Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
audimaniak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.03.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) audimaniak » 03.03.2018 11:09

Witam. 14 lipca wyjeżdżamy z samego rana z Kielc w dwie rodziny (2+2 i 2+3) do Chorwacji (Biograd na Moru). Trasę wybraliśmy sobie przez Słowację i Węgry (Żylina-Bratysława-Letenye). Szukamy miłej miejscówki na nocleg, gdzie będzie można zjeść, pospacerować i nabrać sił przed dalszą drogą. Oczywiście najlepiej w przystępnej cenie :) Chciałbym pierwszego dnia przejechac większą część trasy ~700 km a pozostałe ~500 zostawić sobie na kolejny dzień. Początkowo myślałem przenocować nad Balatonem, ale ceny mnie odstraszyły. Po głowie chodzi mi również Budapeszt, (znalazłem przystępny cenowo hostel w akademiku), ale czy jest sens pchać się do Budapesztu na te kilka godzin? Inna sprawa, że Budapeszt niekoniecznie jest nam po drodze. Macie jakieś propozycje?
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 03.03.2018 21:31

audimaniak napisał(a):Witam. 14 lipca wyjeżdżamy z samego rana z Kielc w dwie rodziny (2+2 i 2+3) do Chorwacji (Biograd na Moru). Trasę wybraliśmy sobie przez Słowację i Węgry (Żylina-Bratysława-Letenye). Szukamy miłej miejscówki na nocleg, gdzie będzie można zjeść, pospacerować i nabrać sił przed dalszą drogą. Oczywiście najlepiej w przystępnej cenie :) Chciałbym pierwszego dnia przejechac większą część trasy ~700 km a pozostałe ~500 zostawić sobie na kolejny dzień. Początkowo myślałem przenocować nad Balatonem, ale ceny mnie odstraszyły. Po głowie chodzi mi również Budapeszt, (znalazłem przystępny cenowo hostel w akademiku), ale czy jest sens pchać się do Budapesztu na te kilka godzin? Inna sprawa, że Budapeszt niekoniecznie jest nam po drodze. Macie jakieś propozycje?

Polecam właścicielką jest Polka bardzo uczynna doradzi co można zobaczyć na miejscu i gdzie zjeść. Jeśli chcesz dzwonić to najlepiej wieczorem cena w lipcu za dobę 2+2 około 150pln
Załączniki:
IMG_5336.JPG
audimaniak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.03.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) audimaniak » 03.03.2018 23:29

dzięki za namiary, ale już zarezerwowałem hotel István Parkhotel&Étterem. Akurat mieli wolne apartamenty dla rodziny 4 i 5 osobowej.
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 02.04.2018 12:59

Macie może jakies propozycje gdzie przespać się ze zwiedzaniem wracając z Rogoznicy, tak aby zostało nam do Wrocławia 900-800 km na drugi dzień po zwiedzaniu? Rozważałem Pulę ( bo jeszcze nie byłem w Istrii) lub coś w Słowenii lub południowej Austrii. Jakieś fajne miejsce z atrakcjami w pobliżu typu zamek, jaskinia. Odpada Postojna w SLO.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 02.04.2018 13:23

My nocujemy tutaj , blisko na Plitvice

Apartments Fuma
Stjepana Radića 87, 53220 Otočac, Chorwacja

(Telefon: +385915615985)
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 02.04.2018 13:50

hrehor napisał(a):My nocujemy tutaj , blisko na Plitvice

Apartments Fuma
Stjepana Radića 87, 53220 Otočac, Chorwacja

(Telefon: +385915615985)


Dzięki, rozważę. Choć Plitvice już zaliczone.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 02.04.2018 14:18

marcgrzy napisał(a):Macie może jakies propozycje gdzie przespać się ze zwiedzaniem wracając z Rogoznicy, tak aby zostało nam do Wrocławia 900-800 km na drugi dzień po zwiedzaniu? Rozważałem Pulę ( bo jeszcze nie byłem w Istrii) lub coś w Słowenii lub południowej Austrii. Jakieś fajne miejsce z atrakcjami w pobliżu typu zamek, jaskinia. Odpada Postojna w SLO.

Apartments -Żalac w Slunj. Czysto, miło i sympatycznie. Sama miejscowość jak z bajki. :papa:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 02.04.2018 14:44

marcgrzy napisał(a):Macie może jakies propozycje gdzie przespać się ze zwiedzaniem wracając z Rogoznicy, tak aby zostało nam do Wrocławia 900-800 km na drugi dzień po zwiedzaniu? Rozważałem Pulę ( bo jeszcze nie byłem w Istrii) lub coś w Słowenii lub południowej Austrii. Jakieś fajne miejsce z atrakcjami w pobliżu typu zamek, jaskinia. Odpada Postojna w SLO.

Hotel Mirjana Rastoke koło miejscowości Slunj - w samej miejscowości warto zobaczyć Rastoke na rzece Korana.
Fredek33
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.04.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredek33 » 08.04.2018 18:17

Witam wszystkich cromaniaków! :)
We wrześniu wybieram się do Chorwacji przez Prage i Wiedeń.
Czy ktoś posiada sprawdzony nocleg w Pradze i Wiedniu lub bliskiej okolicy?. Jedziemy w 4+1
Dziekuje za podpowiedzi
Paweł
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 10.04.2018 20:25

Witaj,
w Pradze Hotel/Hostel A&O Strizkov - tani, dobre śniadanie, nawet nie 5 minut do stacji metra, około 200 zł za 3 osobowy pokój ze śniadaniem. Pod Wiedniem są dwa Oekotel jeden na północy, drugi na południu, jest też pod Graz, dwa lata temu 21E za osobę ze śniadaniem
Fredek33
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.04.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredek33 » 11.04.2018 23:12

Dzięki serdeczne. zapisuję i szukam tych noclegów w necie
Bożenna
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.03.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożenna » 12.04.2018 04:04

audimaniak napisał(a):Witam. 14 lipca wyjeżdżamy z samego rana z Kielc w dwie rodziny (2+2 i 2+3) do Chorwacji (Biograd na Moru). Trasę wybraliśmy sobie przez Słowację i Węgry (Żylina-Bratysława-Letenye). Szukamy miłej miejscówki na nocleg, gdzie będzie można zjeść, pospacerować i nabrać sił przed dalszą drogą. Oczywiście najlepiej w przystępnej cenie :) Chciałbym pierwszego dnia przejechac większą część trasy ~700 km a pozostałe ~500 zostawić sobie na kolejny dzień. Początkowo myślałem przenocować nad Balatonem, ale ceny mnie odstraszyły. Po głowie chodzi mi również Budapeszt, (znalazłem przystępny cenowo hostel w akademiku), ale czy jest sens pchać się do Budapesztu na te kilka godzin? Inna sprawa, że Budapeszt niekoniecznie jest nam po drodze. Macie jakieś propozycje?


A moze moglibyście zmienić date wyjazdu na 13 Lipca z rana z Kielc ?
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 18.04.2018 08:41

Zna ktoś ten hotelik??
http://istrian-truffles-holiday-vela-st ... ia.net/pl/

Zamierzam tam spać wracając do domu z Dalmacji tak, aby zobaczyć Istrie ( wstyd sie przyznać ale jeszcze jej nie widziałem)
audimaniak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.03.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) audimaniak » 19.04.2018 22:24

Bożenna napisał(a):
audimaniak napisał(a):Witam. 14 lipca wyjeżdżamy z samego rana z Kielc w dwie rodziny (2+2 i 2+3) do Chorwacji (Biograd na Moru). Trasę wybraliśmy sobie przez Słowację i Węgry (Żylina-Bratysława-Letenye). Szukamy miłej miejscówki na nocleg, gdzie będzie można zjeść, pospacerować i nabrać sił przed dalszą drogą. Oczywiście najlepiej w przystępnej cenie :) Chciałbym pierwszego dnia przejechac większą część trasy ~700 km a pozostałe ~500 zostawić sobie na kolejny dzień. Początkowo myślałem przenocować nad Balatonem, ale ceny mnie odstraszyły. Po głowie chodzi mi również Budapeszt, (znalazłem przystępny cenowo hostel w akademiku), ale czy jest sens pchać się do Budapesztu na te kilka godzin? Inna sprawa, że Budapeszt niekoniecznie jest nam po drodze. Macie jakieś propozycje?


A moze moglibyście zmienić date wyjazdu na 13 Lipca z rana z Kielc ?


Noclegi mamy już zarezerwowane, więc zmiana terminu wyjazdu nie wchodzi w grę. A Pani do jakiej miejscowości się wybiera?
Senegal
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.05.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 20.04.2018 00:07

Witam

W tym roku po raz pierwszy będę jechał do cro z noclegiem (podróż z rocznym dzieckiem). Start z Wrocławia, meta w Breli. Możecie polecić mi jakiś nocleg w Słowenii? Potrzebuję by pokój był dostępny już od samego rana 9-10. Planuję przejechać 7-8 godzin nocą, potem odpoczynek i wyjazd również w nocy, także nie potrzebuję śniadania itp.

Z góry dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone