Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.08.2012 17:55

no_fear napisał(a):...Stąd zależy mi na płaskiej, szerokiej i nie zbyt zatłoczonej plaży...

Prócz tego co powyżej - pisałeś wcześniej o możliwości spacerów i żeby nie było daleko.
Poniżej Zadaru są małe miejscowości - Sv.Filip i Jakov (ta bardziej ludna) i Turanj. Kryteria które wymieniłeś w miarę spełniają. Nie jest tam tak malowniczo jak na południu czy na wyspach. Ale coś za coś.
romeron
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) romeron » 24.08.2012 18:16

Witam:

Ja wyruszam 31,08 do Tucepi z 1,5 roczną córką i 5-cio letnim synem Jak dla mnie i moich dzieci to tylko plaża z kamykami i łagodnym zejściem do wody i oczywiście wrzesień i tylko wrzesień - to jest podstawa.

ps.Plaże piaszczystą przerabiałem na majówce w Władysławowie , syn wdepnął w zakopany kapsel po piwie a córka wkładając rączkę do buzi zawsze miała ją oczywiście oblepioną piachem , efekt ..... płacz i zgrzytanie ząbkami.
mikrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus » 24.08.2012 21:23

Sv Filip też jest na mojej shortliście.. romuald22 - możesz coś więcej napisać o tej mieścinie?
Drugi typ to właśnie Tucepi..
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.08.2012 21:57

mikrus napisał(a):Sv Filip też jest na mojej shortliście.. romuald22 - możesz coś więcej napisać o tej mieścinie?
Drugi typ to właśnie Tucepi..

Byłem w obydwu. Tucepi malowniczne u stóp gór. Plaża drobnokamyczkowa - naturalna, ludzi masa - hotele.
Sv.Filip - mniej malowniczy. Plaże płaskie, wszystko co do życia potrzeba jest - sklepy, stragany, bankomaty i inne atrakcje. Ludzi mniej co nie znaczy, że nie ma.
Nie wiem czego oczekujesz bo upodobania ludzi są różne. Pewne masz ciepło powietrza i Jadrana. Czy to w Tucepi czy w Sv.Filipie. Ten pewnik to coś co powoduje, że wiele osób z tego forum tam jeździ.
mikrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus » 24.08.2012 22:14

No przede wszystkim sporej i przyjaznej bobasowi plaży kamienistej, promenady na spacery i zaplecze sklepowo-gastronomiczne. I apartamentów blisko plaży :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.08.2012 22:25

mikrus napisał(a):No przede wszystkim sporej i przyjaznej bobasowi plaży kamienistej, promenady na spacery i zaplecze sklepowo-gastronomiczne. I apartamentów blisko plaży :)

Apartamentu Ci nie zapewnię. Resztę masz.
Inverti
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inverti » 13.09.2012 18:06

Obie miejscowości mam przetestowane we wrześniu z dzieckiem najpierw 6 miesięcy (Lopar), potem 1 rok i 5 miesięcy (Baska). Lopar jest wtedy wręcz wymarły więc jeśli nie lubicie tłumów to będziecie zadowoleni. W Basce dużo ludzi, ale spokojnie można się rozłożyć na plaży i pobawić.

Można śmiało jechać w ciemno, ale jeśli nie chcecie to w Lopar polecam kwatery Marinella (zaraz koło morza, ogrodzony ogród, na parterze zupełnie bez schodów).
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 13.09.2012 22:06

@mikrus. Sporej plaży w Sv. Filipie i Jakovie/Turnju nie ma, ale jest kamienista. Za to jest z niej fajny widok na znajdujące się na przeciw wyspy, m.in. Pasman. Promenada, no cóż, jest to długi chodnik szerokości ok 1,2 metra łączący obie miejscowości. Sklepów i obiektów gastronomicznych jest sporo, super lodów też nie brakuje.

Byłem tam dwa razy i namiar na apartament 5 metrów od plaży mogę Ci dostarczyć. Pod apartmanami jest knajpa, gdzie była super żarełko. Tydzień temu jak przemieszczałem się z okolic Trogiru na Pag zatrzymałem się w tam by wspomnieć sobie to miejsce sprzed paru lat. Zabrałem wizytówkę apartmanu, w którym byłem.

PS. Turanj jest na moim avatarze akurat :D
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 16.09.2012 10:17

Tak jak napisał Inverti - Rab (Lopar) jest idealny dla rodziców z maluszkami :) piasek i płyyyyyyyytko :)
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 16.09.2012 17:16

Szukam miejscowości w Chorwacji na wakacje z dzieckiem . Nie może być za stromo, tak żeby dało się do plaży i na spacer wybrać z wózkiem. Czy ktoś z Forumowiczów może coś polecić?
Ostatnio edytowano 04.07.2013 19:01 przez poti, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.09.2012 07:18

Była kiedyś taka relacja - może się przyda.

Zobacz też tu.

Pozdrawiam
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 17.09.2012 11:14

Dzięki wielkie
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 20.09.2012 08:51

Moje przemyślenia :wink:

Z małym dzieckiem - plaże z małymi kamykami są znaczenia lepsze niż piasek.

Baśka na Krk - bardzo bardzo fajnie ! Polecam !
Lopar - niestety nie polecam. Nam się zdecydowanie nie podobało jak synek na "rajskiej" plaży zbierał "kiepy" i inne syfki. Kompletnie nie ma gdzie jeździć wózkiem. Ogólnie po 4 noclegach ucieczka i spontaniczne poszukiwanie szybkiej alternatywy na pozostałe 6 noclegów.
Trafiło na Rabac - bo blisko drogi powrotnej (jechaliśmy przez Słowenię), bo blisko do Puli i Rovinj.
Też bardzo sympatycznie choć z wózkiem trochę dużo schodów :wink:
Generalnie również nam się podobało 8)

Wybraliśmy północne zakątki CRO ze względu na możliwie szybki dojazd bez noclegu.
Synek zaskoczył nas bardzo pozytywnie i spokojnie mogliśmy pojechać bardziej na południe - co na pewno uczynimy w przyszłym roku :)
k.wroblewski
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.wroblewski » 09.02.2015 15:32

Inverti napisał(a):Obie miejscowości mam przetestowane we wrześniu z dzieckiem najpierw 6 miesięcy (Lopar), potem 1 rok i 5 miesięcy (Baska). Lopar jest wtedy wręcz wymarły więc jeśli nie lubicie tłumów to będziecie zadowoleni. W Basce dużo ludzi, ale spokojnie można się rozłożyć na plaży i pobawić.

Można śmiało jechać w ciemno, ale jeśli nie chcecie to w Lopar polecam kwatery Marinella (zaraz koło morza, ogrodzony ogród, na parterze zupełnie bez schodów).


Mam wielką Prośbę do Inverti, lub kogoś kto kożystał z kwater Marinella o parę szczegółów i opinie na temat tego miejsca, Wybieramy się we wrześniu z trójką dzieci 7, 4, 1,5.
pierredelarose
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierredelarose » 14.10.2015 11:22

cyt. :

Mam wielką Prośbę do Inverti, lub kogoś kto kożystał z kwater Marinella o parę szczegółów i opinie na temat tego miejsca, Wybieramy się we wrześniu z trójką dzieci 7, 4, 1,5.
Koniec cyt.



Witam.

Czy byłaś faktycznie w tych apartamentach Marinella w Loparze w tym roku?
My chcemy się do nich wybrać w 2016r.
Mogę prosić o więcej szczegółów na ich temat - ceny, wady i zalety, jaka faktycznie plaża, morze, dno w wodzie, punkty gastronomiczne nieopodal, jakie pokoje i udogodnienia, no i ceny za nocleg i jedzenie.

Może też jakieś zdjęcia :)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam, Piotrek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone