Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.03.2008 23:35

A co Wy tak OT cały czas ? Ludzie się rozczarują takim FAQ ...
To ja w temacie - przeł. ( i miejscowość ) Donovaly na Słowacji.
Rezerwacja sprawna przez biuro Limba. Tanio i sympatycznie - do wyboru, do koloru, schroniskowo i hotelowo - www.limba.com
Pozdrawiam.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.03.2008 23:40

A co Wy tak ciągle OT ?
Ludzie się się rozczarują takim FAQ ...
To ja w temacie - Donovaly na Słowacji.
Do wyboru, do koloru. Schroniskowo, apartamentowo, hotelowo.
Sprawna i sympatyczna rezerwacja internetowa - www.limba.com
Pozdrawiam :)
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 04.03.2008 12:13

Piotrek_B napisał(a):Zmień kraj tranzytowy - w Słoweni za małe pieniądze nie prześpisz się (choć pojęcie "małe" to kwestia dyskusyjna)
Tanie spanie tranzytowe to Słowacja lub Węgry.


to ja wole chyba zapłacić więcej za spanie w Słoweni bo to ponoć najlepsza droga.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2008 12:16

Paweł i Kasia napisał(a):....to ja wole chyba zapłacić więcej za spanie w Słoweni bo to ponoć najlepsza droga.

Zgodzę się (choć słowo "ponoć" też pasuje) ;-) Pod warunkiem, że się słoweńskie drogi nie zakorkują - co nie jest zjawiskiem wyjątkowym.
Ja się z tego powodu wyleczyłem z tej trasy a szkoda bo........to piękny kraj.
Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2008 12:41

Maribor - Ptuj w łikend możesz jechać 2-3 h. W dzień powszedni 20 minut :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 04.03.2008 12:48

To prawda; no może 3 to przesada, ale bardzo brakuje tego kawałka autostrady.
A ja jeszcze podam jaką mam strategię podróżowania i tak będzie też w tym roku. Zatrzymam się w Zagrzebiu do którego jest z Wrocławia bliziutko, a wracając z Orebica zatrzymam się w Zadarze, gdzie spędzę 3 dni, a bardzo mi się podoba. Więc czasem można zamiast spać nad balatonem (choć dla tych z Przemyśla może to być rozwiązaniem) to ja noclego "po drodze" robię już w Chorwacji.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.03.2008 12:52

W tamtym roku koleś jechał w sobotę i ponad 3h. My tydzień później i w poniedziałek 20 minut.
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 04.03.2008 20:07

Sławomir Wocial napisał(a):Maribor - Ptuj w łikend możesz jechać 2-3 h. W dzień powszedni 20 minut :)


to cenna uwaga, dzięki
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.03.2008 12:03

Czy ktoś może polecić spanie w Zagrzebiu; jeszcze nie widziałem podpowiedzi w tej kwestii, chociiaś cośtam wyszukiwarki pokazują. Tyle że albo drogie albo daleko od centrum.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.03.2008 21:48

Najlepszy półmetek na spanie to miejscowość Turanji tuż za Karlovacem. Zjeżdza się z autocesty w Karlovacu i jedzie na jeziora Plitvickie ze 3 km. Ceny od 10 euro do 12, 5 za osobę. Trzeba przejechac miejscowosc i czytac ogłoszenia o noclegach. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 30.01.2010 19:18 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.03.2008 22:04

Chcę zwiedzić Zagrzeb a nie robić półmetek, ba ja jeżdżę zwykle bez półmetków, nawet jak są to dalekie odcinki. Więc?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 22:08

MWN napisał(a):Chcę zwiedzić Zagrzeb a nie robić półmetek....

Znasz tą stronkę www.zagreb-touristinfo.hr ? Jest tam trochę linków do hoteli i pensjonatów w ZG i bliskiej okolicy
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.03.2008 22:40

Dziękuję, znam. Pytałem tylko czy ktoś był i ma jakieś ciekawe uwagi, żebym z nich skorzystał. A więc będą pionierem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 22:44

MWN napisał(a):.... Pytałem tylko czy ktoś był i ma jakieś ciekawe uwagi, żebym z nich skorzystał. A więc będą pionierem?

Chyba pionierem nie będziesz ale rzeczywiście miasto jest generalnie omijane/pomijane - wszyscy pędzą jak szaleni nad Jadran :lol:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=13965
jonka83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonka83 » 03.04.2008 20:23

Czy jakieś niedrogi nocleg w okolicy Karlovac w Chorwacji ktoś zna?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone