Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JuliaG
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) JuliaG » 23.02.2017 19:59

macvw napisał(a):
JuliaG napisał(a):Witam!
Przeczytałam kilkadziesiąt stron na tym wątku i zrobił mi się totalny mętlik w głowie od tego wszystkiego, więc może mi ktoś doświadczony po prostu podpowie jak zrobić najlepiej? Jedziemy samochodem w sierpniu pierwszy raz do Chorwacji, do tego z dziećmi (1 i 7 lat), po drodze trzeba się gdzieś przespać, najlepiej w jakimś ładnym miejscu, aby przy okazji móc coś pozwiedzać, pooglądać okoliczną przyrodę itp.
Będziemy jechać spod Warszawy do Drvenik Veliki , początkowo myśleliśmy żeby jechać przez Austrię, teraz nie wiem czy może jednak przez Węgry nie byłoby lepiej? w Vodole , wygląda cudnie, ale to już chyba za blisko celu i boję się ze dzieciaki nie dadzą rady tyle km przejechać...
Proszę podrzućcie kilka namiarów, ale takich, żeby było jak najtaniej :)
Z góry dziękuję

Witaj! Jeżeli zdecydujesz się jechać przez Austrię, polecam Ci to miejsce: nartywaustrii Bardzo ładna, klimatyczna alpejska wioska, /pomiędzy Wiedniem, a Grazem 15km od autostrady/ gdzie można odpocząć, zobaczyć ładne widoki, zjeść itp. Pensjonat prowadzą przesympatyczni Polacy /odpada bariera językowa/. Zapewniam Cię, że będziesz bardzo zadowolona. My w tym roku śpimy u nich po raz 6! Pozdrawiam :papa:

Dziękuję, widziałam, że to miejsce również mocno polecane, ale taniej to niezły hotel w Budapeszcie ze śniadaniami byśmy sobie znaleźli z travelist'a bez problemu, a jak już wspominałam zależy nam na jak najtańszym noclegu. W przeliczeniu wychodzi ok 280zeta za jedną noc- to jednak wcale nie jest tanio wg mnie.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 23.02.2017 21:13

Ile chcesz wydać za jedną noc i jak daleko od miejsca zamieszkania możesz pojechać?
JuliaG
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) JuliaG » 24.02.2017 11:57

ogi napisał(a):Ile chcesz wydać za jedną noc i jak daleko od miejsca zamieszkania możesz pojechać?

Chciałabym się zmieścić w 200zł zważywszy na to, że za niemowlaka zazwyczaj kasy nie biorą i jak już pisałam fajnie by było znaleźć coś mniej więcej w połowie drogi, może nawet trochę bliżej naszego miejsca docelowego, więc myślę, że mniej więcej 800-900km maksymalnie
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2017 13:49

Marecki37 napisał(a):My w tym roku ze względu na naszego malucha ( 1,5 roku ) jedziemy z noclegiem w http://fonixfogado.hu/en/ w Lenti na Węgrzech. Z Booking.com rezerwacja za naszą trójkę ze śniadaniem kosztowała 137 zł. Myślę że to dobra cena, na Booking-u opinie pozytywne od rodaków więc zobaczymy.

Byłem, polecam :!:
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 24.02.2017 18:35

szaki17 napisał(a):Byłem, polecam :!:

Dzięki za odp. :)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 24.02.2017 21:56

JuliaG napisał(a):
ogi napisał(a):Ile chcesz wydać za jedną noc i jak daleko od miejsca zamieszkania możesz pojechać?

Chciałabym się zmieścić w 200zł zważywszy na to, że za niemowlaka zazwyczaj kasy nie biorą i jak już pisałam fajnie by było znaleźć coś mniej więcej w połowie drogi, może nawet trochę bliżej naszego miejsca docelowego, więc myślę, że mniej więcej 800-900km maksymalnie

Skąd ruszasz i dokąd jedziesz?
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: nocleg dla 14 osób w drodze do Choorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 25.02.2017 19:26

Jeśli koniecznie Austria to może
http://www.gasthof-post-nestelbach.at
Jest klimat, a sniadania naprawdę obfite.[/quote]
Potwierdzam, jest ok! ;)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 25.02.2017 19:28

w lato 2017 też będę w Gasthof zur Post w Nestelbach bei Graz (przynajmniej raz) ;)
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 25.02.2017 19:42

Jakiś sprawdzony nocleg nad Balatonem konkretnie interesuje mnie miejscowość Kaszthely. Na bookingu słaby wybór.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 25.02.2017 21:11

pablo150 napisał(a):Jakiś sprawdzony nocleg nad Balatonem konkretnie interesuje mnie miejscowość Kaszthely...


Keszthely to dość duże miasto. Radziłbym Ci raczej miasteczka tuż obok: Gyenesdias oraz Balatongyörök.
Dużo kwater, knajpek, bardzo dobre plaże nad Balatonem, w pobliżu winnice a w bonusie masz na wjeździe do Keszthely od tej strony dość duże i dobrze zaopatrzone Tesco.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 25.02.2017 21:57

Mosqito napisał(a):
pablo150 napisał(a):Jakiś sprawdzony nocleg nad Balatonem konkretnie interesuje mnie miejscowość Kaszthely...


Keszthely to dość duże miasto. Radziłbym Ci raczej miasteczka tuż obok: Gyenesdias oraz Balatongyörök.
Dużo kwater, knajpek, bardzo dobre plaże nad Balatonem, w pobliżu winnice a w bonusie masz na wjeździe do Keszthely od tej strony dość duże i dobrze zaopatrzone Tesco.


Wielkie dzięki. Nie lubimy małych miejscowości bo zazwyczaj nie ma tam co robić , a po zachodzie słońca życie zamiera.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2017 22:19

To może szukaj w Zakresie.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 25.02.2017 22:33

Rozumiem :-) W takim razie pojeździj sobie może za pomocą google streetview po miasteczku Badacsony. To kilkanaście kilometrów na wschód. Nad samym brzegiem Balatonu. Nad miasteczkiem górujący stożek wulkaniczny Badacsony na zboczach którego założono winnice. Praktycznie w każdej jednej jest mała knajpka gdzie do późnych godzin wieczornych możesz raczyć się miejscowym winem. Na dole w miasteczku pełno knajp, lodziarnie, molo z możliwością wycieczek statkiem po Balatonie, gry i zabawy dla dzieciaków. Dla mnie tam było zbyt głośno i gwarnie choć oczywiście do Ibizy czy nawet Makarskiej to nie ma w ogóle porównania. Nie wiem jaka rozrywkę wieczorną preferujesz, napisz coś się doradzi :-)
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 27.02.2017 20:49

Mosqito napisał(a):Rozumiem :-) W takim razie pojeździj sobie może za pomocą google streetview po miasteczku Badacsony. To kilkanaście kilometrów na wschód. Nad samym brzegiem Balatonu. Nad miasteczkiem górujący stożek wulkaniczny Badacsony na zboczach którego założono winnice. Praktycznie w każdej jednej jest mała knajpka gdzie do późnych godzin wieczornych możesz raczyć się miejscowym winem. Na dole w miasteczku pełno knajp, lodziarnie, molo z możliwością wycieczek statkiem po Balatonie, gry i zabawy dla dzieciaków. Dla mnie tam było zbyt głośno i gwarnie choć oczywiście do Ibizy czy nawet Makarskiej to nie ma w ogóle porównania. Nie wiem jaka rozrywkę wieczorną preferujesz, napisz coś się doradzi :-)


Nie preferuje nudy i ciszy ogółem małych miejscowości gdzie nic sie nie dzieje.
Miejscowości typu Primosten, Baśka Voda czy Makarska to cos co lubie. Pełno ludzi, gwarno, zatłoczone restauracje, otwarte stragany, grająca muzyka w tle itd. Dlatego stwierdziłem, że Kaszthely będzie mi odpowiadało gdzie fajnie rozbudowany jest teren i park przy wodzie.
JuliaG
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) JuliaG » 03.03.2017 15:39

ogi napisał(a):
JuliaG napisał(a):
ogi napisał(a):Ile chcesz wydać za jedną noc i jak daleko od miejsca zamieszkania możesz pojechać?

Chciałabym się zmieścić w 200zł zważywszy na to, że za niemowlaka zazwyczaj kasy nie biorą i jak już pisałam fajnie by było znaleźć coś mniej więcej w połowie drogi, może nawet trochę bliżej naszego miejsca docelowego, więc myślę, że mniej więcej 800-900km maksymalnie

Skąd ruszasz i dokąd jedziesz?

Grodzisk Maz- Drvenik Veliki
(edit)
W drodze powrotnej udało nam się znaleźć nocleg w miejscowości Podunajské Biskupice na Słowacji,zostaje nam teraz tylko do ogarnięcia nocleg w pierwszą stronę koniecznie Węgry, najchętniej okolice Balatonu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone