Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 10:44

Witam

Proszę o Wasze opinie na temat na jakich stacjach benzynowych najlepiej tankować paliwo diesla a jakich unikać. Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie. W Polsce tankuję głównie na Shell V-power bądź Orlen Verva. Czy na trasie znajdę paliwo podobnej jakości?

Pozdrawiam

Marek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 10:47

Witam.

A jaka trasa?

:wink:

Bez przesady - wybieraj markowe/znane stacje i nie panikuj.


Pzdr
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 10:54

Tychy-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenii-Brela
Pozdrawiam

Tylko co znaczy markowa? Oglądałem na www.hak.hr i nie znam tych stacji za wyjątkiem Lukoila, którego jakość jest dyskusyjna.

Marek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 11:06

forum/viewtopic.php?p=745041#745041

W HR tankuj na INA i już.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 17.05.2012 11:09

np. INA, OMV...
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 11:11

Dzięki za info ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 11:12

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2012 11:33

tygrysek0038 napisał(a):np. INA, OMV...

Dużo (przy autostradzie ) jeszcze jest stacji "Tifon", duża sieć więc paliwo powinni mieć dobre, sam tam tankowałem bez problemów.
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 11:43

jeszcze raz wielki dzieki, będę trzymał sie Waszych wskazówek :) :) :) :)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.05.2012 12:06

marekurek napisał(a):Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie. W Polsce tankuję głównie na Shell V-power bądź Orlen Verva. Czy na trasie znajdę paliwo podobnej jakości?


Tez mam TDI VW i tankuję nawet w hipermarketach - jakichś dziwnych objawów nie zauważam :)
a poza tym tankuje zwykłe ON na markowej stacji (Orlen, Lotos, Lukoil itp)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.05.2012 12:09

marekurek napisał(a):Tychy-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenii-Brela
Pozdrawiam

Tylko co znaczy markowa? Oglądałem na www.hak.hr i nie znam tych stacji za wyjątkiem Lukoila, którego jakość jest dyskusyjna.

Marek

W Radzionkowie (pomiędzy Bytomiem a Tarnowskimi Górami) jest baza przeładunkowa paliw płynnych i tam widać tych markowych dostawców BP, Slovnaft, Lukoj, Orlen jak podpinają się do tego samego "kurka".
Reszta to reklama. Za wyjątkiem Shela.

Z doświadczenia wiem, że czasami i na markowej stacji jest coś nie tak a najgorzej to jak masz EURO V - zaraz widać po procesie wypalania.
Bez obawy, przy autostradzie nie masz problemu, gorzej te małe w małych miejscowościach pomimo firmwego znaczka.
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 17.05.2012 12:37

Piszecie o paliwie diesel. A ja poproszę o info, gdzie tankować w miarę tanio i bezpiecznie benzynowca na trasie Polska (Cieszyn) - Czechy - Austria (Wiedeń, Graz) - Słowenia (objazd autostrady w m. Mureck) - Chorwacja (Trogir). Być może Ktoś z Was ma z góry ustalony plan tankowania na takiej trasie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.05.2012 12:47

wielbiciel napisał(a):
marekurek napisał(a):Tychy-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenii-Brela
Pozdrawiam

Tylko co znaczy markowa? Oglądałem na www.hak.hr i nie znam tych stacji za wyjątkiem Lukoila, którego jakość jest dyskusyjna.

Marek

W Radzionkowie (pomiędzy Bytomiem a Tarnowskimi Górami) jest baza przeładunkowa paliw płynnych i tam widać tych markowych dostawców BP, Slovnaft, Lukoj, Orlen jak podpinają się do tego samego "kurka".
Reszta to reklama. Za wyjątkiem Shela.
Z doświadczenia wiem, że czasami i na markowej stacji jest coś nie tak a najgorzej to jak masz EURO V - zaraz widać po procesie wypalania.
Bez obawy, przy autostradzie nie masz problemu, gorzej te małe w małych miejscowościach pomimo firmwego znaczka.




To prawda, reszta to reklama.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.05.2012 12:50

zgredzik napisał(a):Piszecie o paliwie diesel. A ja poproszę o info, gdzie tankować w miarę tanio i bezpiecznie benzynowca na trasie Polska (Cieszyn) - Czechy - Austria (Wiedeń, Graz) - Słowenia (objazd autostrady w m. Mureck) - Chorwacja (Trogir). Być może Ktoś z Was ma z góry ustalony plan tankowania na takiej trasie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

a benzyny nie można zatankować tam gdzie diesla?:) trzymaj się flotowych stacji, a na pewno krzywdy swojemu silnikowi nie zrobisz;-)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 17.05.2012 12:55

Ja dwa razy na stacjach INA zatankowałem takiego syfu,że więcej z ich paliwa nie skorzystam :evil: Raz na autostradzie a raz w Karlobagu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone