Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie przy drogach widoki górskie (śr. Dalmacja)?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013
Gdzie przy drogach widoki górskie (śr. Dalmacja)?

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.02.2013 22:15

Jak w temacie, znacie jakieś wyjątkowo urokliwe miejsca przy drogach, gdzie można się zatrzymać samochodem i podziwiać widoki górskie, przebiegające w oddali drogi, mosty itp, może jakieś specjalnie przygotowane do tego celu punkty widokowe itp. Najlepiej jeśli były by po drodze na Ciovo, ale gdzieś niedalekim sąsiedztwie też mile widziane, coś al'a Sveti Jure, ale bliżej środka Dalmacji.
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 17.02.2013 13:45

Wystarczy sie przejechać droga nr 8 od Rijeki po Dubrovnik (choć ja sam dojechałem tylko do Makarskiej) i więcej nie trzeba. Braknie karty na aparacie na zdjęcia :)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 17.02.2013 15:10

Myślałem, że 8-ka to raczej tylko niski teren z widokami morskimi?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.02.2013 15:57

marcgrzy napisał(a):Wystarczy sie przejechać droga nr 8 od Rijeki po Dubrovnik (choć ja sam dojechałem tylko do Makarskiej) i więcej nie trzeba. Braknie karty na aparacie na zdjęcia :)

Nie wystarczy- to dobre dla początkujących w tym kraju.
Kolega chyba nie zrozumiał intencji pytającego... :!:

Polecam następujące trasy czy odcinki:
- z Podgory na siodło przed drogą ku Kozicy droga 512,(trasa w ścianie skalnej- jedna z najciekawszych jak idzie o poprowadzenie jej!). Jest do obejrzenia na Google Street View!
- wjazd lub zjazd z przełęczy Ostarijska Vrata koło Karlobagu (widok na Jadran i pustynny Pag z wysokości ponad 900m. baaardzo widokowa trasa z gór nad samo morze, dużo serpentyn i tylko mieć dobrą widoczność a widać hen w dali wyspy), ale i przejechanie odcinka górskiego od Gospić do tej przełęczy. Jest to moja ulubiona trasa z lądu od Plitvic przez góry do Dalmacji. Odcinki od Plitvic przez Korenicę do Gośpić też są fajne. Wszędzie dookoła góry.
- droga górska z Omiśa serpentynami jak w Alpach do Gata- z przepięknym, efektownym balkonem widokowym na Cetinę w dole i Omiś, plażę i Brać w dali (jak ktoś miał okazję to zaliczyć a nie zaliczył to zrobił poważny błąd!).
- Senjska Draga czyli zjazd z przełęczy do Senj z wys. ponad 700m), serpentyny i ładne widoki.
- blisko Rijeki jest też ładna rzecz- odcinek drogi 501 pomiędzy Jadranowem, Kriżiścami a Meja, Praputniak i do Bakaru- widać ładnie Jadran, most na wyspę Krk, wyspę i zatokę i sam uroczy Bakar.
- Trasa górska nr 1. Graćac-Knin- Sinj to klasyk wewnątrz lądu. Jedzie się non stop górami, widoków masa, w pobliżu najwyższy masyw CRO czyli Dinara.
Najładniej jest, gdy się zjeżdża w dolinę rzeki Zrmaniji (kilka zdjęć jest w mojej relacji)
brac-go-t39055-15.html

Są jeszcze dwie trasy w pobliżu Novi Vinodolski- do Lukova i Razkrizje- ale nimi jeszcze chyba nie jechałem- uznałem że są mniej interesujące niż tamte.
Pozdr.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 17.02.2013 16:20

O to mi właśnie chodziło. Pięknie dziękuję Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.02.2013 16:33

marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 17.02.2013 19:25

Fatamorgana napisał(a):Kolega chyba nie zrozumiał intencji pytającego... :!:


No chyba jednak po dłuższym zastanowieniu nie :)

No to w Cro nie moge nic polecić, ale za to wjazd na Passo di Stelvio jak najbardziej co jest w mojej realcji.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 17.02.2013 20:04

Koledzy, a czy za autostradę w Chorwacji mogę zapłacić kartą? jeśli tak, czy warto?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.02.2013 20:07

komanch napisał(a):Koledzy, a czy za autostradę w Chorwacji mogę zapłacić kartą? jeśli tak, czy warto?


Można, warto.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.02.2013 20:51

marcgrzy napisał(a):No to w Cro nie moge nic polecić, ale za to wjazd na Passo di Stelvio jak najbardziej co jest w mojej realcji.

To i ja też polecę Stelvio. Relacji póki co nie ma, ale zachęta w zagadkach była. :) :wink:

Dobrze że wspomniałeś o swej relacji- to sobie obejrzę stare kąty. :)

Pozdr.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Gdzie przy drogach widoki górskie (śr. Dalmacja)?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone