czyli: Lazise, Sirmione, Rida del Garda - 152 km

Z tej trójki znane jest mi tylko Lazise, no chyba że ta Rida del Garda, to Riva del Garda :oczko_usmiech: :smo: .
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.08.2014 11:31

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):ETAP 4 - Na Południe ..... i znowu na Północ - czyli: Lazise, Sirmione, Rida del Garda - 152 km

Z tej trójki znane jest mi tylko Lazise, no chyba że ta Rida del Garda, to Riva del Garda :oczko_usmiech: :smo: .

A nam nieznana jest Riva del Garda. Po Lazise i Sirmione powłóczyliśmy się zbyt długo i po zamku nie pochodziliśmy bo nam bramę już zamknęli.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 28.08.2014 11:51

W ubieglym roku byłem kilka dni nad Gardą, ale mam po co tam wracać, bo tak naprawdę widziałem tylko Malcesine no i jezioro objechałem. Jak przejeżdzałem obok Lazise to mój wzrok przykuła brama do miasta, miałem chęć zajrzeć, ale późno już było. W Sirmione na zamku też nie byłem no i na Monte Baldo może wjadę, a może jeszcze coś innego z Twojej relacji. Mam nadzieję, że dzieci przekonam Gardalandem i Canevaworldem.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolo

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2014 12:14

GOLDEN napisał(a):Ten kościół św.Mikołaja.....jakiś ponury :roll:
Świety Mikołaj kojarzy mi się bardziej radośnie i kolorowo :oczko_usmiech: poza tym widoczki palce lizać :D


To jak wiadomo mity z tym Mikołajem... Oczywiście za życia był dobroczyńcą, a aktualnie także czyni cuda (jeśli słyszałeś o płynie który wypływa z grobowca świętego)

:)

tony montana napisał(a):ETAP 4 - Na Południe ..... i znowu na Północ - czyli: Lazise, Sirmione, Rida del Garda - 152 km

mysza73 napisał(a):Z tej trójki znane jest mi tylko Lazise, no chyba że ta Rida del Garda, to Riva del Garda :oczko_usmiech: :smo: .


Oczywiście :) RIDA to staroceltycka nazwa Rivy ;) :smo: :smo: :smo:


Lidia K napisał(a):A nam nieznana jest Riva del Garda. Po Lazise i Sirmione powłóczyliśmy się zbyt długo i po zamku nie pochodziliśmy bo nam bramę już zamknęli.


Pocieszę Cie, że zamek w Lazise był zamknięty nawet w ciągu dnia - nie wiem może w związku z tym, że poniedziałek.... a z poniedziałkami różnie w Italii (ale też i w Grecji) :)

A w Sirmione zamek po prostu odpuściliśmy, tzn JA NIEodpuściłem, ale rodzina odmówiła współpracy bo byl straszny upał i kazali iść się kąpać


_Piotrek_ napisał(a):W ubieglym roku byłem kilka dni nad Gardą, ale mam po co tam wracać, bo tak naprawdę widziałem tylko Malcesine no i jezioro objechałem. Jak przejeżdzałem obok Lazise to mój wzrok przykuła brama do miasta, miałem chęć zajrzeć, ale późno już było. W Sirmione na zamku też nie byłem no i na Monte Baldo może wjadę, a może jeszcze coś innego z Twojej relacji. Mam nadzieję, że dzieci przekonam Gardalandem i Canevaworldem.


Jeśli będziesz tam w wakacyjnych miesiącach (albo we wrześniu) woda w Gardzie może być przyjazna dla dzieci i tym też można je przekonać (no bo przecież nie spacerami po Rivie zwanej RIDĄ) ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
GIRO d'ITALIA 2014 - 6067 TORNANTI: Garda, Liguria, Dolomity - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone