Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie w dwie osoby, tanie noclegi.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
johny2007
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.11.2015
Gdzie w dwie osoby, tanie noclegi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny2007 » 11.11.2015 15:16

Witam, jako nowicjusz chciałbym uzyskać odpowiedź gdzie mogę w chorwacji odpocząć przy pięknych widokach, bede jechał w ciemno ponieważ nie wiem jak zamówic coś ano i boję sie wyrolowania. Plany moje są na rok 2016 w przedziale lipiec/ sierpien ale ze wzgledu na sezon chyba lepiej w lipcu. Oczywiście jade włanym autkiem napewno poza autostradami bo chce przy okazji pozwiedzac. Intersuje mnie cos na początku chorwacji z ładną plażą i niedrogimi pokojami. Przeglądałem na forum różne miejscowości ale nie umiem sie zdecydowac. Piszecie ze najlepiej w czerwcu bo taniej ale niestety dziewczyna ma w czerwcu egzaminy i nie uda sie wtedy. Mam nadzieje ze mi pomozecie z góry dziękuje.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.11.2015 16:38

Co znaczy tanio?
Jaki budżet?
Północ cro czy południe?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.11.2015 18:26

johny2007 napisał(a):Mam nadzieje ze mi pomozecie z góry dziękuje.

Pomożemy, tylko musisz podać więcej szczegółów, przede wszystkim określić budżet wydatków.
johny2007 napisał(a):Intersuje mnie cos na początku chorwacji z ładną plażą i niedrogimi pokojami.

Ładna plaża to sprawa subiektywna, ale początek Chorwacji można już określić. Czy dla Ciebie to Istria, Kvarner,
czy Dalmacja Północna? :wink:
johny2007
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny2007 » 11.11.2015 19:33

interesuje mnie cos odmiennego od bałtyku, nie wiem tylko jak te kamyczki na plazy, nie wyobrazam sobie tego. Budzet hmm nie jest określony ale nie chciałbym wydac wiecej za nocleg niz 700-800zł na 7dni dla dwóch osob wiadomo ze to daleka wycieczka ale tyle sie zarabia. Chodzi mi głównie o nocleg. Zraziłem sie do bałtyku w tym roku jak cały mój wypoczynek był deszczowy. Chce poczuć się jak w innym kraju, trudno sie okreslic. Najlepiej zeby było blisko wody, chciałbym piasek na plazy ale nie koniecznie. Malownicze widoki, ciekawa architektura. Nie interesuje mnie cisza, jakies wieksze okolice gdzie sie cos dzieje, blisko miasto. Nigdy nie byłem az tak daleko wiec nie wiem czego sie spodziewac. No i wiadomo zebym mial parking dla auta bezpłatny.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.11.2015 20:11

johny2007 napisał(a):interesuje mnie cos odmiennego od bałtyku, nie wiem tylko jak te kamyczki na plazy, nie wyobrazam sobie tego.

Pebble beaches (kamyczki) są OK. :)
IMG_0089.JPG

johny2007 napisał(a):Budzet hmm nie jest określony ale nie chciałbym wydac wiecej za nocleg niz 700-800zł na 7dni dla dwóch osob

Po obecnym kursie to ok 25 euro za nocleg dla 2 osób. W sezonie może być ciężko. :?
johny2007 napisał(a):Najlepiej zeby było blisko wody, chciałbym piasek na plazy ale nie koniecznie. Malownicze widoki, ciekawa architektura. Nie interesuje mnie cisza, jakies wieksze okolice gdzie sie cos dzieje, blisko miasto. Nigdy nie byłem az tak daleko wiec nie wiem czego sie spodziewac.

Przy tak określonych kryteriach, to może być gdziekolwiek. :lol: Polecam Riwierę Omiš w Środkowej Dalmacji,
pomiędzy Splitem a Makarską. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.11.2015 20:26

Proponuję Senj, jest wszystko co piszesz, oprócz piasku, a i w lipcu to max. minimum 30E dla dwojga na obrzeżach
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 11.11.2015 21:09

Każdy tutaj poleci jakiś inny rejon Chorwacji ale bez względu,który to będzie rejon to wszystkie będą zupełnie inne od polskiego wybrzeża. Ja osobiście polecam Makarską Rivierę-morze,góry ,palmy-wszystko w jednym. Baska Voda,Brela,Tucepi,Promajna,Igrane,Podgora,Gradac-miejsc do wyboru do koloru. Widoki w Chorwacji są piękne ale bardziej do oglądania na miejscu-na podróż radziłbym jednak autostradę.
johny2007
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny2007 » 11.11.2015 21:26

a jak z dogadaniem, trudno sie dogadac z chorwatami? mysle zeby w polsce odrazu sobie wymienic na kuny, bo widziałem w postach ze najlepiej euro wziasc i na miejscu wymienic na kuny ale znajomosc jezyka znikoma wiec ciezko bedzie mi tam wymienic a jeszcze jedno drogo wychodzi jazda autostrada, płaci sie tak jak u nas na bramkach?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.11.2015 21:38

Z Chorwatami bez problemu, kun nie kupuj w Polsce bo przepłacisz!!
To są Słowianie nie ma problemu żeby się z nimi dogadać.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 11.11.2015 21:39

johny2007 napisał(a):a jak z dogadaniem, trudno sie dogadac z chorwatami? mysle zeby w polsce odrazu sobie wymienic na kuny, bo widziałem w postach ze najlepiej euro wziasc i na miejscu wymienic na kuny ale znajomosc jezyka znikoma wiec ciezko bedzie mi tam wymienic a jeszcze jedno drogo wychodzi jazda autostrada, płaci sie tak jak u nas na bramkach?

Wysłałem Ci wiadomość :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.11.2015 21:46

W cenie do 25 eur mogę dać Ci namiar na kwaterę w Poreciu na Istrii (pojedziesz Słowenią to autostrada się zwróci), ale jest to pokój, łazienka własna, ale wejście z korytarza, a nie pokoju, brak klimy i kuchnia wspólna dla 3 lub 4 pokoi.
Do najbliższej plaży (betonowe płyty) kilka minut, do lepszej ok. 800 m. Jeśli pasuje to daj tu znać to Ci podeślę.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.11.2015 22:20

johny2007 napisał(a):a jak z dogadaniem, trudno sie dogadac z chorwatami?

Ogólnie, nema problema, ale warto pamiętać o kilku podstawowych różnicach, które mogą nam przysporzyć nieporozumień,
np. chorwackie pravo w rzeczywistości oznacza „prosto”, natomiast chcąc powiedzieć „w prawo” użyjemy słowa desno,
a jak chcemy powiedzieć, żeby iść powoli, to polako.

Rano to po chorwacku jutro, a jutro to sutra.

Czerwiec to lipanj, lipiec to srpanj a sierpień to kolovoz :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.11.2015 22:25

Zanim wybierzesz miejsce docelowe, dobrze sobie policz koszty podróży. Coś Ci podeślę na Makarskiej Riwierze.
johny2007
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny2007 » 11.11.2015 22:41

a dlaczego nie moge odpowiadac na wiadomosci?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.11.2015 22:42

Bo za mało postów naklikałeś.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie w dwie osoby, tanie noclegi.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone