Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.02.2008 16:23

Podaj jakie to badania o tym mówią. Chętnie poczytam.Widzę , że jesteś człowiekiem który zawsze wie najlepiej i to co robi to jest ok. Dla mnie , jeszcze raz powtarzam taka jazda przez 28 h to nieodpowiedzialność. Dla mnie tez możesz sobie jeździć i tydzień bez snu , wali mnie to, tylko jeden warunek, abym Cię nie spotkał na swej drodze bo wg mnie stwarzasz ogromne niebezpieczeństwo, szczególnie dla innych. A ci inni to mogę być ja i moi bliscy. Gadki o przyzwyczajeniu do niespania śmieszne. Właśnie niedawno cudem uratowaliśmy życie wracając po nocy w pracy gdy kierowca tylko dzięki temu że ja nie spałem nie zawiózł nas do Bozi. Znakomity kierowca, znam go dobrze. Też mówił , że nigdy nie zasnął za kółkiem. To był ten pierwszy raz.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.02.2008 16:51

Posłuchajcie. My kolegi nie przegadamy, więc niech każdy pozostanie przy swoim. Proponuję noe robić OT w tym wątku.


O Panie!!!
Kiedy Modów wprowadzisz, aby temperować takie dyskusje.......
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 21.02.2008 16:56

Kolego Marcel, nie rzucamy się na Ciebie tylko próbujemy uświadomić. Każdy z nas ma pewne doświadczenia, tylko nie chcemy aby ktoś przekonał się, że mamy rację właśnie na Nas.
Dobrze pływam, też uważałem że zawsze sobie poradzę dopóki nie musiałem ratować człowieka, który pływał lepiej ode mnie. Ja wyciągnąłem z tego wniosek że wcale nie jestem lepszy tylko trzeba uważać. A z samochodami to jest tak, że do rowu to idą ci co uciekali przed np. "czołówką" z Tobą.
Miej też na uwadze, że czytają to też młodzi kierowcy i dla nich taka informacja może być wyzwaniem.
Moim zdaniem natury nie oszukasz.
Raz się udało więcej nie próbuj.
Pzdr
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 21.02.2008 18:11

ines napisał(a):W Słowenii często śpimy za Mariborem, w miasteczku PTUJ.
Bardzo duży wybór kwater, pensjonatów ceny jak w Czechach i już blisko do cro:)

proszę o podrzucenie jednego pewnego miejsca, biorąc pod uwagę CENĘ jako główne kryterium wyboru,

chodzi mi o najtańszy nocleg w Słoweni przy trasie, bo z Poznania to chyba najlepsze strategicznie miejsce na nocleg, wybierając się pod Dubrovnik
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2008 12:33

Motel Podlehnik - tylko czy to najtańsze miejsce, nie wiem.
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 28.02.2008 16:01

Janusz Bajcer napisał(a):Motel Podlehnik - tylko czy to najtańsze miejsce, nie wiem.

dzięki Janusz

:/ Double room (Breakfast included) 43,00 EUR to jak 4 noce na kempie za parę namiot i samochód, cholera jasna, może by na dwóch kierowców spróbować
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2008 19:02

Generalnie to ok. 90 PLN Warto się męczyć za 90 zeta?? Ze śniadaniem gdzie podadzą i sprzątną...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.02.2008 19:54

Sławomir Wocial napisał(a):Generalnie to ok. 90 PLN Warto się męczyć za 90 zeta?? Ze śniadaniem gdzie podadzą i sprzątną...

oto jest pytanie.........
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.02.2008 20:33

Paweł i Kasia napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Motel Podlehnik - tylko czy to najtańsze miejsce, nie wiem.

dzięki Janusz

:/ Double room (Breakfast included) 43,00 EUR to jak 4 noce na kempie za parę namiot i samochód, cholera jasna, może by na dwóch kierowców spróbować

Ktoś pisał,że w 2007 w motelu był remont i był nieczynny. Czy to znaczy, że ta strona jest aktualna i już po remoncie ? Na dole jest wpisany rok 2003.
Ale taniej to już w tranzycie raczej nie znajdziecie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2008 21:27

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2008 21:33

Paweł i Kasia napisał(a):...proszę o podrzucenie jednego pewnego miejsca, biorąc pod uwagę CENĘ jako główne kryterium wyboru, ...

Zmień kraj tranzytowy - w Słoweni za małe pieniądze nie prześpisz się (choć pojęcie "małe" to kwestia dyskusyjna)
Tanie spanie tranzytowe to Słowacja lub Węgry.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2008 21:41

Dokładnie tak. 43 euro a dwie osoby ze śniadaniem to niewiele. Nigdy tak mało nie płaciłem:) Oczywiście jeszcze zależy co dla kogo jest mało i co za to otrzymujemy.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.02.2008 21:44

marcel232 napisał(a):co wy sie tutaj rzucacie zaraz, kazdy jezdzi ile mu sie podoba. w/g badan za kolkiem mozna bezpiecznie w 1 kawalku spedzac 4h i max 8,5h na dobe dlatego tirowcy maja tak wlasnie limitowany czas pracy. wiec kazdy z was kto przekracza ten limit stwarza 'zagrozenie'. ja tam sobie spokonie jechalem 28h i wcale nie na sile. kazde inne wyjazdy po europie tez podroz w 1 kawalku. sam jestem ofem na statku i nieraz sie zdarza, ze w porcie pracujesz przez 3-4 dni prawie bez snu. do tego wachty nonce itp. czlowiek sie do wszystkiego przyzwyczai. a jak ktos nie daje rady to ja nikomu nie bronie spania po drodze. mozecie i tydzien w 1 strone jechac

Na statku to prawie cały czas kimasz na stojąco,a statek płynie :wink:
Raz Ci się udało za kółkiem,ale może następnego razu nie będzie.
Także posłuchaj dobrych rad moich kolegów.
Sławek59
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 01.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek59 » 29.02.2008 00:42

Podajcie jakiś sprawdzony nocleg na Węgrzech jak najbliżej granicy z Chorwacją np.Letenye. Chciałbym tam wyprostować nogi przed jazdą w rejon Makarskiej. Cena też żeby nie powalała. Jadę z żoną i 13 letnim synem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2008 07:25

Sławek59 napisał(a):Podajcie jakiś sprawdzony nocleg na Węgrzech jak najbliżej granicy z Chorwacją np.Letenye. Chciałbym tam wyprostować nogi przed jazdą w rejon Makarskiej. Cena też żeby nie powalała. Jadę z żoną i 13 letnim synem.

Wszystkie noclegi w Letenye są sprawdzone - miasteczko żyje nie z wczasów tylko z tranzytu. Robienie jakiejkolwiek rezerwacji nie ma sensu. Na odcinku pomiędzy Nagykanizsa a Letenye masz do wyboru do koloru - zatrzymujesz sie tam, gdzie Ci pasuje, wszystkie lokale są przy drodze więc nie ma problemu z trafieniem. Co do cen się nie wypowiem bo jednego "powali" 10 ojro drugiego 100 ojro - to jest kwestia czysto subiektywna. Pomiedzy Nagykanizsa a Letenye znajdziesz noclegi od 1500 HUF do 3000 HUF za osobę, więc z wyborem nie bedzie problemu
Więcej znajdziesz na ten temat w wyszukiwarce bo temat setki razy wałkowany np: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=224636#224636
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone