Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 17.04.2008 21:29

Czyżby tak na korzyść zmieniła się austriacka policja, że pozwala spać przy drogach ? W 1990 budziła bez pardonu i straszyła mandatem.
Od tego czasu nawet nie próbowałem na austriackich MOP-ach. Za to na włoskich - bez problemu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2008 07:42

plavac napisał(a):Czyżby tak na korzyść zmieniła się austriacka policja, że pozwala spać przy drogach ? ....

Nie przy drogach a na parkingach autostradowych lub parkingach na dużych stacjach benzynowych.
Przy drogach to zapewne i dziś ściga i to nie tylko jest domena Austriaków ;-)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 18.04.2008 22:47

Piotrek_B napisał(a):
plavac napisał(a):Czyżby tak na korzyść zmieniła się austriacka policja, że pozwala spać przy drogach ? ....

Nie przy drogach a na parkingach autostradowych lub parkingach na dużych stacjach benzynowych.
Przy drogach to zapewne i dziś ściga i to nie tylko jest domena Austriaków ;-)

Dobrze wiedzieć, ale co z tego, skoro lat przybyło, i trzeba oszczędzać "stare kości " . No chyba, że siła wyższa przyciśnie :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 07:58

plavac napisał(a):....Dobrze wiedzieć, ale co z tego, skoro lat przybyło, i trzeba oszczędzać "stare kości " . No chyba, że siła wyższa przyciśnie :wink:

O :!: i tu sie rozumiemiemy bez słów :lol: Faktem jest, że z czasem to już samochód nie wystarczy, żeby sie wyspać :wink: Ale czasami dużo daje przekimanie się godzinke na parkingu.....
Pozdrav
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.04.2008 19:33

Co to za spanie na parkingu. Nie stac was na łóżko normalne na kwaterze, wc normalne. Czy chcecie aby wasza rodzina męczyła się w samochodzie. Trzeba cene noclegu wliczyć w urlop. Oj sknery poznańskie, centusie i inni. Do roboty zarabiać na nocleg tranzytowy.
Pawko_TDI
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawko_TDI » 19.04.2008 21:47

darek1 napisał(a):Co to za spanie na parkingu. Nie stac was na łóżko normalne na kwaterze, wc normalne. Czy chcecie aby wasza rodzina męczyła się w samochodzie. Trzeba cene noclegu wliczyć w urlop. Oj sknery poznańskie, centusie i inni. Do roboty zarabiać na nocleg tranzytowy.


Jestesmy studentami jeszcze, choc juz niedlugo i nie chcemy sie rozbijac po hotelach. Pozniej juz nie bedzie takiej mozliwosci, bo pojawi sie rodzina, dzieci, praca itd. Wiec to ostania szansa na spontaniczne, wyluzowane, tanie wakcje. Nie wiem jak wy, ale ja wole nature i przygode, niz hotele pieciogwiazdkowe (choc na pewno maja swoj urok :D ), nawet jesli sa one spaniem na parkingu :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 21:53

Pawko, z trolem gadasz :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.04.2008 09:21

Pawko_TDI napisał(a):
darek1 napisał(a):Co to za spanie na parkingu. Nie stac was na łóżko normalne na kwaterze, wc normalne. Czy chcecie aby wasza rodzina męczyła się w samochodzie. Trzeba cene noclegu wliczyć w urlop. Oj sknery poznańskie, centusie i inni. Do roboty zarabiać na nocleg tranzytowy.


Jestesmy studentami jeszcze, choc juz niedlugo i nie chcemy sie rozbijac po hotelach. Pozniej juz nie bedzie takiej mozliwosci, bo pojawi sie rodzina, dzieci, praca itd. Wiec to ostania szansa na spontaniczne, wyluzowane, tanie wakcje. Nie wiem jak wy, ale ja wole nature i przygode, niz hotele pieciogwiazdkowe (choc na pewno maja swoj urok :D ), nawet jesli sa one spaniem na parkingu :)



Od razu trzeba było mówić, że jesteście studentami to byśmy zbiórkę pieniędzy na forum urzadzili żeby Was wspomóc. To prawda - studenci to bidota. Cóż kiedyś się nim było i stać było tylko na Mazury pociągiem widmo bez miejsc Warszawa - Ełk. Piło się piwo marki piwo, najczęsciej sierpeckie berbeluchy oraz wino Czar PGR, badyl, patykiem pisane. Jadło się na okrągło bułki z koserwą i mleko piło. Pomimo utrudnień było fajnie.

Studenty do roboty, do supermarketów zarabiać na wakacje. Pozdrawiam . Jak nie macie transportu to pytajcie się w końcu to jest forum , zawsze ktoś wam pomoże.
Pawko_TDI
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawko_TDI » 20.04.2008 10:56

darek1 napisał(a):
Pawko_TDI napisał(a):
darek1 napisał(a):Co to za spanie na parkingu. Nie stac was na łóżko normalne na kwaterze, wc normalne. Czy chcecie aby wasza rodzina męczyła się w samochodzie. Trzeba cene noclegu wliczyć w urlop. Oj sknery poznańskie, centusie i inni. Do roboty zarabiać na nocleg tranzytowy.


Jestesmy studentami jeszcze, choc juz niedlugo i nie chcemy sie rozbijac po hotelach. Pozniej juz nie bedzie takiej mozliwosci, bo pojawi sie rodzina, dzieci, praca itd. Wiec to ostania szansa na spontaniczne, wyluzowane, tanie wakcje. Nie wiem jak wy, ale ja wole nature i przygode, niz hotele pieciogwiazdkowe (choc na pewno maja swoj urok :D ), nawet jesli sa one spaniem na parkingu :)



Od razu trzeba było mówić, że jesteście studentami to byśmy zbiórkę pieniędzy na forum urzadzili żeby Was wspomóc. To prawda - studenci to bidota. Cóż kiedyś się nim było i stać było tylko na Mazury pociągiem widmo bez miejsc Warszawa - Ełk. Piło się piwo marki piwo, najczęsciej sierpeckie berbeluchy oraz wino Czar PGR, badyl, patykiem pisane. Jadło się na okrągło bułki z koserwą i mleko piło. Pomimo utrudnień było fajnie.

Studenty do roboty, do supermarketów zarabiać na wakacje. Pozdrawiam . Jak nie macie transportu to pytajcie się w końcu to jest forum , zawsze ktoś wam pomoże.


Nie wiem co myslec o Twoim poscie, czy byl mily i na poziomie czy nie, ale to malo istotne.... Widze ze nie rozumiesz idei wakacji na studenta... Pewnie od malenkiego smigales po hotelach. Jest jeszcze inny sposob spedzania wakacji, o wiele przyjemniejszy, spontaniczny i bez ograniczen, chociaz tzreba sie wykazac sprytem, umiejetnosciami radzenia sobie w sytuacjach, kiedy nie wszytsko idzie tak jak mialo wyjsc, a do tego jest tanio i dzieki temu moge spedzic weekend majowy w Chorwacji, Lipiec w Moskwie, a reszte wakcji to zagle, albo w inny zajefakenbisty sposob spedzania czasu.

Jesli chodzi o transport to mysle ze Golf IV kombi jest odpowiednim srodkiem transportu i nie musze nikogo prosic o pomoc....
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.04.2008 13:59

Pawko_TDI napisał(a):
darek1 napisał(a):
Pawko_TDI napisał(a):
darek1 napisał(a):Co to za spanie na parkingu. Nie stac was na łóżko normalne na kwaterze, wc normalne. Czy chcecie aby wasza rodzina męczyła się w samochodzie. Trzeba cene noclegu wliczyć w urlop. Oj sknery poznańskie, centusie i inni. Do roboty zarabiać na nocleg tranzytowy.


Jestesmy studentami jeszcze, choc juz niedlugo i nie chcemy sie rozbijac po hotelach. Pozniej juz nie bedzie takiej mozliwosci, bo pojawi sie rodzina, dzieci, praca itd. Wiec to ostania szansa na spontaniczne, wyluzowane, tanie wakcje. Nie wiem jak wy, ale ja wole nature i przygode, niz hotele pieciogwiazdkowe (choc na pewno maja swoj urok :D ), nawet jesli sa one spaniem na parkingu :)





Od razu trzeba było mówić, że jesteście studentami to byśmy zbiórkę pieniędzy na forum urzadzili żeby Was wspomóc. To prawda - studenci to bidota. Cóż kiedyś się nim było i stać było tylko na Mazury pociągiem widmo bez miejsc Warszawa - Ełk. Piło się piwo marki piwo, najczęsciej sierpeckie berbeluchy oraz wino Czar PGR, badyl, patykiem pisane. Jadło się na okrągło bułki z koserwą i mleko piło. Pomimo utrudnień było fajnie.

Studenty do roboty, do supermarketów zarabiać na wakacje. Pozdrawiam . Jak nie macie transportu to pytajcie się w końcu to jest forum , zawsze ktoś wam pomoże.


Nie wiem co myslec o Twoim poscie, czy byl mily i na poziomie czy nie, ale to malo istotne.... Widze ze nie rozumiesz idei wakacji na studenta... Pewnie od malenkiego smigales po hotelach. Jest jeszcze inny sposob spedzania wakacji, o wiele przyjemniejszy, spontaniczny i bez ograniczen, chociaz tzreba sie wykazac sprytem, umiejetnosciami radzenia sobie w sytuacjach, kiedy nie wszytsko idzie tak jak mialo wyjsc, a do tego jest tanio i dzieki temu moge spedzic weekend majowy w Chorwacji, Lipiec w Moskwie, a reszte wakcji to zagle, albo w inny zajefakenbisty sposob spedzania czasu.

Jesli chodzi o transport to mysle ze Golf IV kombi jest odpowiednim srodkiem transportu i nie musze nikogo prosic o pomoc....




Pawko nie obrażaj się. Powiedz lepiej w jaki sposób studenci nie mając większych środków finansowych organizują sobie takie tanie wyjazdy o których piszesz i tu i tam. Z tym moim podróżowanie po hotelach to przesadziłes. Owszem, z racji wykonywanego zawodu czesto sypiam w hotelach ale to wynika z czego innego. Nie powiesz mi również, że golfa IV kupiłeś ze stypendium. Za moich czasów to jak sie jeżdziło syreną 105 lux to był dopiero rarytas. A piwo piło się na Śniardwach w Rucianem w pijalni piwa czyli mordowni lub własne sierpeckie na wyspie Czarcim Ostrowie.
Pozdrawiam
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 29.04.2008 22:37

mariusz29 napisał(a):Czechy, Mikulov dwukrotnie spałem tutaj i nie zawiodłem się:
http://www.mbzm.cz/index.php
W cenie zawsze dobre śniadanko, wino na głowę i czasami widok na wzgórze zamkowe.
Za pierwszym razem również pojechałem tam z polecenia znajomego i nie zawiodłem się :)


Ten motel ja również polecam - nocowałam tam w ub. roku. Kolacja i piwko bardzo tanie, śniadanie - bardzo obfity bufet. A w kwestii winka doprecyzuję, że chodzi o butelkę wina w prezencie na każdą dorosłą osobę! Niecodzienny zwyczaj, acz godny naśladowania dla innych pensjonatów i moteli :)
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 11.05.2008 20:00

a moze znacie jakas kimanke w okolicy GRAZu? ?
eoktel odpada bo niestety miejsc nie ma:(
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 12.05.2008 19:52

vqsoft napisał(a):a moze znacie jakas kimanke w okolicy GRAZu? ?
eoktel odpada bo niestety miejsc nie ma:(


Czytałam, ze Austria dość droga na nocleg, tylko te Okotele były polecane. Ja nie korzystałam z noclegu w Austrii bo dla nas za daleko i nie dojeżdżamy tam w pierwszym podejściu.
Sylvim
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylvim » 15.05.2008 12:02

Ktoś wcześnej wstawił linka http://www.ptuj-tourism.si/
W czasie naszej pierwszej wyprawy do Cro (2006) spaliśmy w Ptuju na kampie (namiot). Bardzo sympatyczne miejsce. Ceny może nie za niskie jak na kamping. Nocleg tranzytowy z opcją basen - troszke drożej niż pobyt (z tego co pamiętam) ale możliwość skorzystania z basenu to był strzał w 10. Po całym upalnym dniu w samochodzie nie mieliśmy ochoty wychodzić z wody. :)



PS Pozdrowienia dla tych, ktorzy w tym roku, jak my, zostaja w domu :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.05.2008 17:52

Szukać noclegu można na "starej drodze" czyli trasie Karlovac - Plitvicke Jezera
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone