Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomicki
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 26.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomicki » 18.05.2008 08:32

A czy ktoś może polecić jakieś noclegi wzdłuż autostrady do Splitu, na odcinku od Ogulina do Gospica? Najlepiej w prywatnej kwaterze, dla 4 osób - dwóch dorosłych i dwójki berbeci.
MATii
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MATii » 22.05.2008 21:02

Ja mam pytanie czy ktos ma do polecenia jakis nocleg jakos nie daleko wiednia chcielibysmy troszke zwiedzic wiedeń jadac do chorwacji. :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2008 21:24

Coś w bardziej ludzkich cenach jak na Wiedeń poszukaj na:
www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/ ... otel.shtml
www.hostels.com/vienna
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 06.07.2008 10:48

mariusz29 napisał(a):Czechy, Mikulov dwukrotnie spałem tutaj i nie zawiodłem się:
http://www.mbzm.cz/index.php
W cenie zawsze dobre śniadanko, wino na głowę i czasami widok na wzgórze zamkowe.
Za pierwszym razem również pojechałem tam z polecenia znajomego i nie zawiodłem się :)


Potwierdzam, ten nocleg i ja gorąco polecam - korzystałam dwukrotnie i zawsze z pozytywnymi wrażeniami!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2008 09:34

MariuszLo napisał(a):A ja w znalazłem takie piękne miejsce (blisko Krapiny)

http://www.vuglec-breg.hr/eng/index.asp

Pisałem już o nim (jest tam też trochę zdjęć). Naprawdę polecam :)

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17492&highlight=


Czy możesz mi opisać jak tam najprościej dojechać bo mam tam rezerwację na 23 lipca...pozdrawiam...
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 12.07.2008 23:22

Pytanie do tych, którzy nocują na Węgrzech. Jak płacić za nocleg? Kartą to pewnie tylko w jakims hotelu. Nie wiem gdzie będziemy spac i za ile, bez sensu jest w Polsce forinty na zapas kupowac. Czy w razie czego euro tez można zapłacić, czy zakotwiczyc sie i bankomatu szukać czy co? :roll:
jamrys
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamrys » 13.07.2008 06:47

a ja po prostu przesypiam sie na parkingu i po paru godzinach dalej w drogę
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 13.07.2008 07:06

Ja też jestem tego zdania że lepiej przespać się godzinę czy dwie na parkingu w samochodzie niż marnować całą noc na nocleg w hotelu.
No ale nie wykluczone że kiedyś zmienię zdanie. W końcu to lat przybywa a nie ubywa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2008 09:02

ita napisał(a):Pytanie do tych, którzy nocują na Węgrzech. Jak płacić za nocleg? Kartą to pewnie tylko w jakims hotelu....

Niekoniecznie tylko w hotelu.
Wszędzie tam gdzie je po prostu akceptują
Gorzej z kwaterkami u kogoś w domu.
W razie problemów zawsze w pobliżu jakiś bankomat trafisz, biorąc pod uwagę, że wiekszość noclegów tranzytowych na Węgrzech bierze się na odcinku Lenti-Letenye - czyli problemów z kasą ze ściany nie ma :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2008 09:04

Kevlar napisał(a):....ale nie wykluczone że kiedyś zmienię zdanie. W końcu to lat przybywa a nie ubywa.

Zmienisz 8) nawet moge się o wiadro wódki założyć :lol:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.07.2008 09:54

ita napisał(a):Pytanie do tych, którzy nocują na Węgrzech. Jak płacić za nocleg? Kartą to pewnie tylko w jakims hotelu. Nie wiem gdzie będziemy spac i za ile, bez sensu jest w Polsce forinty na zapas kupowac. Czy w razie czego euro tez można zapłacić, czy zakotwiczyc sie i bankomatu szukać czy co? :roll:


w miniony wtorek wracając z CRO spaliśmy w motelu 15 km przed Bratysławą.
Płaciliśmy w euro.
W tamtym roku nad Balatonem prywatny dom - też euro. :D
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 13.07.2008 10:26

Kevlar napisał(a):Ja też jestem tego zdania że lepiej przespać się godzinę czy dwie na parkingu w samochodzie niż marnować całą noc na nocleg w hotelu.
No ale nie wykluczone że kiedyś zmienię zdanie. W końcu to lat przybywa a nie ubywa.


z 2 dzieci kimnąć się godzinę czy dwie po drodze? :roll: powodzenia

dziekuję za odpowiedzi. Będę miała euro a w razie czego będę szukac ściany :wink:
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 13.07.2008 10:31

Witam ... jeśli możesz to podaj namiary na ten motel 15 km przed Bratysławą . Aha i jeszcze sie zastanawiam czy 15 km przed Bratysławą liczyć od strony Chorwacji ? Bo jeśli tak to wypada ten motel na Węgrzech a jak 15 km przed Bratysławą od strony Polski to na Słowacji . Proszę o namiar bo za kilka dni wyjazd i szukam czegoś na nocleg dla rodzinki 2+2 .
Pozdrawiam
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.07.2008 11:11

hellraider napisał(a):Witam ... jeśli możesz to podaj namiary na ten motel 15 km przed Bratysławą . Aha i jeszcze sie zastanawiam czy 15 km przed Bratysławą liczyć od strony Chorwacji ? Bo jeśli tak to wypada ten motel na Węgrzech a jak 15 km przed Bratysławą od strony Polski to na Słowacji . Proszę o namiar bo za kilka dni wyjazd i szukam czegoś na nocleg dla rodzinki 2+2 .
Pozdrawiam

Witaj
Motel NET.T jest 15 km przed Bratysławą na Węgrzech.
Mosonmagyaróvar, Kólcsey u.4
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
tel. 0036 96 576-796
800 m od wjazdu na autostradę Budapest-Wien przy drodze nr 65
Na ulotce nie ma strony www
Pokój 4 osobowy 52euro, może być śniadanie 3 euro od osoby
pokoje schludne, bez przepychu, poproś o pokój od strony podwórka, bo jadące tiry trochę dają w kość :twisted:
parking monitorowany.
My trafiliśmy tam troche przez przypadek o 2 w nocy, motel jest dobrze oznaczony, oświetlony, znajduje sie przy skrzyżowaniu ze światłami.
Obsługa zna język angielski i niemiecki :D co nie jest bez znaczenia.
Rano okazało się, że w tej miejscowości jest bardzo dużo pensjonatów, prywatnych pokoi, moteli itp. My wzięlismy pierwszy z brzegu, kilka wcześniej spotkanych, mimo informacji 24h - zamknięte na głucho :cry:
pozdrawiam
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 16.07.2008 12:53

na przełomie czerwca i lipca b.r wypróbowałam nocleg w www.oekotel.com,
zarówno w Austrii koło Grazu ( 20 euro od osoby ze śniadaniem)- dzieci do 12 roku w pokoju rodzinnym nie płacą, a w powrotnej drodze w Budapeszcie ( 15 euro od osoby ze śniadaniem i jeszcze lepsze warunki, bo hotel oddany w tym roku).Polecam naprawdę siec tych hoteli , bo dla mojej rodzinki ( 2+ dziecko 11 lat) sprawdziły się świetnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone