Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

gdzie znajde "atlas ryb Chorwacji"

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2014 11:35

Szczególnie, że Marko pisze o zupełnie innej rybie...
kiewball
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiewball » 25.08.2014 12:30

Marko66 napisał(a):W czasie tegorocznego pobytu, mój syn wyciągnął "zabawkową siatką" paskudną rybę. Wiedziałem (dzięki wiadomościom z forum), że ma kolec z jadem, zresztą starsza pani plażująca obok od razu zwróciła uwagę, że to niebezpieczna ryba. Zdziwiło mnie, że była na dnie blisko brzegu ok. 10 m i w płytkiej wodzie ok. 1,5 m, przy dość zaludnionej plaży żwirkowej (Prtlog - Duga Luka). Teraz dzięki atlasowi (link podany przez Bociana :) ) wiem, że to była śkrpina. Niestety tak byliśmy zaaferowani, że nikt nie zrobił zdjęcia 20 centymetrowego "potwora" :wink: Dalej dla mnie zagadką jest, dlaczego tak łatwo dała się złapać: spała :?: albo była po całonocnej imprezie mocno zakrapianej rakiją :?: :?:


W tym roku (2014) też widziałem tą rybę. "Siedziała" spokojnie jakby się kamuflowała. Była na głębokości około 1,5m blisko brzegu małej wysepki. Po jej wyglądzie od razu wywnioskowałem, że lepiej się nie zbliżać. Kilka dni później na głębokości około 3 - 3,5m zauważyłem w między roślinami Skrpun'e.

Wracając do uwagi na temat płaszczki, widziałem taką w 2013 bardzo blisko brzegu plaży (czarna, ogon w kształcie kolca). Przepłynąłem na nią, strach mnie trochę obleciał.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 15.10.2014 22:33

Witam serdecznie. Sam jestem teras mocno ciekaw co to za stwor ukazal sie koledze CroMarkowi ktory bardzdo przistojnie prezentuje sie na awatarze zekl bym zgrabnie. :D :D
Mam proszbe do marka czy nie mozesz narisowac to zwierze? Jaki by risunek nie byl to mnie naprowadzi bardziej (po udanim opisie). Moze i na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam Leon
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 15.10.2014 23:38

Leon,
o rany, dzięki za uznanie dla awatara.
To nie zupełnie ja, tylko moja piękna Pani. Przekażę Twoją opinię ;-)

Spróbujemy narysować tego stwora, widzieliśmy go razem.
Do dzisiaj pluję sobie w brodę, że nie pobiegłem po aparat.
Odezwiemy się.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.02.2015 20:15

CROMarek czy ty przipadkiem nie widzialesz to cudo????????
Załączniki:
Aplysia_fasciata_in_the_Mediterranean.jpg
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 23.02.2015 20:49

Cześć Leon,

niestety, to nie to.
To wyglądało dosłownie jak smok - skrzydła miało smocze.
I ogon z jakąś bronią na końcu.
Właśnie mój awatar szkicuje go z pamięci...
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3425
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 23.02.2015 20:56

Bliskie spotkanie ze stworem - zatoka Stońska. mam też video w HD jak to zwierze pływa i oddycha. A z pewnością jest to ciekawe - falując "płetwami" wynurzała się co chwilę, by zaczerpnąć powietrza.
Załączniki:
stwor 2.jpg
stwor.JPG
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 23.02.2015 21:16

Hej Leon,

załączam szkic naszego smoka wykonany przez moją Awatarkę.

Może płetwy - skrzydła miały trochę inny kształt, ale oboje pamiętamy, że wyglądały jakby to była błona - jak u nietoperza. Sorry - to było ponad 2 lata temu. Wrrrr.....
Załączniki:
Tajemnicza ryba z HR.jpg
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.02.2015 21:23

Adriatyk musi mieć połączenie z Loch Ness ;)
To wyżej to aplyzja, zając morski. Nigdy niestety nie widziałem. To ślimak :)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.02.2015 22:17

Wiem Bocian ze to Aplysia ale z opisu mi sie wydalalo ze to jest to ....
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.02.2015 22:21

Leon napisał(a):Wiem Bocian ze to Aplysia ale z opisu mi sie wydalalo ze to jest to ....

To, że to jest Aplysia pisałem do damainisko5 :) To, że Ty wiesz to ja wiem :) Ten odręczny rysunek nic mi nie przypomina ale ja sie za bardzo nie znam :)
Pozdrav.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.02.2015 22:23

A czy to nie bilo ta rybka i moze ja widzialesz w Egipcie?





Lub sprawdz zdiencia z tego linku:
https://www.google.hr/search?tbm=isch&t ... B300%3B199
Załączniki:
82660-050-B92E8600.jpg
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.02.2015 22:39

Może to była jakaś poletuša...?
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 23.02.2015 23:13

Niestety, myślę, że minęło zbyt wiele czasu żebyśmy rzetelnie mogli rozpoznać lub opisać tego stwora.
Jeśli go jeszcze spotykamy, postaramy się zrobić zdjęcie.
A swoją drogą przerażającą kolekcja tych stworów na zdjęciach na dobranoc.
Dzięki za poświęcony czas i przepraszam, że nie możemy bardziej pomóc w identyfikacji.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3425
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 24.02.2015 09:41

Fajnie, że stwór został rozpoznany. Postaram się w najbliższym czasie pokazać swój filmik.
Ostatnio edytowano 24.02.2015 15:58 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
gdzie znajde "atlas ryb Chorwacji" - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone