Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 22.12.2017 12:54

johny1412 napisał(a):Ma ktoś może namiar na nocleg w ok. Mikulova najlepiej ze śniadaniem?

wysłałem Ci namiar na priv ;-)
szmallas
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.04.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmallas » 22.12.2017 18:40

Oczywiście czytałam te opinie, zwłaszcza Polaków :D myślałam, że może ktoś z forum też był. Na pewno napiszę swoje wrażenia po pobycie w tym miejscu :D

ahhhh to dopiero w sierpniu :? A ja już zaczynam planować i się nakręcać.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 23.12.2017 11:37

Jak wcześniej wspomniałem w poście, ja w drodze powrotnej z Chorwacji zatrzymuję się na nocleg w Hustopece to jest pomiędzy Breclav a Brno, konkretnie w https://www.formanka.net/
Cena za nocleg jest dobra, warunki do spania jak dla mnie są spoko (łazienka, pokój duży w tv - brak basenu, spa :) - ale to mi wystarcza ), jedzonko mają pyszne, śniadanie wliczone w cenę. Bardzo ładne miasteczko godne zwiedzenia.
Jest też fajny hotel http://www.rustikal.cz/ . Osobiście w nim nie byłem, ale znajomi już parę razy tam odpoczywali w drodze do Polski i polecają.
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 02.01.2018 21:26

Przygotowując się do naszej pierwszej podróży do Chorwacji postanowiliśmy jak większość użytkowników forum przespać się gdzieś po drodze.

W drodze do Chorwacji nasz wybór padł na Czechy, a konkretnie na miejscowość Mikulov.
https://penzionek-pod-svatym-kopeckem.h ... terowanie/
Penzionek spełnił nasze oczekiwania czyli była łazienka w pokoju oraz zamykany parking. Lokalizacja blisko centrum. Na 1 noc w 100% polecam.

Na nasz powrót z Chorwacji wybraliśmy trasę przez BiH oraz Węgry. Spaliśmy w miejscowości Siofok, a konkretnie w Unio Guesthouse. Rezerwacji dokonaliśmy poprzez Booking.com.
Miejscówka była rewelacyjna - blisko nad jezioro, łazienka w pokoju, parking na terenie obiektu, kuchnia dla gości i w okresie kiedy my tam przebywaliśmy (początek czerwca) cisza i spokój.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 10.01.2018 13:15

Witam wszystkich
W drodze na tegoroczne wakacje wraz z rodzinką planujemy przespać się po drodze "jak to mówią wakacje zaczynają się od zamknięcia drzwi w aucie" bez wyścigu szczurów.
W tym sezonie 3 rok z rzędu trasa przez Słowację Węgry do Chorwacji.
Tranzytowe miejsce noclegu to
Apartments Regina - LifeClass Terme Sveti Martin
Planujemy być tam na miejscu około godziny 14
Pytanie czy był tam ktoś z drogich forumowiczów jeśli tak to proszę o opinie.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 13.01.2018 18:31

Szukałem bardzo taniego noclegu "na sianie", bez śniadania i nie potrzebnych udogodnień (wolę odłożyć na kamerkę GoPro , Drona , Ponton lub osprzęt do nurkowania). Znalazłem pokoik w stolicy Chorwacji dla 3 dorosłych + dziecko 10 lat za 83zł. Jeśli dobrze poszukacie na Booking.com , to do stówki znajdziecie sensowny nocleg. Np. w miejscowości Novo Mesto w Słoweni nocleg 63zł , ale mi nie po drodze :roll: Ze względu na to że jestem świeżak , nie mogę podawać linków ;)
r-nest
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.01.2018
Białystok - Chorwacja (Umag) 4.05-18.05. 2018 Trasa i Nocleg

Nieprzeczytany postnapisał(a) r-nest » 25.01.2018 12:36

Witam Wszystkich Forumowiczów,
wybieram się pierwszy raz do Chorwacji z Białegostoku. Celem Podróży jest Camping UMAG czyli PN jej część. Może ktoś wybiera się w tym kierunku w tym czasie... Mam też pytanie dotyczące sprawdzonych kwater na nocleg "w tą i z powrotem" w Polsce przy granicy z Czechami - wydaje mi się że przez Czechy będzie jechać najrozsądniej. Ew po stronie czeskiej o ile jest to zalecane ze względów ekonomicznych... Oczywiście chodzi mi o kwatery które nie zrujnują mnie ekonomicznie. Podróżujemy 2 + 2 - 6 letnie bliźniaczki więc taki postój jest jak najbardziej wskazany. Mam też pytanie dotyczące przejazdu przez Słowenię. Czy korzystać z autostrad czy tam gdzie się wybieram istnieją jakieś inne "alternatywne" niepłatne opcje.
Pozdrawiam Ernest
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Białystok - Chorwacja (Umag) 4.05-18.05. 2018 Trasa i No

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2018 18:01

r-nest napisał(a): Mam też pytanie dotyczące przejazdu przez Słowenię. Czy korzystać z autostrad czy tam gdzie się wybieram istnieją jakieś inne "alternatywne" niepłatne opcje.

Na ten temat masz dwa wątki jako Ogłoszenie.
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 28.01.2018 09:19

Nocleg Węgry, 50 km od granicy z Cro, 40 km od Balaton, Villa Natura Hotel, Zalakaros.
Spokojne miejsce z bardzo miłą obsługą, idealne dla posiadaczy czworonogów :) Koszt około 50 eur pokój plus 10 eur za psiaka.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 30.01.2018 20:52

Ktoś coś poradzi na dojazd do Varażdin na nocleg tranzytowy w Cro przez Węgry droga 75 -76 od Bartaysławy Gyor z winietą H aby ominąć ten kilkunasto kilometrowy kawałek w Słowenii i żeby jechać przez przejście Letenye?
gruby_r
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 17.11.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruby_r » 30.01.2018 21:31

piotrekbeti napisał(a):Ktoś coś poradzi na dojazd do Varażdin na nocleg tranzytowy w Cro przez Węgry droga 75 -76 od Bartaysławy Gyor z winietą H aby ominąć ten kilkunasto kilometrowy kawałek w Słowenii i żeby jechać przez przejście Letenye?

Bardzo dobre rozwiązanie, tylko w Lendawie ronda nie pomyl
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2018 21:41

piotrekbeti napisał(a):Ktoś coś poradzi na dojazd do Varażdin na nocleg tranzytowy w Cro przez Węgry droga 75 -76 od Bartaysławy Gyor z winietą H aby ominąć ten kilkunasto kilometrowy kawałek w Słowenii i żeby jechać przez przejście Letenye?

Szukaj np. w Varażdinskich Toplicach

https://www.noclegi-online.pl/chorwacja ... ke-toplice
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 03.02.2018 08:29

Czy ma ktoś doświadczenia z tym obiektem ( nocleg 1 doba w drodze na Hvar )
http://kolaric-vina.hr/
Czy jest przyjazne psom ?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 03.02.2018 08:54

Witam
Odległość - Poznań - pensjonat Zagi - 1050km
Polecam Pensjonat ZAGI, Ul. Milana Prpića 46, 49243, Oroslavje bardzo dobry w drodze do Cro w tamtym roku dla trzech osób z śniadaniem 230zł - w pokojach bardzo czysto klimatyzacja i śniadania bardzo dobre :hut:
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 03.02.2018 10:18

Dzień dobry.
W drodze do Cro i BiH z Grodziska Wielkopolskiego nocuję w Mirjiana Rastoke (przed miejscowością Slujn - polecam zwiedzenie Rastoke w tej miejscowości - w kierunku na Jeziora Plitwickie), to jest okolo 1060km. Noc w pokoju dwuosobowym kosztuje 60 Euro (wygodne duże łoże, łazienka, prysznic), rano pyszne śniadanko oczywiście w cenie :)
Ostatnio edytowano 03.02.2018 17:26 przez wojstar, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone