Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie w Polsce można kupić chorwackie wino??

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesasia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesasia » 04.03.2015 13:32

Witam smakoszy..
U mnie na wiosce widziałem chorwackie wino w markecie Dino . O ile pamiętam było to wino Peljeśac ( niebieska etykieta z osiołkiem ) kosztowało bodajże 29 zł /boca.
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2015 14:59

grzesasia napisał(a):Witam smakoszy..
U mnie na wiosce widziałem chorwackie wino w markecie Dino . O ile pamiętam było to wino Peljeśac ( niebieska etykieta z osiołkiem ) kosztowało bodajże 29 zł /boca.
Pozdrawiam

O 20 za dużo :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.03.2015 15:05

Akurat za to, to nawet więcej... :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2015 15:17

Płaciłem za nie i chyba 60 PLN. To było dużo za dużo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2015 11:44

Hej,takie nowości nabyłam na babski wieczór :mrgreen:
Ktoś już się spotkał,próbował?
No bo chciałabym sie popisać,a zwykle tylko smakuje mi lub nie :wink:
DSC_0143[1].jpg
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2015 11:54

Graszka i latarnia morska sie za bardzo nie spina :) :)
Cena zachęcająca. Myślę, że to takie winko stołowe. Dla kogoś kto lubi albo nie lubi, tak jak i ja, będzie oki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2015 13:22

No tak... mam trop Graševina- Kutjevo,całe życie się człowiek uczy...
Może ta latarnia,żeby tak bardziej chorwacko się kojarzyło-na mnie podziałało :)
Myślę,że nie będzie najgorsze,zwłaszcza,że koleżanki też raczej sommeliera głównie z Biedry znają :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.04.2015 13:55

croktoś napisał(a):No tak... mam trop Graševina- Kutjevo,całe życie się człowiek uczy...
Może ta latarnia,żeby tak bardziej chorwacko się kojarzyło-na mnie podziałało :)
Myślę,że nie będzie najgorsze,zwłaszcza,że koleżanki też raczej sommeliera głównie z Biedry znają :wink:

U nas czyli u naszych dziewczyn prym wiedzie Graszka z Iloku. Tam gdzie Robert Makłowicz był :) No i my też ;)
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 20.07.2015 20:53

Bocian napisał(a):
croktoś napisał(a):No tak... mam trop Graševina- Kutjevo,całe życie się człowiek uczy...
Może ta latarnia,żeby tak bardziej chorwacko się kojarzyło-na mnie podziałało :)
Myślę,że nie będzie najgorsze,zwłaszcza,że koleżanki też raczej sommeliera głównie z Biedry znają :wink:

U nas czyli u naszych dziewczyn prym wiedzie Graszka z Iloku. Tam gdzie Robert Makłowicz był :) No i my też ;)

Też tam byłem, ale bardziej wole Traminca.
krzyspvfr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyspvfr » 20.07.2015 21:09

Witam,

przyłączam się do tematu. W zeszłym roku zakupiłem w Potomje takie oto winko białe, w cenie 40 kn/butelka. Było niesamowite, wytrawne ale delikatne, po prostu cudo:
m1.jpg

m2.jpg


Gdyby ktoś gdzieś widział w PL, proszę o wiadomość ;)
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 20.07.2015 21:19

Wina Chorwackie można kupić w Krakowie na Zabłociu ul, Lipowa i przy Każmierza Wielkiego jest sklep z winami Chorwackimi :D
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 20.07.2015 22:20

krzyspvfr napisał(a):Witam,

przyłączam się do tematu. W zeszłym roku zakupiłem w Potomje takie oto winko białe, w cenie 40 kn/butelka. Było niesamowite, wytrawne ale delikatne, po prostu cudo:
m1.jpg

m2.jpg


Gdyby ktoś gdzieś widział w PL, proszę o wiadomość ;)

W tej samej miejscowości jest druga winiarnia z równie dobrymi winami "Matuško". Również polecam.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2015 22:35

:D na pewno w Selgrosie, dokonasz zakupu dobrego, chorwackiego wina. Często dysponują tam dosyć atrakcyjnym asortymentem. Ostatnio jednak kupiłam np. Prośek w Leviatanie :wink:
Mateousz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mateousz » 06.10.2015 07:46

Polecam internetową winnicę Dekanter. Wspaniały wybór win dla koneserów. :)
anjuri
zbanowany
Posty: 4
Dołączył(a): 24.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) anjuri » 24.11.2015 14:15

Też często kupuje na Dekanter.pl. Bardzo sprawnie działający sklep, nigdy nie miałam problemów z zamówieniem. Sprowadzają wina z całego świata ;) Gdy potrzebuje kupić butelkę na prezent czy dla samej siebie, to zawsze się do nich zgłaszam. W sumie lepiej zamówić kilka butelek naraz, wtedy koszty przesyłki się zmniejszają, no i nie ma problemu, że wino szybko się skończy. Szczególnie w jesienne wieczory ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Gdzie w Polsce można kupić chorwackie wino?? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone