Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

gdzie sie wybrac cres, makarska czy korcula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tffur
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2010
gdzie sie wybrac cres, makarska czy korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) tffur » 11.08.2010 12:40

hej,

wyjazd planujemy od 29.08 gdzieś mniej więcej do 5.09, jedziemy na chorwacje pierwszy raz, samochodem. Zależy nam przede wszystkim na ładnych widokach, spokoju, płytkich wodach coby pobrodzić można było. Mamy zamiar popróbować smaków chorawackiej kuchni, ale również mamy zamiar sobie sami ich przysmaki przygotowywać np. na grillu:) także jakis targ by sie przydał w pobliżu. Chcielibyśmy się wybrać również na jakiś mały rejsik statkiem.

Czy opis tego co mamy tam robić odpowiada którejś z wymienionych okolic szczególnie?:-)

Co doradzicie?
z góry dzięki za wszelkie rady.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.08.2010 13:08

Skreśl Makarską a potem to już orzeł / reszka :D
bariii
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bariii » 11.08.2010 13:29

dołacze sie bo tez wybieram sie w tym terminie, tylko chcialbym zostac o tydzien dluzej, zastanawia mnie veli losinj, sibernik i primosten
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.08.2010 13:31

Między Zadarem a Sibenikiem to wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

www.pakostane.hr
Amfipriona
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amfipriona » 11.08.2010 17:54

Jeżeli chcesz spokoju"" i odrobinę mniej turystycznego tłoku to rzeczywiście Makarska odpada. Korcula jest bardzo przyjemnym miejscem, chociaż z drugiej strony jako, że jedziesz pierwszy raz możesz zacząć od Cres :wink:
tffur
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tffur » 11.08.2010 18:25

a jak z głebokoscią wody? rzeczywiście jest tak jak mówią mi koledzy, że 2 m od brzegu jest już bardzo głęboko? czy może są gdzieś plaże płytkie...

jak pisałem o makarskiej to myśle o tym rejonie nie mowie o konkretnei TEJ miejscowości... myślałem bardziej o Tucepi lub innej mniejszej miejscowosci a do Makarskiej to sie by z buta wybrało jakby była potrzeba:)
sihwa
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 10.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sihwa » 11.08.2010 22:50

tffur napisał(a):jak pisałem o makarskiej to myśle o tym rejonie nie mowie o konkretnei TEJ miejscowości... myślałem bardziej o Tucepi lub innej mniejszej miejscowosci a do Makarskiej to sie by z buta wybrało jakby była potrzeba:)


Ja ostatnio wpadłem do Makarskiej /miejscowości/ wykupiłem parking na 2 godz. ale wytrzymalem 1/2 godz. Koszmar !!!
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 12.08.2010 14:53

FUX napisał(a):Między Zadarem a Sibenikiem to wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

www.pakostane.hr


Popieram, jak na pierwszy strzał, to bardzo fajna miejscowość, w promieniu 50 km masz atrakcji do zwiedzania na więcej niż 6 dni ;)... Nin, Zadar, Sibenik, NP Krka, NP Kornatii, troszeczkę dalej Primosten, Trogir...
Janusz777
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 06.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz777 » 15.08.2010 10:47

Zdecydzy inne owanie odradzam Makarską. Jak chcecie mieć spokój to polecam Korczulę. Lumbarda, Priżba czy inne miejscowości również maja łagodne zejscie do wody i w wodzie też tak jest. Buty do wody wydają się być obowiązkowe. Jak jedziecie we wrześniu to śmiało można jechać w ciemno i wybierać ile się sposród kwater.Jedyne utrudnienie to to że trzeba poszukać ale z tym większych problemów nie ma w tym okresie czasu.
profoslaw
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) profoslaw » 18.08.2010 11:42

Witam!

Wczoraj wróciłem z Chorwacji. Noclegi w miejscowosci Vrsi, koło Nin. Okolica stosunkowo spokojna. Nie ma gór, co jest dość nietypowe jak na Chorwację. Plaże w okolicy do wyboru - z płytką wodą lub głęboką już po paru metrach, także kąpiele błotne. Bardzo dobre miejsce do wycieczek w okolice. Jedyną wadą jest to, że morze wydgląda raczej jak jezioro. Mam namiary na fajny apartament.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
gdzie sie wybrac cres, makarska czy korcula
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone