Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 27.07.2016 21:09

ooo aż tak dokładnie? :) chodziło mi bardziej jakie miasto polecacie na nocleg na węgrzech co by można było coś zjeść i coś zobaczyć. Samego Budapesztu nie chcę bo to trzeba by mieć conajmniej dwa dni a nie 4 godziny
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2016 21:37

dzixonZWA napisał(a):ooo aż tak dokładnie? :) chodziło mi bardziej jakie miasto polecacie na nocleg na węgrzech co by można było coś zjeść i coś zobaczyć. Samego Budapesztu nie chcę bo to trzeba by mieć conajmniej dwa dni a nie 4 godziny

Miał być namiar na nocleg - nic nie pisałeś o zwiedzaniu i jedzeniu.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 27.07.2016 21:55

A ja polecę nocleg na Słowenii Tourist Farm Lovrec. W rzeczywistości tak jak w komentarzach na bookingu. Bardzo miło nam tam było ;-) ło matko, toż przecie wczoraj tam jadłam śniadanie! Po podróży zostało juz tylko wspomnienie i.. kupa zdjęć :-D pozdrowionka :papa:
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 27.07.2016 22:01

dzixonZWA napisał(a):ooo aż tak dokładnie? :) chodziło mi bardziej jakie miasto polecacie na nocleg na węgrzech co by można było coś zjeść i coś zobaczyć. Samego Budapesztu nie chcę bo to trzeba by mieć conajmniej dwa dni a nie 4 godziny


Veszprem, Gyor, Sopron , Szombathely,Pecz, Keszthely
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 28.07.2016 10:04

My w tym roku spaliśmy i w jedną i w drugą stronę na Węgrzech w domu,który widnieje na Booking jako Joli guesthause w miejscowości Ordacsehi. Przemili gospodarze,którzy robią wszystko aby klient był jak najbardziej zadowolony. W lodówce czekały napoje,ciastka,owoce i dwa piwka-gospodarze proponują też wino. Śniadanie smaczne i obfite. Hitem było dla nas jak w dniu powrotu z Chorwacji gospodyni uraczyła nas zupą gulaszową i całym talerzem naleśników-nie zmogliśmy ich i na drugi dzień pani zapakowała nam je na drogę. Za każdym razem na odchodne gospodarze podarowali nam po malej buteleczce palinki a w dniu wyjazdu do Polski nasz syn dostał jeszcze dwie czekolady. Cena noclegu ze śniadaniem dla naszej trójki to 45 euro.Mieliśmy do dyspozycji całą górę z balkonem-mogliśmy wybrać pokój gdzie chcemy spać. Jest aneks ze sporą lodówką i oczywiście łazienka. Nie ma klimy ale są wentylatory do dyspozycji i spokojnie dało się przetrzymać obie gorące noce. Gospodarze mówią po niemiecku-u nas słabo z tym językiem ale jakoś daliśmy radę. Ordacsehi to spokojna węgierska dość spora wieś-chociaż jest zjazd na nią z autostrady do której jest bardzo blisko. Blisko jest też do Balatonu-najbliżej do Balatonboglar-bardzo fajna miejscowość. Ceny są dużo niższe niż w Chorwacji a parkingi darmowe.
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 28.07.2016 20:30

Dzięki za odpowiedzi. Wybiorę jakąś miejscowość a resztę załatwię za pośrednictwem booking. Chodzi mi właśnie o to aby jeszcze się pokręcić po jakimś ryneczku, zjeść coś bo planuje być za Budapesztem około godziny 16 ;)

@noyle

Wszystkie miejscowości które podałeś znajdują się kompletnie poza moją trasą na chorwację ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 21:47

dzixonZWA napisał(a):Wszystkie miejscowości które podałeś znajdują się kompletnie poza moją trasą na chorwację ;)

Pomimo :wink:

do Chorwacji :idea:
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 28.07.2016 22:20

CroAna napisał(a):A ja polecę nocleg na Słowenii Tourist Farm Lovrec. W rzeczywistości tak jak w komentarzach na bookingu. Bardzo miło nam tam było ;-) ło matko, toż przecie wczoraj tam jadłam śniadanie! Po podróży zostało juz tylko wspomnienie i.. kupa zdjęć :-D pozdrowionka :papa:

CroAna , jedziemy do Chorwacji w poł. sierpnia i właśnie tam zarezerwowałem nocleg tranzytowy. Fajnie, że Twoja opinia potwierdza oceny z bookingu.
A tak na marginesie to miałem okazje kilka razy korzystać z noclegów w różnych miejscach właśnie przez booking i każdorazowo oferta była zgodna z tym co na stronie. Solidna firma :hut:
nuki
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.01.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) nuki » 31.07.2016 08:49

CroAna , również początkiem sierpnia mamy zarezerwowany nocleg we wspomnianym miejscu. Jeżeli możesz to napisz czy warto było wykupić śniadanie tj. co i w jakich godzinach jest podawane. Był jakiś problem z trafieniem na miejsce po zjeździe z głównej trasy?
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 31.07.2016 19:24

tompakosc napisał(a):
CroAna napisał(a):A ja polecę nocleg na Słowenii Tourist Farm Lovrec. W rzeczywistości tak jak w komentarzach na bookingu. Bardzo miło nam tam było ;-) ło matko, toż przecie wczoraj tam jadłam śniadanie! Po podróży zostało juz tylko wspomnienie i.. kupa zdjęć :-D pozdrowionka :papa:

CroAna , jedziemy do Chorwacji w poł. sierpnia i właśnie tam zarezerwowałem nocleg tranzytowy. Fajnie, że Twoja opinia potwierdza oceny z bookingu.
A tak na marginesie to miałem okazje kilka razy korzystać z noclegów w różnych miejscach właśnie przez booking i każdorazowo oferta była zgodna z tym co na stronie. Solidna firma :hut:

Tak to już chyba jest, że opinie i polecenie jest najistotniejsze w tym wszystkim.dlatego dbają o zgodność ;-) ja też często korzystam z bookingu, choć także i poza nim wyszukuję. Powodzonka! A, jak na śniadanie lubicie jajca bardziej usmażone niż po wiedeńsku, to uprzedźcie kucharkę :-D ja tam lubię jak pływa ale moja rodzinka miała kłopot haha a ja dobrą zabawę patrząc na nich :-D zwłaszcza jak po pierwszej transzy jaj pani doniosła drugą :-D
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 04.08.2016 12:57

W tym roku nocowaliśmy w Słowenii - w Slovenskich Konjicach - Wine Grower's Mansion Zlati Grić (jest na booking), niesamowite miejsce - na żywo wygląda jeszcze piękniej! W ty domu są trzy apartamenty (wszystkie z pełnym wyposażeniem), jest restauracja w budynku obok ale najważniejsze są te widoki:
Załączniki:
Zlati Gric.jpg
Zlati gric 2.jpg
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 04.08.2016 13:09

Polecam motelik/hotelik/restaurację za Karlovacem, w stronę Plitvic:

https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl&pb= ... QQoioIJTAA

Idealne miejsce na jedną noc - przy drodze, ze stacją paliw, restauracją. Spaliśmy z dwójką dzieci - koszt ok. 260zł. Śniadanie sami zamówiliśmy. Rano na Plitvice.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 05.08.2016 21:55

Dzisiejszą noc przespimy w pensjonacie Petar Pan w Krapinskich Toplicach. Jest tanio i jakosc jest adekwatna. Na jedną noc jest ok. Dostaliśmy app. pok. z aneksem kuchennym + sypialnia. Obok znajduje się kompleks basenów. Fajna odmiana po 12 h za kierownicą.
Pozdrawiam
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 05.08.2016 23:33

myslowska napisał(a):Dzięki za namiar. Nocleg zarezerwowany :D
macvw napisał(a):
myslowska napisał(a):Szukam noclegu w Austrii (między Graz a Wiedniem).
Potrzebny jest namiar na nocleg dla 4 osób (2 dorosłych i 2 małych dzieci). Niestety wiele hoteli ma wariant 2+1.

Dokładnie pomiędzy Wiedniem, a Grazem: http://www.nartywaustrii.eu/ Spaliśmy u nich w tym roku po raz 5! Wczoraj wróciliśmy z Primosten. Przesympatyczni Polacy, piękna alpejska wioska - jest gdzie odpocząć, pochodzić i zjeść po podróży.



.... zrobiłem rezerwację, a z ciekawości zapytam, gdzie można zjeść, do której godziny i mniej więcej za ile? Będziemy wieczorem i nie chciałbym przymierać głodem ;)

J.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 06.08.2016 15:34

CroAna napisał(a):A ja polecę nocleg na Słowenii Tourist Farm Lovrec. W rzeczywistości tak jak w komentarzach na bookingu. Bardzo miło nam tam było ;-) ło matko, toż przecie wczoraj tam jadłam śniadanie! Po podróży zostało juz tylko wspomnienie i.. kupa zdjęć :-D pozdrowionka :papa:

ja już dwa razy korzystałem z tego miejsca, polecam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone