Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 03.07.2017 21:00

czy ktos moze nocowal w hotelu draganic przy autostradzie pod karlovacem dziekuje z gory za opinie
Seblast
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.10.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seblast » 05.07.2017 19:44

Pierwszy nocleg tranzytowy na pewno .. już w Chorwacji. My po zrobieniu 3 czerwca około 1300 km dojechaliśmy z północy Polski przez Słowację i Węgry aż nad jeziora Plitvickie. Zatrzymaliśmy się na dwie noce w miejscowości Grabovac w apartamencie "Guest house Ema". Bardzo polecam.
Jechaliśmy z dwójką dzieci , nocą, przez około 15 godzin na dwoje kierowców.
Relacje z naszego trzy tygodniowego pobytu w Chorwacji na wyspach Pag i Hvar oraz w Makarskiej można obejrzeć na Youtube. Z 70 giga filmów powstaje właśnie w montażowni moje żony wieloodcinkowa relacja.

Kanał na youtube - Inezmj

Niestety nie mogę narazie wstawiać bezpośrednich linków.

Pozdrawiam
pinkxfloyd
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.07.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pinkxfloyd » 06.07.2017 14:09

Pobieżnie przejrzałem wątek, niemniej nie znalazłem odpowiedzi. Jedziemy już w poniedziałek do Baski Vody i szukamy noclegu na Węgrzech. W związku z tym, że jedziemy z małymi dziećmi zależało nam na tym aby jechać w nocy. Dotrzemy prawdopodobnie ok. 4-5 rano w okolice Budapesztu i tu pojawia się problem. Pisałem do ok. 20 hoteli o możliwość zakwaterowania w tych godzinach. W sumie potrzebujemy pokoju tylko na kilak godzin i myślę że do max 12-13 byśmy się wymeldowali. Czy ktoś nocował gdzieś w okolicach Budapesztu, ewentualnie nad Balatonem w podobnym przedziale czasowym :) ? Możecie coś polecić
Seblast
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.10.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seblast » 06.07.2017 21:58

Nocowaliśmy w Budapeszcie w czerwcu w drodze powrotnej ( tego apartamentu nie polecę) .

W drogę do Chorwacji jechaliśmy nocą i w planach był nocleg nad Balatonem w Sifoku jednak ( jak piszę w poście powyżej) dojechaliśmy aż do Jezior Plitvickich . Jeśli naprawdę chcesz w Budapeszcie lub nad Balatonem to na bookingu jest dużo propozycji ale polecam dojechać do Chorwacji.
PiotrekO
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.05.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekO » 07.07.2017 06:33

pinkxfloyd napisał(a):Pobieżnie przejrzałem wątek, niemniej nie znalazłem odpowiedzi. Jedziemy już w poniedziałek do Baski Vody i szukamy noclegu na Węgrzech. W związku z tym, że jedziemy z małymi dziećmi zależało nam na tym aby jechać w nocy. Dotrzemy prawdopodobnie ok. 4-5 rano w okolice Budapesztu i tu pojawia się problem. Pisałem do ok. 20 hoteli o możliwość zakwaterowania w tych godzinach. W sumie potrzebujemy pokoju tylko na kilak godzin i myślę że do max 12-13 byśmy się wymeldowali. Czy ktoś nocował gdzieś w okolicach Budapesztu, ewentualnie nad Balatonem w podobnym przedziale czasowym :) ? Możecie coś polecić


Witam,
My podobnie jeździmy w nocy, tak, żeby rano być na Węgrzech. I zamiast hotelu wybieramy baseny, których tam pełno. Dzieciaki z żoną "wyspani" do wody, ja do strefy ciszy pospać (takie strefy to na ogół standard na basenach węgierskich). Po drzemce, ciepły basen, kąpiel, znowu basen, drzemka. Zbieramy się około 19-20, kolacja na mieście, kawka i w drogę.
Zwykle po drodze jeszcze drzemka w samochodzie, już po to, żeby w okolicach świtu przejechać przez góry i podziwiać przepiękne widoki i nie być za wcześnie. Zależy dokąd jedziemy, ostatnio do Orebic, byliśmy ok 8 rano, spokojnie, żeby znaleźć nocleg - jeździmy w ciemno.
Z basenów polecam np Zalakaros - blisko M7, dość spokojne, da się odpocząć.

A i to chyba mój pierwszy post, chociaż czytam od wielu lat - witam wszystkich i pozdrawiam!
ewau37
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.04.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewau37 » 07.07.2017 09:40

Pytanie- czy nadal można bezpiecznie przespać się na parkingu w drodze do chorwacji np. Austria i chorwacja ?
PiotrekO
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.05.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekO » 07.07.2017 22:12

ewau37 napisał(a):Pytanie- czy nadal można bezpiecznie przespać się na parkingu w drodze do chorwacji np. Austria i chorwacja ?

Kilka razy spałem w Chorwacji w drodze do i z powrotem. Nie przyszło mi to do głowy.
Zawsze dużo aut, kierowcy śpią w autach lub na matach na trawnikach, rodziny chodzą od stacji do baru ;)
Czuję się tam bezpiecznie. W Austrii nie spałem.
slawek81
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek81 » 10.07.2017 11:39

Jeśli ktoś podróżuje do Chorwacji przez Austrię to osobiście polecam camping Wien West.
Dla tych którzy nie korzystają z namiotów są też 2 lub 4 osobowe bungalowy.
Camping jest świetnie zorganizowany.
Ma dwie duże kuchnie gdzie można przyrządzić sobie coś do jedzenia. Obszerny budynek z prysznicami, dużo toalet, pralnie.
W bungalowach jest zawsze świeża pościel, prąd, ogrzewanie, sejf, stolik z krzesłami.
Dodatkowym atutem jest bliskość stacji metra (5 min autobusem, 20 min pieszo) skąd można pojechać na małe zwiedzanie Wiednia.
Korzystałem z tego miejsca już wiele razy i z czystym sumieniem mogę polecić. Jest to dobre miejsce na odpoczynek dla podróżujących z północnej lub środkowej Polski.
Oczywiście dobrze zrobić wcześniej rezerwację (bezpłatnie).
Martincro
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martincro » 11.07.2017 23:05

Obecnie ze spaniem na parkingach różnie bywa. Info od klientów z różnych krajów EU.
Tam gdzie dotarli imigranci z mniej bialych stron potrafi być niebezpiecznie. Głównie Wlochy i Austria. Jeśli spać to na parkingu przy stacji benzynowej. Potrafią okraść lub przebić 4 kapcioszki
satia
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 20.07.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) satia » 13.07.2017 12:00

i już po :) Pytałam w czerwcu o nocleg w Austrii z psem. No i jednak w Austrii nie było łatwo znaleźć coś na ostatnią chwilę.
Za to dla tych #zpsem ;) - polecam (znalezione przez booking) Guesthouse Kaucic lub bezpośrednio (nie mogę ponoc umieszczać linków na forum, niestety) - więc na fejsie znaleźć Gostilna na kmetiji Kaučič, w zakładce informacje jest namiar na stronę internetową. Dodam, ze booking oferuje znacznie lepsze zdjęcia niż sama strona.

Skromnie w pokojach, ale miejsce przeurocze, czysto, wiocha taka malownicza, że hej, jedzenie porcje dla armii (raz trafiłam na niezbyt miękki schab, reszta mega pyszna i wypasiona, jaja od własnych kur, zupa ekstra, podawana w wazy dla 100 osób, przepyszne śniadania), pokój dla naszej czwórki i psa 80uero ze śniadaniem. Cichutko tam, rodzinnie, nie ma imprezowania czy chamstwa.
Młoda miała mały plac zabaw, konie, osiołki (nie do głaskania, a do pooglądania), dwa piesy tamtejsze.
No to my mamy metę na przyszłe lata.

pozdrawiam i tym, co dopiero przed wakacjami w Cro - pogody stabilnej życzę i miłego wypoczynku.
I dodam, że w połowie czerca Simuni wygląda jak nasza Łeba... 5 lat temu byłam w czerwcu i było 10 osób na plaży. Teraz 700 razy więcej. Ale woda git, pogoda git, tylko po wino do Pagu trzeba jeździć.
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 16.07.2017 10:47

Witam w połowie lipca wybieram się do Splitu , jadę przez Czechy i Austrię, szukam noclegu dla 2 osób zaraz po wjeździe do Chorwacji lub za Zagrzebiem . Możecie coś zaproponować ? :papa:
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 16.07.2017 11:15

ewau37 napisał(a):Pytanie- czy nadal można bezpiecznie przespać się na parkingu w drodze do chorwacji np. Austria i chorwacja ?

Polecam ten parking
https://www.google.pl/maps/place/Ina+Vukova+Gorica/@45.4544925,15.3759912,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x4333275c46cb639b!8m2!3d45.4544925!4d15.3759912

Jest stacja paliw, dużo miejsca, drzemałem tam już dwa razy :mrgreen:
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 17.07.2017 12:41

Czy znacie jakiś motel warty polecenia poniżej Karlovac, przy trasie E71, lub inne miejsce na nocleg tranzytowy w pobliżu tej trasy ?
Krzysiek
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 17.07.2017 12:49

Radze bookować kilka dni przed wyjazdem z Cro. Ja próbowałem dzień przed (tj. piątek) i było ciężko coś rozsądnego znaleźć. Wkońcu się udało aleprzed weekendem najlepsze miejscówki są zajęte:)
sebek75
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 21.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebek75 » 18.07.2017 10:45

Witam,szukam namiarów na nocleg w okolicy Wiednia,przed albo za Wiedniem w stronę Grazu,najlepiej przy autostradzie żeby nie zjeżdżać za bardzo z trasy,z góry dziękuje :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone