Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzieś między Karlovač a Plitvicami

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004
Gdzieś między Karlovač a Plitvicami

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.10.2008 20:59

Kiedyś o tym miejscu słyszałem, gdzieś w necie trafiłem na informację o tym pięknym miejscu. W tym roku korzystając z okazji ( Jeziora Plitvickie) postanowiłem znaleźć nocleg w tym miejscu i to cudo natury obejrzeć. Naturze pomogli ludzie i w tym miejscu powstały młyny wodne. Rastoke, śmiało napiszę, że jest to część miasteczka Slunj. Jadąc od strony Plitvic około 33 km, od strony Karlovač około 50 km. W tym miejscu spotykają się dwie rzeki, Slunjčica i Koran. Slunjča wpada w kilu miejscach do Koranu, a że różnica poziomów tych rzek to od 20 do 50 metrów to powstały w kilku miejscach wspaniałe wodospady. Mieszkańcy wykorzystali ten dar natury i postawili w tych miejscach młyny wodne. W przewodniku doczytałem się , że sto lat temu było ich około stu!! Dziś pozostało niewiele, ale za to połączone mostkami i tarasikami widokowymi. Poruszamy się wśród stawów, rwących potoków, wysepek, pięknych łąk i uroczych wodospadów. Powstał piękny park z wodospadami. Nie jest to wielkie , ale naprawdę bardzo malownicze miejsce. Rzeka Koran płynie w pięknym kanionie. Teraz wszyscy jadący w dół Chorwacji korzystają z autostrady i omijają to miejsce, ale dla tych co w planach mają Jeziora Plitvickie, polecam to miejsce tak przy okazji ale warto i bez. Piękne spokojne miejsce na odpoczynek w drodze z małymi dziećmi. Idąc w górę Koranu około dwieście metrów jest dzikie kąpielisko. Teraz dokładna lokalizacja. Jadąc od strony Karlovač jedziemy wzdłuż rzeki Koran, dojeżdżając do parkingu (warto stanąć i podziwiać wodospady i młyny, mamy je jak na dłoni) jedziemy tą drogą w dół i dosłownie wpadamy do Rastoke. Kręcimy w prawo na stary most i już możemy rozglądać się za noclegiem. Jadąc od strony Plitvic, na końcu Slunj, przed nowym mostem (który stoi na łuku drogi) skręcamy w lewo i też jesteśmy już w Rastoke, też po tej stronie są noclegi. Koniec pisania trochę fotek!!!!!



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

www.slunj-rastoke.com
Ostatnio edytowano 05.10.2008 22:10 przez Jurek, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2008 21:15

Jurek daj namiar chciałbym w przyszłym roku zakręcić do plitvic więc spanko jak znalazł koło takiego cuda.

pozdav
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.10.2008 22:28

zebik napisał(a):Jurek daj namiar chciałbym w przyszłym roku zakręcić do plitvic więc spanko jak znalazł koło takiego cuda.

pozdav


Namiar na spanko??

My spaliśmy w Rastoke od strony Plitvic. Ul. Stara Cesta 13. Małe, śliczne mieszkanko na poddaszu, z klimatyzacją. Jedenaście euro od głowy.
Polecam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2008 06:08

Jurek napisał(a):Kiedyś o tym miejscu słyszałem, gdzieś w necie trafiłem na informację o tym pięknym miejscu.

W tym roku korzystając z okazji ( Jeziora Plitvickie) postanowiłem znaleźć nocleg w tym miejscu i to cudo natury obejrzeć.
Naturze pomogli ludzie i w tym miejscu powstały młyny wodne. Rastoke, śmiało napiszę, że jest to część miasteczka Slunj. Jadąc od strony Plitvic około 33 km, od strony Karlovač około 50 km.

W tym miejscu spotykają się dwie rzeki, Slunjčica i Koran.Slunjča wpada w kilu miejscach do Koranu, a że różnica poziomów tych rzek to od 20 do 50 metrów to powstały w kilku miejscach wspaniałe wodospady.

Mieszkańcy wykorzystali ten dar natury i postawili w tych miejscach młyny wodne.
W przewodniku doczytałem się , że sto lat temu było ich około stu!! Dziś pozostało niewiele, ale za to połączone mostkami i tarasikami widokowymi.
Poruszamy się wśród stawów, rwących potoków, wysepek, pięknych łąk i uroczych wodospadów. Powstał piękny park z wodospadami. Nie jest to wielkie , ale naprawdę bardzo malownicze miejsce. Rzeka Koran płynie w pięknym kanionie.

Teraz wszyscy jadący w dół Chorwacji korzystają z autostrady i omijają to miejsce, ale dla tych co w planach mają Jeziora Plitvickie, polecam to miejsce tak przy okazji ale warto i bez. Piękne spokojne miejsce na odpoczynek w drodze z małymi dziećmi. Idąc w górę Koranu około dwieście metrów jest dzikie kąpielisko.

Teraz dokładna lokalizacja.
Jadąc od strony Karlovač jedziemy wzdłuż rzeki Koran, dojeżdżając do parkingu (warto stanąć i podziwiać wodospady i młyny, mamy je jak na dłoni) jedziemy tą drogą w dół i dosłownie wpadamy do Rastoke. Kręcimy w prawo na stary most i już możemy rozglądać się za noclegiem.

Jadąc od strony Plitvic, na końcu Slunj, przed nowym mostem (który stoi na łuku drogi) skręcamy w lewo i też jesteśmy już w Rastoke, też po tej stronie są noclegi.
Koniec pisania trochę fotek!!!!!


Tak mi się nasuwają dwa wyrazy :ciurkiem i ustęp ...niby spokrewnione a jaka różnica w odbiorze. :wink:

A info i fotki ciekawe i do wykorzystania :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2008 08:32

No Jurek , "pierwsze koty za płoty" - to chyba Twoja pierwsza "relacyjka" Obrazek
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 06.10.2008 09:40

No ja tez tam nocowałem i to dwa dni , idealne miejsce na nocleg przy zwiedzaniu Plitwic , miło sie siedzi wieczorem w knajpkach wśród tych młynów , jedynie szkoda ze w sezonie nie ma szans żeby zdobyc nocleg w domach przy samych młynach - przynajmniej nam sie nie udało ,no ale Sunj jest taki mały ze wszędzie blisko .... A o Rastoke dowiedziałem się właśnie dzięki relacji jednej z koleżanek na tym forum .
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 06.10.2008 18:52

Janusz Bajcer napisał(a):No Jurek , "pierwsze koty za płoty" - to chyba Twoja pierwsza "relacyjka" Obrazek


Bywały już inne :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 06.10.2008 19:50

Jurek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No Jurek , "pierwsze koty za płoty" - to chyba Twoja pierwsza "relacyjka" Obrazek


Bywały już inne :lol:


Otóż to :D Ja pamiętam. Wytrwali poszukają :lol:

A teraz do rzeczy - Jurek!!! Ogromne gratulacje! Piszemy o różnych miejscach, ale o tych młynach słyszę i czytam pierwszy raz! Dzięki za odkrycie ich dla nas - nooo choćby tylko dla mnie, bo to dla mnie absolutna nowość :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 06.10.2008 20:37

shtriga napisał(a):
Jurek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No Jurek , "pierwsze koty za płoty" - to chyba Twoja pierwsza "relacyjka" Obrazek


Bywały już inne :lol:


Otóż to :D Ja pamiętam. Wytrwali poszukają :lol:



Też pamiętają i poszukali - Jurkowa relacja z Podgory

:D :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2008 20:53

Faktycznie jest tylko coś zdjęcia wyparowały :wink: :cry:
Ostatnio edytowano 23.02.2009 22:57 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 23.02.2009 20:28

Dopiszę się tu, w zeszłym roku jadąc do Plitvic zatrzymaliśmy się w Ostarski Stanovi, a tam na stoliku w pokoju znaleźliśmy ulotki o znajdujących się w pobliżu jaskiniach www.baraceve-spilje.com . Czy ktoś z Was tam był? Rastoke mamy juz w planach, bo oczywiście przegapiliśmy :/ , ale może warto i na chwilę zboczyć w inną stronę?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 23.02.2009 21:41

Myślę, że warto. Szczególnie jeżeli się nie śpieszysz i na Plitvice możesz poświęcić cały dzień. Czyli od rana do obiadu zwiedzanie parku a potem wyjazd do jaskini.
jnow2
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jnow2 » 24.08.2009 23:03

Obrazek

droga do jaskini BARAĆEVE
link do stronki
http://www.baraceve-spilje.hr/posjete.php
na samym dole tej strony jest mapa jak dojechac
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.08.2012 12:17

Ile czasu trzeba poświęcić na obejście Rastoki?
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 04.08.2012 15:50

3 godziny wystarczą aż nadto, i to bez pośpiechu, chyba że ktoś lubi posiedzieć i podumać nad wodą ;)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzieś między Karlovač a Plitvicami
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone