Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie w sezonie jest nie ma takich dużych tłumów?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukas.cw
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.07.2015
Gdzie w sezonie jest nie ma takich dużych tłumów?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 10:53

Witam serdecznie. Wczoraj dowiedziałem się że jadę do Chorwacji z dwoma jeszcze innym rodzinami w tą niedziele na wakacje ok 10 nocy. Totalny spontan. Chcielibyśmy pojechać w okolice Makarskiej. Jedziemy samochodami 10 osób w tym troje dzieci 3-9 lat. Od wczoraj czytam i czytam i czytam.... i coraz mniej wiem gdzie pojechać.
Na czym nam zależy:
- Miejsce nie zatłoczone tak jak nad naszym Bałtykiem tj ręcznik przy ręczniku.
- Nie zatłoczone nie oznacza totalna dziura, chcielibyśmy móc skorzystać z restauracji, atrakcji wodnych, bazarków etc.
- Nie mamy zarezerwowanego noclegu więc potrzebujemy miejsce z bezproblemowym znalezieniem apartamentu w rozsądnej cenie ( jaka to będzie)
- Jeśli można ominąć dużych różnic terenu (brela) było by ekstra.

Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra i sam nie wiem czy szukać w tych miejscowościach czy jeszcze innych. Proszę o pomoc
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.07.2015 11:00

lukas.cw napisał(a):Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra

Jak nie lubisz tłumów , to nie jest to dobry wybór , w sezonie to najbardziej oblegane miejsca.
Ludż , na ludziu.
W dodatku w ciemno teraz , w tyle osób to wątpię że coś znajdziecie na miejscu , chyba że jakaś nora ze 2 km do plaży lub będziecie porozrzucani po kilku apartamentach o ile coś znajdziecie.

Może Srima ? :wink:
Apartamentów tam full , im dalej od Vodic tym lużniej , brak tylko Biokova i fajna baza wypadowa na zwiedzanie.
4toku
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4toku » 28.07.2015 11:11

Jak nie lubisz tłumów to tylko czerwiec lub wrzesień.
Bez problemów znajdziesz kwaterę (w lepszej cenie) nawet w najbardziej obleganych miejscach.
Dodatkowy plus : jest trochę chłodniej.
Ostatnio edytowano 28.07.2015 11:11 przez 4toku, łącznie edytowano 1 raz
lukas.cw
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 11:11

maniust napisał(a):
lukas.cw napisał(a):Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra

Jak nie lubisz tłumów , to nie jest to dobry wybór , w sezonie to najbardziej oblegane miejsca.
Ludż , na ludziu.
W dodatku w ciemno teraz , w tyle osób to wątpię że coś znajdziecie na miejscu , chyba że jakaś nora ze 2 km do plaży lub będziecie porozrzucani po kilku apartamentach o ile coś znajdziecie.

Może Srima ? :wink:
Apartamentów tam full , im dalej od Vodic tym lużniej , brak tylko Biokova i fajna baza wypadowa na zwiedzanie.


Dziękuje już czytam o Sirmie. Ale naprawdę tak kiepsko z noclegami w tej okolicy?? Znajomi byli wprawdzie gdzieś na północy Istria w lipcu rok temu i znaleźli bez problemu nocleg. Mieli nawet w czym wybierać.
4toku napisał(a):Jak nie lubisz tłumów to tylko czerwiec lub wrzesień.
Bez problemów znajdziesz kwaterę (w lepszej cenie) nawet w najbardziej obleganych miejscach.
Dodatkowy plus : jest trochę chłodniej.

Ta opcja odpada dostałem urlop od następnego tygodnia wiec jest możliwość pojechać.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.07.2015 11:17

lukas.cw napisał(a):Ale naprawdę tak kiepsko z noclegami w tej okolicy??


http://www.livecamcroatia.com/najljepse ... ather-cam/
http://www.livecamcroatia.com/najljepse ... eb-kamera/

Podziwiaj live. :mrgreen:
lukas.cw
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 11:21

maniust napisał(a):
lukas.cw napisał(a):Ale naprawdę tak kiepsko z noclegami w tej okolicy??

Podziwiaj live. :mrgreen:

o kurcze nie wiedziałem o kamerkach :D hmmm to jest mocny argument na nie. :roll: :roll: :roll: :roll: :| :| :| No to teraz mam przerypane co robić ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 11:36

Może na Peljesac albo Korczulę?
Tam sie paliło ostatnio (albo jeszcze dopala) na pewno sporo ludzi z tamtąd uciekło i są puste apartamenty?
lukas.cw
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 11:37

hepik napisał(a):Może na Peljesac albo Korczulę?
Tam sie paliło ostatnio (albo jeszcze dopala) na pewno sporo ludzi z tamtąd uciekło i są puste apartamenty?

Bardzo śmieszne :x
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 28.07.2015 11:43

Moim zdaniem Podgora wcale nie jest tak mocno zatłoczona. Wystarczy iść na plaże w kierunku Tucepi. Jest tam kilka zatoczek i nie ma tłumów. Sprawdzone przez kilka lat w lipcu jak i w sierpniu. Wieczorem jest gdzie posiedzieć, cos zjeść lub wypić. Sporo sklepików z pamiątkami.
lukas.cw
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 11:48

dorota131 napisał(a):Moim zdaniem Podgora wcale nie jest tak mocno zatłoczona. Wystarczy iść na plaże w kierunku Tucepi. Jest tam kilka zatoczek i nie ma tłumów. Sprawdzone przez kilka lat w lipcu jak i w sierpniu. Wieczorem jest gdzie posiedzieć, cos zjeść lub wypić. Sporo sklepików z pamiątkami.

Dziękuje Dorotko zagłębie ten temat
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.07.2015 11:57

lukas.cw napisał(a):Witam serdecznie. Wczoraj dowiedziałem się że jadę do Chorwacji z dwoma jeszcze innym rodzinami w tą niedziele na wakacje ok 10 nocy. Totalny spontan. Chcielibyśmy pojechać w okolice Makarskiej. Jedziemy samochodami 10 osób w tym troje dzieci 3-9 lat. Na czym nam zależy:
- Miejsce nie zatłoczone tak jak nad naszym Bałtykiem tj ręcznik przy ręczniku.
- Nie zatłoczone nie oznacza totalna dziura, chcielibyśmy móc skorzystać z restauracji, atrakcji wodnych, bazarków etc.- Nie mamy zarezerwowanego noclegu więc potrzebujemy miejsce z bezproblemowym znalezieniem apartamentu w rozsądnej cenie ( jaka to będzie)
- Jeśli można ominąć dużych różnic terenu (brela) było by ekstra.

Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra i sam nie wiem czy szukać w tych miejscowościach czy jeszcze innych. Proszę o pomoc


To są wykluczające się wzajemnie wymagania.
Tam gdzie są atrakcje, istnieją dla kogoś - czyli ludzi musi być sporo.

W wymienionych miejscowościach możesz naprawdę mieć problemy ze znalezieniem noclegów dla takiej ekipy w tym :!: terminie. Już nie mówiąc o rozsądnej cenie... :roll:

Jeśli upierasz się przy tej riwierze, większe szanse możesz mieć na jej końcówce, choć na brak tłumów bym nie liczyła. Celowałabym np. w Zaostrog: mieszkanie na obrzeżach (np. Bilaje, ewentualnie Kapeć), a atrakcje wodne w centrum. W ostateczności podskoczyć do tłocznego Gradaca na bazarek. No i miałbyś bardziej płasko niż w Breli.

Zresztą znajdź tu sobie informacje od osób jadących na Makarską Riwierę w ciemno w tym terminie w ubiegłym roku - to jest ryzyko:
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html

Spokój w tym terminie znajdziesz na zadoopiach na wyspach (ale wątpię czy mieszkanie też) i ewentualnie tlącym się jeszcze Pelješcu. Okolice Vodic także są oblegane.
lukas.cw
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 29.07.2015 08:43

Mikromir napisał(a):
lukas.cw napisał(a):Witam serdecznie. Wczoraj dowiedziałem się że jadę do Chorwacji z dwoma jeszcze innym rodzinami w tą niedziele na wakacje ok 10 nocy. Totalny spontan. Chcielibyśmy pojechać w okolice Makarskiej. Jedziemy samochodami 10 osób w tym troje dzieci 3-9 lat. Na czym nam zależy:
- Miejsce nie zatłoczone tak jak nad naszym Bałtykiem tj ręcznik przy ręczniku.
- Nie zatłoczone nie oznacza totalna dziura, chcielibyśmy móc skorzystać z restauracji, atrakcji wodnych, bazarków etc.- Nie mamy zarezerwowanego noclegu więc potrzebujemy miejsce z bezproblemowym znalezieniem apartamentu w rozsądnej cenie ( jaka to będzie)
- Jeśli można ominąć dużych różnic terenu (brela) było by ekstra.

Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra i sam nie wiem czy szukać w tych miejscowościach czy jeszcze innych. Proszę o pomoc


To są wykluczające się wzajemnie wymagania.
Tam gdzie są atrakcje, istnieją dla kogoś - czyli ludzi musi być sporo.

W wymienionych miejscowościach możesz naprawdę mieć problemy ze znalezieniem noclegów dla takiej ekipy w tym :!: terminie. Już nie mówiąc o rozsądnej cenie... :roll:

Jeśli upierasz się przy tej riwierze, większe szanse możesz mieć na jej końcówce, choć na brak tłumów bym nie liczyła. Celowałabym np. w Zaostrog: mieszkanie na obrzeżach (np. Bilaje, ewentualnie Kapeć), a atrakcje wodne w centrum. W ostateczności podskoczyć do tłocznego Gradaca na bazarek. No i miałbyś bardziej płasko niż w Breli.

Zresztą znajdź tu sobie informacje od osób jadących na Makarską Riwierę w ciemno w tym terminie w ubiegłym roku - to jest ryzyko:
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html

Spokój w tym terminie znajdziesz na zadoopiach na wyspach (ale wątpię czy mieszkanie też) i ewentualnie tlącym się jeszcze Pelješcu. Okolice Vodic także są oblegane.

Bardzo dziękuje Ci za rady. Zabieram się za studiowanie tematu.
Teresa63
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teresa63 » 29.07.2015 09:14

Witam ,w 2013 roku byliśmy z mężem od połowy lipca w Makarskiej ,pojechaliśmy autem w ciemno,nie było żadnych problemów z noclegami,przy wjeżdzie stali Chorwaci z tabliczkami apartman i u pierwszego już mieliśmy nocleg,po nas przyjechało jeszcze dużo osób i nasz gospodarz polecał swoim znajomym,jedżcie nie będziecie mieli problemów,
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.07.2015 09:33

Sevid, Zecevo.

Poz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2015 09:38

Teresa63 napisał(a):Witam ,w 2013 roku byliśmy z mężem od połowy lipca w Makarskiej ,pojechaliśmy autem w ciemno,nie było żadnych problemów z noclegami,przy wjeżdzie stali Chorwaci z tabliczkami apartman i u pierwszego już mieliśmy nocleg,po nas przyjechało jeszcze dużo osób i nasz gospodarz polecał swoim znajomym,jedżcie nie będziecie mieli problemów,

Ja bym tak śmiało nie udzielała tego typu porad - sytuacja w połowie lipca znacząco różni się od tej na początku sierpnia, szczególnie na Makarskiej Riwierze. Najbliższa niedziela to już 2. sierpnia - szczyt sezonu. Poza tym oczywiście sama Makarska jest spora i pewnie gdzieś wysoko nad magistralą coś się zawsze znajdzie, ale czy będzie to satysfakcjonująca opcja dla rodzin z małymi dziećmi?...
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie w sezonie jest nie ma takich dużych tłumów?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone