Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz6919
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 14.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 09.07.2016 09:54

Dzięki
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.07.2016 10:39

paulr napisał(a):Zobacz strone euronetu maja bankomaty działajace na zasadzie kantora. Wkladasz karte i wyplacasz euro. Na bankomacie masz kurs po jakim"kupujesz" euro net wysyła do banku kwote w pln wiec nie ma prowizji banku. A dodatkowo kurs lepszy jak w normalnych kantorach stacjonarnych.;-)


Możesz podać ile wynosi ten kurs? Czy można go sprawdzić gdzieś na stronie, czy dopiero w czasie transakcji przy samym bankomacie?
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 09.07.2016 16:58

No ja u siebie w miescie nie moglem jakos w eur nic wyplacic ;/
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.07.2016 17:09

W punktach ex-change możesz nawet złotówki na kuny zamienić prawie w każdym miesicie w Cro. A wystarczy mieć kartę PLN i wypłacać z bankomatu jeśli jest w mieście. W sklepach tylko kartą.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.07.2016 17:14

SingSing74 napisał(a):
paulr napisał(a):Zobacz strone euronetu maja bankomaty działajace na zasadzie kantora. Wkladasz karte i wyplacasz euro. Na bankomacie masz kurs po jakim"kupujesz" euro net wysyła do banku kwote w pln wiec nie ma prowizji banku. A dodatkowo kurs lepszy jak w normalnych kantorach stacjonarnych.;-)


Możesz podać ile wynosi ten kurs? Czy można go sprawdzić gdzieś na stronie, czy dopiero w czasie transakcji przy samym bankomacie?

Nie ,według strony euronet można kurs sprawdzić tylko w bankomacie(każdy bankomat inny kurs?) Jak i lista bankomatów jest też na stronie euronet bo nie umożliwia to każdy bankomat. Ja bym się dał nabrać na zakup euro za euro. Dobrze że przeczytałem że bankomat sprzedaje euro a nie wypłaca z konta walutowego. ostatnio kurs był około 2 grosze lepszy niż w kantorze.
Hubert30
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hubert30 » 10.07.2016 20:18

Dziś w Makarskiej wymieniałem Euro na kuny 7,40 za 1Euro
marttta921
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marttta921 » 17.07.2016 10:44

cześć. dzisiaj jade do makarskiej. zastanawiam sie czy brac gotowke (euro) i wymieniac w kantorze, czy wybierac z bankomatu w moim przypadku z euro na kuny. :hut:
tomek71wlkp
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek71wlkp » 10.02.2020 19:21

Witam czy w tym roku nic się nie zmieniło?
Czytając 20 stron doszedłem do wniosku, że na kwaterę euro plus cos w razie potrzeby. Płacić gdzie się da będę karta a wyplaty kun z bankomatu Zagrebacka bańka ponieważ mam konto w pekao. Czy nadal peako nie pobiera opłat za korzystanie z bankomatu Zagrebacka banka? Pozdrawiam.
BasiaBier
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaBier » 17.06.2021 11:33

Witam, odświeżam temat, czy ktoś ma jakieś rady, jak obecnie wygląda sytuacja z wypłatą w Cro z bankomatu lub płatność kartą? Czy lepiej inaczej wymienić pieniądze? Mam kartę Santander oraz PKO BP, z góry dziękuję.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 17.06.2021 11:40

Ja mam Pekao więc Ci nie pomogę ale cały wątek dot walut jest tutaj
BasiaBier
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaBier » 17.06.2021 20:49

Dziękuję, już idę czytać
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.06.2021 20:57

BasiaBier napisał(a):Witam, odświeżam temat, czy ktoś ma jakieś rady, jak obecnie wygląda sytuacja z wypłatą w Cro z bankomatu lub płatność kartą? Czy lepiej inaczej wymienić pieniądze? Mam kartę Santander oraz PKO BP, z góry dziękuję.

Witam. Przeanalizuj tabele opłat i prowizji za swoich kart. Jakie opłaty, przewalutowania itd. Gotówkę przy wymianie najlepiej wymieniało się w banku (z reguły bez prowizji), poczta pobiera prowizję, kantory z reguły najniższy kurs. Ale i tak trzeba to zweryfikować bieżącą informacją z danej instytucji :) .
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 17.06.2021 21:36

BasiaBier napisał(a):Witam, odświeżam temat, czy ktoś ma jakieś rady, jak obecnie wygląda sytuacja z wypłatą w Cro z bankomatu lub płatność kartą? Czy lepiej inaczej wymienić pieniądze? Mam kartę Santander oraz PKO BP, z góry dziękuję.

Nie podpowiem nic z tego roku bo wyjazd przede mną :D Jednak 1. Zgadzam się z przedmówcą odnośnie sprawdzenia aktualnej tabeli w swoim banku. 2. PKO BP doświadczenie z roku ubiegłego bardzo pozytywne. Otwarte konta walutowe : HUF , HRK, CZ , EUR - karta wielowalutowa podpięta pod te konta. Kantor internetowy oferował całkiem niezły przelicznik. W ten sposób na stacji benzynowej na Węgrzech mogłem przed tankowaniem zakupić walutę i zapłacić kartą. Kartą płaciłem niemal za wszystko - bramki autostradowe , paliwo , pensjonat, markety, atrakcje. Jedynie knajpy czasami wymagały gotówki.
W bankomatach trzeba czytać co jest wyświetlane na ekranie. Od zeszłego roku chyba weszła opłata za wypłatę , która jest niezależna od Twojego banku (chyba nie we wszystkich - ale nie pamiętam w jakich bo mało korzystałem).
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 20.06.2021 16:37

Pytanie do osób które były lub są w Zaostrogu:
Czy w Zaostrogu można wymienić walutę i po jakim kursie?
BasiaBier
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaBier » 01.08.2021 00:18

Dziękuję za podpowiedzi :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone