Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 18.05.2017 20:15

słoma79 napisał(a):
slawekkg napisał(a):
Peter1981 napisał(a):
słoma79 napisał(a):
Wybierasz się DO Chorwacji...nie wiem jakie masz doświadczenie za kółkiem i jakim składem jedziecie, ale te 1100 km to bez noclegu można spokojnie zrobić...

Wybacz mój błąd, zmęczenie. Przepraszam.
Doświadczenie takie sobie, około 90 tyś na rok. Może nie chodzi o sam odpoczynek ale i zobaczenie czegoś. Skład taki że lepiej żebym prowadził sam osobiście.

Takie sobie??? 8O


Też robiłem po 7 tysięcy miesięcznie w poprzedniej firmie...w roku wychodzi pod 90kkm...tak sobie :oczko_usmiech:

Czyli do CRO to żaden wysiłek ja niestety ze względu na dzieci odpoczynek po ok 1200 w Graz a później to już "pikuś" :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.05.2017 22:57

elpojo napisał(a):
Habanero napisał(a):Ja jadę z Wrocławia na Brać i zatrzymuję się w Słowenii (Turistična kmetija Lovrec, Jiršovci - 4os 50 euro). Znalazłem pozytywne opinie na forum i jak pisał dids76 zawsze to bliżej celu.

Mocno rozważę tą lokalizację, a gdzie zatrzymujesz się w drodze powrotnej?

W tym roku będę wracać z Pagu i trasę chcę zrobić na raz. Gdybym wracał z okolic Splitu, zatrzymałbym się w Grazu w hostelu o którym wcześniej pisałem.
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 19.05.2017 15:07

Witam,

będę wybierała się z Łodzi na samym początku czerwca do Makarskiej. Czy da się dojechać do Słowenii i tam nocować. (TZn, że się da to wiem wszystko się da ale czy są jakieś zwiększone kontrole na granicach , które wydłużają dojazd?) W ubiegłym roku jechałam do Szybenika. Nocowałam w Hotel Pendl. Podobało mi się bo po całym dniu za kółkiem (a dodam, że była to pierwsza samodzielna podróż powyżej 300km) było gdzie się przejść rozprostować kości. Parzę jednak, że ceny nadal są wysokie, a patrząc na ceny w Słowenii (Maribor - różnica wynosi około 50%) Ktoś coś poleca w Słowenii?

Dodam, że w drodze powrotnej byliśmy w Plitwicach a następnego dnia już na raz do Polski (ale to nie był mądry pomysł z mojej strony - droga przez Polskę - katorga)
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 26.05.2017 13:36

Witam, ja z rodzinką jadę we wrześniu do Baśki i będę nocował na Słoweni w miejscowości Ptuj.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 26.05.2017 14:05

Guinness79 napisał(a):Witam, ja z rodzinką jadę we wrześniu do Baśki i będę nocował na Słoweni w miejscowości Ptuj.

Szerokości
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.05.2017 15:02

Guinness79 napisał(a):Witam, ja z rodzinką jadę we wrześniu do Baśki i będę nocował na Słoweni w miejscowości Ptuj.

Kolego Macieju nie za dużo szczegółów :wink: :?: Lawina informacji zasadniczo :oczko_usmiech:
golikstudio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.05.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) golikstudio » 26.05.2017 18:02

My jedziemy 3 rok do Chorwacji przez Węgry i nocujemy w Hotelu Stella nad Balatonem. Miejscowość Siofok. 800 km od Lublina więc tak akurat czas na nocleg :) Czas przyjazdu około 18.00 (wyjazd 7.00 Lublin), jest dużo miejsc gdzie można zjeść i trochę pochodzić :). Standard hotelu jako tako ;) ale na noc jak najbardziej zadowalający. My polecamy dla osób jadących przez Węgry.
NadiaP1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.03.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) NadiaP1 » 01.06.2017 11:19

Cześć, wyjeżdżamy na Istrię 30 lipca. Planujemy nocleg w Mariborze. Mam zrobione dwie rezerwacje - Apartamenty Banjac (ok. 569 PLN za 9 osób) i Apartamenty Bona Bolfenk (trochę w górę) za ok. 395 PLN za 9 os. Ktoś z Was nocował w tych miejscach - który wybrać?
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 01.06.2017 14:56

NadiaP1 napisał(a):Cześć, wyjeżdżamy na Istrię 30 lipca. Planujemy nocleg w Mariborze. Mam zrobione dwie rezerwacje - Apartamenty Banjac (ok. 569 PLN za 9 osób) i Apartamenty Bona Bolfenk (trochę w górę) za ok. 395 PLN za 9 os. Ktoś z Was nocował w tych miejscach - który wybrać?


Skoro to tylko nocleg tranzytowy to ten tańszy :D
Ninja332
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ninja332 » 04.06.2017 18:52

Witam wszystkich użytkowników forum.
Pierwszy raz wyruszam do Chorwacji. Będę jechała z Torunia 25 czerwca do Graz, tam spotykam się z siostrą i dalej jedziemy już razem. Czy jest może jakaś rodzina, która również będzie pokonywać podobną trasę w tym dniu? Byłoby mi raźniej i czułabym się bezpieczniej na przystankach, gdym jechała za kimś :).
Pozdrawiam
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.06.2017 20:32

Ninja332 napisał(a):Witam wszystkich użytkowników forum.
Pierwszy raz wyruszam do Chorwacji. Będę jechała z Torunia 25 czerwca do Graz, tam spotykam się z siostrą i dalej jedziemy już razem. Czy jest może jakaś rodzina, która również będzie pokonywać podobną trasę w tym dniu? Byłoby mi raźniej i czułabym się bezpieczniej na przystankach, gdym jechała za kimś :).
Pozdrawiam

A gdzie śpisz na przystanku? Tego dotyczy wątek.
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 04.06.2017 20:39

Habanero napisał(a):
elpojo napisał(a):Proszę o podpowiedź gdzie za półmetkiem Wrocław - Tucepi wybrać nocleg tak, by było blisko trasy i w miarę niedrogo. Nie wymagam atrakcji w okolicy, ot czysty kąt do odświeżenia się i spania. Postudiowałem forum i wychodzą mi okolice Graz’u (np. Oekotel Graz) ale może jeszcze cisnąć dalej?

Ja jadę z Wrocławia na Brać i zatrzymuję się w Słowenii (Turistična kmetija Lovrec, Jiršovci - 4os 50 euro). Znalazłem pozytywne opinie na forum i jak pisał dids76 zawsze to bliżej celu. Do tej pory zatrzymywałem się w hostelu w centrum Grazu (A&O Graz Hauptbahnhof 4 os 63 euro)

Ja w tym roku już drugi raz będę tu spała . Tylko teraz na dole w pokojach. Polecam.
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 04.06.2017 20:41

elpojo napisał(a):
Habanero napisał(a):Ja jadę z Wrocławia na Brać i zatrzymuję się w Słowenii (Turistična kmetija Lovrec, Jiršovci - 4os 50 euro). Znalazłem pozytywne opinie na forum i jak pisał dids76 zawsze to bliżej celu.

Mocno rozważę tą lokalizację, a gdzie zatrzymujesz się w drodze powrotnej?


To zależy jaki jest plan na drogę powrotną:)) My z reguły po drodze jeszcze coś zwiedzamy. W tym roku palnujemy jaskinie w Postojnej na Słowenii i tam szukamy noclegu. Fajna opcja to Budapeszt
Ninja332
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ninja332 » 04.06.2017 22:11

pablo2222 napisał(a):
Ninja332 napisał(a):Witam wszystkich użytkowników forum.
Pierwszy raz wyruszam do Chorwacji. Będę jechała z Torunia 25 czerwca do Graz, tam spotykam się z siostrą i dalej jedziemy już razem. Czy jest może jakaś rodzina, która również będzie pokonywać podobną trasę w tym dniu? Byłoby mi raźniej i czułabym się bezpieczniej na przystankach, gdym jechała za kimś :).
Pozdrawiam

A gdzie śpisz na przystanku? Tego dotyczy wątek.

Na nocleg umówiłam się z siostrą w tym miejscu: Pension Arkadenhof przy Tobelbader Straße 6, Unterpremstätten, Austria
monikap76
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.03.2016
Nocleg w okolicach Karlovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikap76 » 06.06.2017 00:50

Czy ktoś może polecić jakiś nocleg ze śniadaniem dla 5 osob blisko Karlovac w Chorwacji ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone