Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2016 22:44

Dwie osoby plus dziecko 2,5 roku...pokój dwuosobowy z małżeńskim łożem - tv, internet i śniadanie bardzo wypasione...ten kto wie jak wygląda śniadanko w austriackich Landzeitach ten będzie wiedział o czym mowa...mimo ceny - polecam...
piotrek2015
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek2015 » 17.08.2016 16:40

Witam

Właśnie wróciłem z Cro.
W drodze tam spaliśmy w Guesthouse Beno w Sarse w Słowenii - pokój 4 osobowy za 85 euro ze śniadaniem. Pokój czysty, obszerny z klimatyzacją, łazienką i TV. Śniadanie, szwedzki stół, bardzo dobre. Mogę polecić z czystym sumieniem.
Z powrotem - w Hotelu Rośkar k. Ptuj - 95 eur za 4 os. + śniadanie. Pokój czysty, klima, łazienka, TV ale tym razem był to pokój 2 os. z dwoma dostawkami więc było trochę ciaśniej. No i mały "zonk" - obok hotelu jest farma, na której ktoś używał mocno "naturalnego nawozu" więc strasznie śmierdziało w okolicy, że nie dało się okna otworzyć. Śniadanie - szwedzki stół nie aż tak dobre jak w pierwszym hotelu.
Obie rezerwacje przez booking robione za pięć 12-a :D
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 18.08.2016 21:25

W drodze do CRO znalazłem na Bookingu nocleg w Zalakaros ORWA Apartman (15/16.08) bardzo mili ludzie, dobre warunki, dość blisko na baseny termalne.Jedyny feler noclegu to burza, która nas wygoniła z basenów. Cena noclegu dla 3 osób z podatkami 41,50 EUR.
Przy powrocie też tam zarezerwowaliśmy nocleg, ale już bez Bookinga.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.08.2016 07:26

PiotrekS napisał(a):W drodze do CRO znalazłem na Bookingu nocleg w Zalakaros ORWA Apartman (15/16.08) bardzo mili ludzie, dobre warunki, dość blisko na baseny termalne.Jedyny feler noclegu to burza, która nas wygoniła z basenów. Cena noclegu dla 3 osób z podatkami 41,50 EUR.
Przy powrocie też tam zarezerwowaliśmy nocleg, ale już bez Bookinga.

uuu, to jak burza na noclegu to faktycznie odradzałbym tam nocowanie :?

jak przez H i jest więcej czasu to polecam odwiedzić Tihany i nocować w Barackvirag Panzio - w miarę tanio
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 19.08.2016 20:04

Polecam hotel Jancsar w węgierskim Szekesfehervar. Dwie osoby ze śniadaniem (apartament) 55 euro (booking.com) .
Hotel w stylu "wczesny gierek" ale jest czysto. Na jedną noc w sam raz. Obok lidl, do centrum 12 min spacerkiem.
Śniadanie tłuste (jajecznica na smalcu, jakieś ociekające tłuszczem kiełbaski, salami, sery) ale generalnie do zjedzenia.
Samo miasto ładne, zabytkowe. Ciekawe centrum
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Maribor, Wiedeń, Graz

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 24.08.2016 13:39

poludnica napisał(a):Uważam też, że dobrą relację jakości do ceny ma dwugwiazdkowy Ibis w Wiedniu i Grazu. Rozwiązanie z prysznicem, do którego wchodzi się od razu z pokoju, krępujące przy dzieciach wchodzących w wiek nastoletni, ale poza tym ok. Za 45 euro za 3 osoby mieliśmy czysty pokój, ręczniki, kosmetyki, klimę, wi-fi i dobrą lokalizacje w Wiedniu (łatwy zjazd z autostrady). Jeśli przyjedziecie późnym wieczorem lub będziecie jechać bez śniadanie pewnie docenicie automaty z kawą, herbatą, wodą, przekąskami. Śniadanie jak na tę cenę (5 euro, dziecko chyba 3) też jest bardzo ok, nie ma ciepłych dań, ale jest pyszna kawa z ekspressu, chrupiące bułeczki i spory wybór do nich (ser, twarożek, wędliny, jajka na twardo, konfitura, nutella, jogurty, soki, płatki, warzywa). Polecam (choć bez uniesień, jak w przypadku Tourist Farm Johannes).


Prostuję. Spaliśmy w Ibisie Budget w Wiedniu, nie w Grazu. Polecałam oba na trasie, bo myślałam, że skoro to ta sama sieć, to ten sam standard. Znajomi jednak donieśli, że w Grazu to zupełnie inna historia, bardzo na niekorzyść (w dodatku droższy nocleg i parking). Czyli polecam Ibis Budget, ale tylko w Wiedniu.
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 24.08.2016 21:17

Wróciłam kilka dni temu i w drodze do Chorwacji spaliśmy w Zagrzebiu- Apartament Vrbani 3. Za 7 osób zapłaciliśmy 80 euro. Apartament bardzo przyjemny i czysty, znajduje się w bloku, ale nie narzekaliśmy ( cena fajna, więc warto).
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 25.08.2016 15:49

Od czasu gdy mamy dziecko zacząłem podróżować w nocy ponieważ jazda z dzieckiem za dnia to mordęga dla dziecka i rodziców. Już teraz planuje wakacje na przyszły rok i myślę o takiej trasie:
- Piekary Śląskie - Wyjazd w godzinach wieczornych
- Nad ranem, po przejechaniu około 1000 km odpoczynek przez cały dzień i noc
- Następnego dnia z samego rana wyjazd do Splitu żeby zdążyć na prom, który startuje około 10

I teraz pytanie, czy ktoś z Was może polecić jakąś miejscówkę, gdzie za rozsądne pieniądze będzie można spędzić dzień i noc w bliskiej okolicy autostrady. Zaznaczę, żę nie chce zjeżdzać do miejscowości turystynych na wybrzeżu. Obszar, który mnie interesuje +/- zaznaczyłem na mapce:
Capture.JPG
jogimaja
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.02.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogimaja » 27.08.2016 08:35

Witam
Właśnie wróciliśmy z Chorwacji.Jechaliśmy przez Czechy,Austrię i Słowenię.Mieliśmy zarezerwowany na wyjazd i powrót z Chorwacji hotel Maroli w miasteczku Mikulov przy samej granicy z Austrią.Cena za dwa pokoje dwuosobowe to 74 euro.Pokoje czyste ale ciasne.Jedzenie kiepskiej jakości.Najlepsze jest to że pomimo wcześniejszej rezerwacji pokoju również na powrót z Chorwacji pani w recepcji z zabawnym uśmiechem powiedziała że nie mamy zarezerwowanego pokoju i nie ma wolnego pokoju w tym terminie.Po zapytaniu przez zonę co mamy teraz zrobić lub gdzie zarezerwować pokój pani w recepcji tylko wzruszyła ramionami i się uśmiechnęła .Zostaliśmy na lodzie.Na szczęście znależliśmy około 200 metrów dalej po drugiej stronie drogi wolny pokój w hotelu Zamecek. Zarezerwowaliśmy pokój 4 osobowy za 84 euro.Pokój był bardzo duży składał się z dwóch pomieszczeń.W pokojach wygodne łóżka i czysto.Jedzenie w porównaniu do hotelu Maroli rewelacyjne co widać też po ilości gości w restauracji.Co nas bardzo zdziwiło i ucieszyło w hotelu jest możliwość zrobienia suchego prowiantu zamiast śniadania jeśli ktoś wyjeżdza wcześnie rano.Wyjeżdżaliśmy o czwartej rano a prowiant był przygotowany i czekał na recepcji w lodówce .Hotel również bardzo ładnie się prezentuje na zewnątrz jak i w środku.
Szczerze polecam ten hotel może troszkę więcej się płaci ale jest wart swojej ceny.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 27.08.2016 09:44

Missiakkuss napisał(a):Od czasu gdy mamy dziecko zacząłem podróżować w nocy ponieważ jazda z dzieckiem za dnia to mordęga dla dziecka i rodziców. Już teraz planuje wakacje na przyszły rok i myślę o takiej trasie:
- Piekary Śląskie - Wyjazd w godzinach wieczornych
- Nad ranem, po przejechaniu około 1000 km odpoczynek przez cały dzień i noc
- Następnego dnia z samego rana wyjazd do Splitu żeby zdążyć na prom, który startuje około 10

I teraz pytanie, czy ktoś z Was może polecić jakąś miejscówkę, gdzie za rozsądne pieniądze będzie można spędzić dzień i noc w bliskiej okolicy autostrady. Zaznaczę, żę nie chce zjeżdzać do miejscowości turystynych na wybrzeżu. Obszar, który mnie interesuje +/- zaznaczyłem na mapce:
Capture.JPG


Wejdź w bookin.com i po mapce sprawdzaj oferty. My nocowalismy wcześniej w Otocacu, ale pamiętam, że w Lovinac koło Sv. Rok był jakiś hotelik, noclegi są też w Gospiciu....
Missiakkuss
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 08.04.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Missiakkuss » 30.08.2016 09:28

Cześć. Dzięki za poradę. Super pomysł!
atego815
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 05.06.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) atego815 » 31.08.2016 18:52

Hotel Blaza, Dakovo, Chorwacja--- Rada/przestroga
To dość fajnie wyglądający hotel dla tych którzy chcieliby wracać przez Bośnię.Wnętrze dość ładne, ładny basen zewnętrzny. Ale widziałem to tylko przez szyby i przez płot. :evil:
Na szybie napisane że recepcja od 8 do 24. Byliśmy po 23... Niestety zamknięte na głucho. Dzwonek na drzwiach działa, ale nikogo nie przywołuje. Telefon 8x, mimo że słychać że dzwoni w recepcji, również nic nie daje... A na basenie słychać bawiących się ludzi....
W sumie po pół godziny dobijania się, zrezygnowani pojechaliśmy dalej do Osijeka.
p.s nawigacja googlowska dość niedokładnie lokalizuje ten obiekt. W nocy to problem...
Fynnie
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.09.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fynnie » 01.09.2016 20:02

Hej! :)

Szukamy z Lubym dwóch noclegów w okolicy Wiednia pomiędzy 13-15.09. Czy możecie coś fajnego polecić? :)

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc :)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 01.09.2016 20:35

Fynnie napisał(a):Hej! :)

Szukamy z Lubym dwóch noclegów w okolicy Wiednia pomiędzy 13-15.09. Czy możecie coś fajnego polecić? :)

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc :)


http://www.zurwienerstaatsoper.at/index.php/de/
aga.rzemyk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.02.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga.rzemyk » 22.09.2016 05:26

Polecam Apartmani Roberta w Słowenii. Jest to nowy, malowniczo położony pensjonat w miejscowości Koritno w pobliżu Bled. Eleganckie, świetnie wyposażone pokoje, bardzo mili i pomocni gospodarze. Cena za pokój 2-osobowy, na jedną noc bez posiłku - 62,40 euro.
Adres i kontakt:
Roberta Arh
Koritno 6b
4260 Bled
tel. +386 30316077
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone