Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 10.07.2018 19:56

Pamiętajcie, że ten temat jest o drodze, trasie - nie o pokojach itp...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2018 20:07

Tomasz1111 napisał(a):Pamiętajcie, że ten temat jest o drodze, trasie - nie o pokojach itp...

Posty już są we właściwym miejscu.
Alice49
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alice49 » 12.07.2018 11:58

To ja podzielę się swoim doświadczeniem :)
Jako że wraz rodziną niemal każde wakacje spędzam w Chorwacji, parę lat temu znudziła nam się prosta droga przez autostradę z Karkowa do Splitu.
I tak oto wpadliśmy na pomysł urozmaicania wakacji przez małe wycieczki krajoznawcze po drodze..
Zaliczyliśmy już Budapeszt, Mostar (razy dwa - piękne miejsce), Bled, Sarajewo, Trogir, Blagaj, nie wspominając o takich klasykach jak Plitwice czy Dubrownik.
Każdemu podróżnikowi polecam taką wersję - 5 godzin jazdy dziennie zamiast 14 ciurkiem i możliwość wykazania się kreatywnością w planowaniu trasy :D
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 12.07.2018 12:46

Alice49 napisał(a):To ja podzielę się swoim doświadczeniem :)
Jako że wraz rodziną niemal każde wakacje spędzam w Chorwacji, parę lat temu znudziła nam się prosta droga przez autostradę z Karkowa do Splitu.
I tak oto wpadliśmy na pomysł urozmaicania wakacji przez małe wycieczki krajoznawcze po drodze..
Zaliczyliśmy już Budapeszt, Mostar (razy dwa - piękne miejsce), Bled, Sarajewo, Trogir, Blagaj, nie wspominając o takich klasykach jak Plitwice czy Dubrownik.
Każdemu podróżnikowi polecam taką wersję - 5 godzin jazdy dziennie zamiast 14 ciurkiem i możliwość wykazania się kreatywnością w planowaniu trasy :D



Ale chyba nie o tym jest wątek ?
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 14.07.2018 09:28

https://www.google.com/maps/place/Kra%C5%A1ograd/@45.6023631,15.672786,11z/data=!4m7!3m6!1s0x476429343c0adc2d:0xee229a9e1be0ebbd!5m1!1s2018-07-22!8m2!3d45.6023594!4d15.8128617
..byłem, sprawdziłem polecam na nocleg w trasie, na terenie znajduje się restauracja gdzie można zjeść kolacje/sniadanie.
Bungalowy czyste, zadbane.
Miejsce przyjazne dla zwierząt ( duża przestrzeń, staw, łąki )
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2018 10:24

Sprawdzone w tym roku na początku lipca , nocleg w Brnie (Czechy) wszystko załatwione przez email bez najmniejszych problemów cena 80 euro za apartament w centrum przy rynku i zamku wszędzie bardzo blisko, restauracje i bankomaty w promieniu 200 m
https://www.booking.com/hotel/cz/apartm ... #hotelTmpl

Czysto , ciepło babka mówi po czesku i angielsku ale bez problemu dogadacie sie po polsku. W apartamencie spokojnie prześpi sie pięc osób , jedna sypialnia z wielkim łozem małżeńskim, a druga łoże małżeńskie i kanapa.
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018
Dobra miejscowość by spędzić tam kilka godzin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 15.07.2018 09:49

Mam dylemat. Za dwa tygodnie ruszam z ekipą do Orebica i po debatach wyszło że warto by ruszyć dzień wcześniej i rozłożyć trasę na dwa noclegi pośrednie. Pierwszy mamy w okolicach Varażdinu drugi miał być w okolicach wodospadów KRka. Kłopot w tym, że dotrzemy tam po południu i według wielu pakowanie się na tą atrakcję w tym czasie to masa ludzi i tłumy zwiedzających i cena nieadekwatna do atrakcji. Mam więc pytanie o alternatywę będąc już w tym rejonie - Zadar, Szybenik, Split jak przyjemnie spędzić kilka godzin popołudnia i wieczór z noclegiem z dziećmi. Co polecacie jeżeli wodospady KRKa odpadają?
Krismel
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 17.07.2018 11:56

Zadar, Szybenik, Split

Z tych trzech ja bym wybrał Zadar ewentualnie Trogir. Split duży, tłumy i wg. mnie przereklamowany.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 17.07.2018 19:13

Split może przereklamowany, ale warto zobaczyć "trochę" historii cesarstwa rzymskiego w Chorwacji - pałac Dioklecjana.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 17.07.2018 22:26

a ja polecam Wiedeń, mimo iż byłem tam już kilka razy mam wrażenie, ze za każdym razem odkrywam go na nowo. Można zostawić auto na jednym z parkingów p+r (przy obwodnicy) i można spać w jednym z wielu hoteli pensjonatów itp.
jrd
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.07.2017
Re: Dobra miejscowość by spędzić tam kilka godzin

Nieprzeczytany postnapisał(a) jrd » 18.07.2018 21:17

Woly72
Po trasie na pewno Ci sie nie bedzie chciało tyle chodzić ile masz tam do przejścia ,inni mają rację , byłem na wodospadzie krk z rana (8-10 ) to malutko ludzi a potem miliony( a było to ok 15 września ) , poza tym w cenie macie rejs jeszcze do małego miasteczka i z powrotem więc na to trzeba znależć czas.
A może http camp-krka.hr/ ?
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 19.07.2018 08:56

Hej!
Słuchajcie, w sobotę konczy się nasz urlop i ruszamy do domu :( Chcemy jednak po drodze zrobić kilka przystanków.
Czy jakimś cudem ktoś może polecić fajny i w przystępnej cenie nocleg:

- w Niemczech- w Norymberdze, (ew. Ingolstadt) lub okolicy?
- W Słowenii- w okolicy Novego Mesta?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 22.07.2018 16:10

Jadąc z Podlasia do Puli drogę można podzielić na dwa odcinki. Pierwszy nocleg wypadł w Czechach pod Austriacką granicą.

Pension Maděřič
Chalúpky 1, 691 01 Moravský Žižkov,

Pokój 5 osobowy- 86EURO ze śniadaniem. Doskonała kuchnia regionalna, wyborne piwo Bernard z nalewaka, lokalne wina. Bardzo miła obsługa. Wszystkie rezerwacje on-line, płatność gotówką lub kartą. Polecam. Niedaleko w Brzecławiu jest stacja paliw z LPG. Na zbiorniku dojedzie się do Słowenii- bez potrzeby tankowania w Austrii.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 22.07.2018 16:51

W tym roku jak zwykle śpimy po drodze. Nigdzie się nie śpiesząc jedziemy na nocleg do Otocac - Apartman Vedran (nieco ponad 100 km przed Zadarem). Z okolic Wrocławia mamy 900 km wiec akurat - nasze dwie małe marudy po stu kilometrach pytają co sekundę Kiedy Bedziemy?!
Ktoś spał? ma doświadczenie? Opinie ma super
chorazy83
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) chorazy83 » 22.07.2018 19:10

Witam! W tym roku jedziemy na nasze pierwsze wakacje poza Polskę , zmierzamy do miasteczka Novi Vinodolski. Wyjazd z zacho - pomor. 14.08.2018 planujemy jechać nocą na berlin,monachium,salzburg,lublana. Po drodze planujemy nocleg w Austrii. Co i gdzie możecie nam polecić? Pozdrawiamy i życzymy udanego wypoczynku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone