Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie zjeść gdzie zaparkować?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 18:12

Zeskanowali kiedyś moją kartę kredytową i otrzymałem w październiku informację, że ktoś próbował dokonać transakcji na stacji INA moją kartą...bank uniemożliwił transakcję i skontaktował się ze mną bo wydało się im to podejrzane...od tamtej pory omijam te zlamusiałe stacje...
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 08.06.2014 18:40

Dzięki za info bo to ważny argument, paliwo może jest OK ale rzeczywiście często stacje INA przypominają mi dawne CPN-y :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 19:19

Dokładnej to zeskanowali mi kartę w Sibeniku przy Centrum Handlowym...dobrze, że bank wykazał się czujnością i skontaktował się ze mną...20 minut wcześniej transakcja na Shell w B-cu a nagle próba w Sibeniku...coś tutaj nie grało !!!

Z racji tego, że moim ulubionym miejscem jest region Sibenika, często tam bywam na zakupach ale na tej stacji byłem tylko raz...i po raz ostatni, jak w ogóle na INA, które jak trafnie zauważyłeś nawet wyglądem odstraszają...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.06.2014 19:24

To, że przestępca chciał użyć skanu na stacji jakiegoś koncernu powoduje, że rezygnuje się z zakupów na tej stacji? Ciekawe podejście. :roll:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.06.2014 19:31

Tez bym nie demonizował. Chłopak ma zamiar jechać bocznymi drogami i jak nie trafi na inną stację niż INA to ma pchać samochód przez góry?

Tam za dużego wyboru nie ma i kilka różnych stacji to się zdarza co najwyżej w większych miejscowościach - jak nie będzie innej niż INA to spokojnie też można tankować, co najwyżej za pierwszym razem mniej, na próbę, a z kartą to trzeba uważać dokładnie tak samo, jak u siebie w banku.

Ważniejsze chyba, że jest kilka rodzajów oleju i nie pamiętam teraz który jest lepszy.
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 08.06.2014 19:33

Bocian,
to nie tak ! ktoś musiał zamontować dodatkowy czytnik przy terminalu a taka rzecz w solidnej firmie się nie zdarza, skoro INA nie ma odpowiedniej kontroli pracowników (np monitoring) to dla mnie wystarczający argument by tam nie płacić kartą, paliwo mają ok więc można płacić gotówką.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.06.2014 19:43

piekarz napisał(a):Bocian,
to nie tak ! ktoś musiał zamontować dodatkowy czytnik przy terminalu a taka rzecz w solidnej firmie się nie zdarza, skoro INA nie ma odpowiedniej kontroli pracowników (np monitoring) to dla mnie wystarczający argument by tam nie płacić kartą, paliwo mają ok więc można płacić gotówką.

W bankomatach w bankach to montują więc na stacji także może się zdarzyć.
Uważaj bo mogą wydać ci fałszywki jak zapłacisz gotówką :lol:
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 19:52

widzicie temat z paliwem dla mnie ważny bo mam "nowego" diesla i wolałbym bez wpadek:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:00

alechandro napisał(a):Dokładnej to zeskanowali mi kartę w Sibeniku przy Centrum Handlowym...dobrze, że bank wykazał się czujnością i skontaktował się ze mną...20 minut wcześniej transakcja na Shell w B-cu a nagle próba w Sibeniku...coś tutaj nie grało !!!

Z racji tego, że moim ulubionym miejscem jest region Sibenika, często tam bywam na zakupach ale na tej stacji byłem tylko raz...i po raz ostatni, jak w ogóle na INA, które jak trafnie zauważyłeś nawet wyglądem odstraszają...


Sibenik południe - wylot w kierunku Primosten przy centrum handlowym - goście rżną przyjezdnych jak się da od kilku lat (było już na forum). Niestety sam kilka lat temu zapłaciłem tam za nie swoje tankowanie (podłożony paragon na wyższą kwotę).
Zorientowałem się późno, a że się dałem zrobić :?: ...cóż było to w czasach zupełnego zaufania do obsługi gości wakacyjnych :?
Demonizowanie :?: :?: Raczej nie, teraz oczywiście bardziej uważam i tyle. Prawdą jest, że przez ładnych kilka lat wyjazdów do CRO próby wałków przy tankowaniu zdarzyły sie wyłącznie na stacjach INA - niestety :(
Zatem w postrzeganiu firmy podzielam zdanie Alechandro - w ichniejszej mentalności w wielu miejscach to jeszcze dawny nasz CPN
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 20:01

a nowy pomysł to kupie chyba jednak winietki na Czechy i Austrię, Słowenię ominę i w obie strony chorwackie autostrady bo cholernie drogo wychodzą jak policzyłem Chorwacja to wydatek 400 zł w obie strony więc przegięcie z leka za Austrię i Czechy wychodzi 130 zł/mieś :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.06.2014 20:03

slapol napisał(a):na stacjach INA -

Na stacjach czy na stacji? Tej konkretnej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:05

Słoweńską autostradę można ew. ominąć, ale pchanie się starą drogą przez Chorwację przedłuży Twoją podróż o wieele godzin.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:08

Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):na stacjach INA -

Na stacjach czy na stacji? Tej konkretnej?

Niestety STACJACH, dodatkowo chcieli nas wyciąć w tamtym roku w okolicy Plitwickich, kiedyś w okolicach Omisza i w drodze powrotnej przy autostradzie - chyba rejony Splitu (2 lata temu).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:10

ołowiany napisał(a):Słoweńską autostradę można ew. ominąć, ale pchanie się starą drogą przez Chorwację przedłuży Twoją podróż o wieele godzin.

Też tak uważam, jazda na południe HR dzisiaj poza autostradami nie jest optymalna...chyba, że ma się dużo czasu...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.06.2014 20:11

slapol napisał(a):Demonizowanie :?: :?: Raczej nie, teraz oczywiście bardziej uważam i tyle.

Ale ja też nie lubię INy :D

Po prostu, nie wiem czemu, nie wzbudziła mojej sympatii. Jeśli miałem taką możliwość, to jednak wolałem tankować gdzie indziej, ale skoro nie zawsze tak się dało, to była INA i jakoś dojechałem :)

adrianekpiaski napisał(a):widzicie temat z paliwem dla mnie ważny bo mam "nowego" diesla i wolałbym bez wpadek:)

No właśnie chyba powinieneś tankować tego droższego diesla, ale teraz nie pamiętam jakie on ma oznaczenie :?

Pamięta ktoś może czym one się różnią i jak nazywają?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie zjeść gdzie zaparkować? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone