Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2012 17:36

Spałem w Oekotelu pod Grazem. Przyczepą dobiłem do ściany.
Dojazd w okolice Zadaru zajął mi około 8-9h
Był ból ze slipowaniem się w sobotni wieczór i przedarcie się przez mieścinę na kwaterę.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 26.11.2012 17:51

Ja planuje wyjazd w niedzielę - na wieczór czy południe może być i w Graz. Przestałem jeździć w weekendy bo to totalna pomyłka a już tym bardziej z łodką. Chciałbym wcześniej rankiem około 6-7 wyjechać aby na późne popołudnie być na miejscu. Graz w sumie jest odemnie 600 stów.
Masz jakieś bardziej konkretne namiary i mógłbyś szczegółowiej skrobnąć jak zaparkowałes przyczepe ?
Poz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2012 18:01

Prawie 1000km zajęło mi autostradami (oprócz 200km)18h

Policz sobie, ile czasu Ci zejdzie godzinowo dojazd do miejsca dla Ciebie odpowiedniego.
To była wtedy w deszczach masakra...
Nie było żadnego dzwona, ształu, etc.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 26.11.2012 18:22

Wyjazd rankiem czy przed południem w niedzielę.
Na wieczór powiedzmy w Graz - bez problemu - tak mi się wydaję. Nocleg i rano w poniedziałek wyruszam na kolejne 500 km. Do pokonania mam 1100 km,- jade w okolice Trogiru.
Poz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2012 18:33

http://www.oekotel.com/en/locations/graz

lub skorzystaj dalej; Słowenia, Chorwacja, z www.booking.com
Ja korzystałem kilkukrotnie i było ok.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 01.12.2012 18:05

Venom555 napisał(a):Witam
Czy mógłby ktos polecic nocleg w cro obok Zagrzebia lub oklicy autostrady ale taki przy którym mógłbym zostawić-zaparkowac auto z przyczepą ?
Pisałem do tego Zagi juz 3 @ - nie odpowiada. Może ktos z własnego doświadczenia wie?
Poz

Pension Zagi ma na tyłach dość duży parking. Nie jest zamykany na noc ale nam jakoś przez 5 razy nic nie zginęło :wink: Spokojnie mieści się tam autokar ( niejeden, widziałam) , to i auto z przyczepą wejdzie. Widać go (parking) zresztą na zdjęciu- fasada w biało-różowe paski. Tam naprawdę wchodzą autokary. My rezerwowaliśmy zawsze miejsca przez Booking.com. Raczej nie korespondowaliśmy :wink: Uzbrojeni w potwierdzenie wpłaty zaliczki stawialiśmy się w recepcji i już :)
darekvv
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvv » 03.12.2012 13:33

My w 2011 pocz sierpnia w cztery osoby dorosłe, wyjazd z trójmiasta nocowaliśmy 2 noce w Wiedniu (obrzeża miasta -zachód) w Hotel Lenas West za 25 euro/os,ze sniadaniem (szwedzki stół), parking na miejscu bezpłatyny pod hotelem, , w drodze powrotnej z Chorwcji środkowej przejazd przez Wegry w Budapeszcie (Hotel Palota ) ceny umiarkowane 15 Euro/noc z parkingiem,
W Chorwacji nawet w sezonie z miejscami noclegowymi nie ma raczej problemu (okolice Jezior Pliwickich- RAKOVICA za 10Euro/noc, byliśmy dwie noce) nastepnie za Dubrovnikiem- MLINI-12.5 Euro /noc z klimą- 4 noce (zjechaliśmy do 180Euro za całość)(nad Adriatyk 60metrów), nastepnie cztery noce w Marina przed Trogirem - apartman 60 metrw od morza - 12 euro /noc/osoba ale już bez klimy, a przy nocach w temperaturze ok 30 stopni to ???? musi być klima.
Miejsca i ceny dobieraliśmy ekonomicznie,ale również blisko morza i bezpłatny parking przed noclegiem.
Ceny w kempingach droższe niż w prywatnych pokojach, 5Euro od osoby + namiot własny 20E, + prąd, buda jeszcze drożej, nie kalkuluje się, chyba że ktoś lubi namiot ale namiot rozbity na skałkach to....nic przyjemnego.
Noclegi w Wiedniu i Budapeszcie z rezerwacją (ceny)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.12.2012 13:49

darekvv napisał(a):My w 2011 pocz sierpnia w cztery osoby dorosłe, wyjazd z trójmiasta nocowaliśmy 2 noce w Wiedniu (obrzeża miasta -zachód) w Hotel Lenas West za 25 euro/os,ze sniadaniem (szwedzki stół), parking na miejscu bezpłatyny pod hotelem, , w drodze powrotnej z Chorwcji środkowej przejazd przez Wegry w Budapeszcie (Hotel Palota ) ceny umiarkowane 15 Euro/noc z parkingiem,
W Chorwacji nawet w sezonie z miejscami noclegowymi nie ma raczej problemu (okolice Jezior Pliwickich- RAKOVICA za 10Euro/noc, byliśmy dwie noce) nastepnie za Dubrovnikiem- MLINI-12.5 Euro /noc z klimą- 4 noce (zjechaliśmy do 180Euro za całość)(nad Adriatyk 60metrów), nastepnie cztery noce w Marina przed Trogirem - apartman 60 metrw od morza - 12 euro /noc/osoba ale już bez klimy, a przy nocach w temperaturze ok 30 stopni to ???? musi być klima.
Miejsca i ceny dobieraliśmy ekonomicznie,ale również blisko morza i bezpłatny parking przed noclegiem.
Ceny w kempingach droższe niż w prywatnych pokojach, 5Euro od osoby + namiot własny 20E, + prąd, buda jeszcze drożej, nie kalkuluje się, chyba że ktoś lubi namiot ale namiot rozbity na skałkach to....nic przyjemnego.Noclegi w Wiedniu i Budapeszcie z rezerwacją (ceny)



Więc po co się pchać na Campingi.
brik lipno
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.01.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) brik lipno » 04.01.2013 20:42

Kilka razy w drodze do Chorwacji nocowaliśmy w Mikulovie.Polecamy Pensjon Kiwi pani Dari Batowej.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 05.01.2013 08:35

heca7 napisał(a): My rezerwowaliśmy zawsze miejsca przez Booking.com. Raczej nie korespondowaliśmy :wink: Uzbrojeni w potwierdzenie wpłaty zaliczki stawialiśmy się w recepcji i już :)


Wiele razy korzystałem z booking ale jeszcze ani razu nie wpłacałem zaliczki.
pajuj
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.01.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pajuj » 08.01.2013 21:45

Dla każdego jadącego przez Czechy MIkulov jest znakomity.
So opałem tam dzisiątki razy (nie tylko w drodze na Bałkany). jeżdze tam pić wino :)
Nie raz słyszałem tam, że geberalnie Mikulov jako miasto żyje z Polaków (wzwłaszcza w wakacje)/.
Do rzeczy: wszystkie kwatery znajdziecie na mikulov.cz, przy czym trzeba przejśc na stronę biura informacji turystycznej, a tam są wymienione wszystkie kwatery w linkami do stron internetowych.
Ja osobiście polecam nienajtańszy niestety Pension u Svateho Urbana, niemniej jest tam kuchnia najlepsza w Mikulovie, a włascicielka (nomen omen) Pani Daniela Urbankova jest jak matka dla wszystkich.
Do tego piwniczka, gdzie można pić dobre winko w rozsądnych cenach.

Jeśłi chodzi o drogę przez Węgry, to zawsze śpię w miasteczku Heviz
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2013 10:00

w CRO na autostradzie, jadąc w tamta stronę jest nowy, drewniany Hotel na parkingu...wie ktoś może jak się nazywa bo zapomniałem i nie mogę go znaleźć... :(
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 12.01.2013 16:28

alessandro1977 napisał(a):w CRO na autostradzie, jadąc w tamta stronę jest nowy, drewniany Hotel na parkingu...wie ktoś może jak się nazywa bo zapomniałem i nie mogę go znaleźć... :(


A tak pi x :wink: to mniej więcej jaki rejon masz na myśli, którą autostradę,, A1 czy A2 ?
Bo np. na A1 poniżej Gospica a przed zjazdem na drogę 522 jest rest area Zir z noclegiem, może to tam?
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2013 16:32

Chodzi o A1...za Zagrzebiem i chyba przed rozgałęzieniem Split/Rijeka...jest tam duży parking, stacja benzynowa, restauracja i nowy motel...
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 12.01.2013 19:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone