Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 15.09.2013 21:00

Myślę, że po to jest to forum, aby przekazywać sobie informacje, gdzie można przenocować w fajnym miejscu i w dodatku za niewielkie pieniądze. Znalezienie drogiego noclegu to nie problem!
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 30.09.2013 17:41

Witam
ciężko już prześledzić cały wątek, zatem może ktoś coś poleci (tak tak już myślę o przyszłym sezonie ...) np w okolicach Karlovaca lub ciut za ? Ważne aby było blisko autostrady, czysto i to w zasadzie tyle ...

Zależy mi na wczesnym dojeździe do Splitu, bo ile pamiętam w sezonie prom do Vela Luka jest chyba coś ok 11:30 (nie wiem czy tą opcję ostateczenie wybiorę, prom koszmarnie drogi, być może pojadę przez Ston do Orebica lub z Drvenika o ile promy będą stamtąd pływać)

Dziękuję za info
Rosinmi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.06.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosinmi » 01.10.2013 08:53

Jadac 2 tygodnie temu do Cro i wracajac w zeszla sobote nocowalismy dwa razy pod Wiedniem w Oekotelu. Dwojka kosztowala nas 48 euro ze sniadaniem, przy czym mielismy na pokladzie 5 letnie dziecko ktore nocowalo i jadlo gratis. Nie jest to 5 gwiazdek ale czysto, schludnie, wygodne lozka, niezle sniadanie w postaci szwedzkiego stolu i obsluga mowiaca po Polsku. Majac na uwadze lokalizacje to na tanszy tranzytowy nocleg pod Wiedniem chyba nie ma co liczyc. Nastepnym razem jadac do Cro pojedziemy do Oekotela pod Graz.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.10.2013 09:01

Rosinmi napisał(a):niezle sniadanie w postaci szwedzkiego stolu


Czyżby coś się zmieniło na plus :roll: :wink: .
Rosinmi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.06.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosinmi » 01.10.2013 09:06

marze_na napisał(a):
Czyżby coś się zmieniło na plus :roll: :wink: .


A w jakim sensie? pamietam ze jakies 7 lat temu z hakiem tez tam nocowalem wracajac z Cro przez Wieden (ze zwiedzaniem jednodniowym) i nie pamietam zeby bylo jakos strasznie zle. Teraz sniadanie jest standardowe, cos na cieplo, cos na zimno, kilka napojow do wyboru, ciasto, naprawde nie ma na co narzekac, no chyba ze ktos wymaga Bog wie czego ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.10.2013 09:24

Rosinmi napisał(a):
A w jakim sensie?


Takim, że nie wspominam dobrze i nie jestem w tej opinii odosobniona. A bóg wie czego nie wymagam.
Rosinmi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.06.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosinmi » 01.10.2013 09:27


Takim, że nie wspominam dobrze i nie jestem w tej opinii odosobniona. A bóg wie czego nie wymagam.


Jakbys napisala co np Ci nie pasowalo to mozna by bylo podyskutowac i sie jakos do tego odniesc, porownac ze stanem obecnym, ale przy takich suchych wypowiedziach ze 'bylo niefajnie' nie ma jak wymienic pogladow.
Ostatnio edytowano 01.10.2013 09:28 przez Rosinmi, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.10.2013 09:28

Sądzę, że w tej sieci posiłki wszędzie są podobne lub wręcz takie same. Nocowałem pod Grazem już kilka razy i dla mnie jedzenia było wystarczająco dużo, było urozmaicone i było smaczne. Wędliny, sery, serki, dżemy, różne pieczywo, kawa, herbata, napoje, jogurty... Coś na ciepło. Czego brakło? Oprócz luzu w stołówce, ze względu na popularność i charakter obiektu...
Rosinmi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.06.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosinmi » 01.10.2013 09:30

Bocian napisał(a):Oprócz luzu w stołówce, ze względu na popularność i charakter obiektu...


Jak jechalismy do Cro to bylo nieduzo gosci i duzo luzu (no ale to polowa wrzesnia), ale jak wracalismy byly dwa autokary w tym jeden z PL i rzeczywiscie jakbysmy przyszli 10 minut pozniej na sniadanie to by sie zeszlo, na szczescie zdazylismy przed tabunem Polakow :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.10.2013 09:41

Rosinmi napisał(a):
Bocian napisał(a):Oprócz luzu w stołówce, ze względu na popularność i charakter obiektu...


Jak jechalismy do Cro to bylo nieduzo gosci i duzo luzu (no ale to polowa wrzesnia), ale jak wracalismy byly dwa autokary w tym jeden z PL i rzeczywiscie jakbysmy przyszli 10 minut pozniej na sniadanie to by sie zeszlo, na szczescie zdazylismy przed tabunem Polakow :)

Ja jeżdżę w sezonie, więc luzu za bardzo nie ma. Tłum robimy tam sami, bo na 15 minut przed otwarciem już na korytarzu stoją ludzie...

58' :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.10.2013 08:43

Podajcie proszę namiary na jakiś apartman w Turanj (Karlovac) ...
Dzięki
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.10.2013 13:27

Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.10.2013 08:40

Bocian napisał(a): Tłum robimy tam sami, bo na 15 minut przed otwarciem już na korytarzu stoją ludzie...

58' :)

Żeby tylko na 15 minut wcześniej :) Niemiłe mam doświadczenia poranne z tegorocznego poranka w Oekotelu.

W drodze "do" nocowaliśmy w Hotel ibis budget Wien Messe. 44 euro za 3 osoby w tym 5 letnie dziecko. Tu mieliśmy zarezerwowany pokój wcześniej. Wg mnie bez zarzutu.
Na drogę powrotną nie mieliśmy nic zarezerwowanego. Miałam to zrobić w trakcie pobytu, ale brak internetu jakoś sprawił, że zapomniałam o tym. Jadąc do domu zajechaliśmy około 20 do Oekotelu w Graz. Przesympatyczna pani w recepcji mówiąc, że nie ma nic wolnego już chwytała za słuchawkę i dzwoniła do Oekotelu w Wiedniu. Zarezerwowałam nam tak pokój, podała numer rezerwacji i telefon pod który dzwonić w razie czego.
Po około 2 godzinie dotarliśmy do hotelu. oczywiście był już zamknięty, ale hasło i wyleciał kluczyk....tyle że na nim żadnego numeru pokoju nie było :) Ale telefon do kolejnej miłej pani i mamy numer pokoju. Wszystko byłoby ok, tylko pokój być obok stołówki. I czego by nie powiedzieć - nie dziwi mnie już jak narzeka się na Polaków, nie dziwi.
Śniadanie ok, fajerwerków nie oczekiwałam, ale było wszystko co potrzeba, kawa, herbata, sok, jogurty, musli, pieczywo, wędliny, sery, dżemy.
Zdecydowanie polecam to miejsce.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 11.10.2013 08:41

Bocian napisał(a):http://www.karlovac-touristinfo.hr/?id=20&nivo2=3&page_id=
http://www.tzkz.hr/hr/smjestaj/karlovac/


Bocian zapomniałem Ci podziękować. Znalazłem kwaterki za 10 i 15 EUR od osoby więc ok

:papa:
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 20.01.2014 11:43

http://nartywaustrii.eu/pensjonat w tym roku, po raz 4 "lecimy" do Croatii:-) i po raz 3 śpimy u Józka i Ewy, przemili ludzie, super jedzenie, fajna górska miejscowość, 15km. od autostady, pomiędzy Wiedniem, a Grazem, polecam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone