Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 21.09.2015 12:03

klerjeser napisał(a):Padłem. myślałem że to forum wakacyjne, a nie finansowe w wyliczeniam do 4-go miejsca po przecinku. Użytkownik SingSing fajnie to wyżej spuentował.


Padłeś, powstań. Pewnie zrobił kopiuj -> wklej kursu, jaki mu bank podał przy księgowaniu transakcji, ot co.
A kalkulowanie na czwartym miejscu po przecinku faktycznie nie ma sensu, ale nie każdy się bawi w zaokrąglanie.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.10.2015 23:52

Zauważyliście, że "Cinkciarz" przestał się reklamować jako "kantor internetowy"? Teraz jest to społeczna wymiana walut :) Tak to jest jeśli nagina się prawo, o czym gdzieś już pisałem. Z pozostałymi "internetowymi kantorami" jest tak samo, bo działają bez obowiązkowej dla kantorów kontroli NBP.

Każda transakcja w takim "kantorku" jest rejestrowana na waszym koncie. Jeżeli zaczniecie na tym zarabiać, o co niektóre tego typu "przedsiębiorstwa" pytają (np. kantorinternetowy.pl) to macie obowiązek odprowadzać podatek.
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 12.05.2016 11:41

No właśnie, do wymiany w kantorach internetowych potrzebne jest chyba konto internetowe. A czy to nie jest tak, że koszta prowadzenia przewyższają zyski z korzystniejszych kursów?
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 12.05.2016 12:12

Wszystko zależy od tego gdzie założysz sobie konto. Niektóre banki nieźle sobie przycinają na kontach walutowych dlatego też wczytaj sie w to jakie mają opłaty. Jeśli niekoniecznie zalezy CI na tym aby bank miał swoje placówki to mozesz założyć sobie takie konto walutowe w smart bank. Jest to chyba jedyny bank, który ma wszystko za free: http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/sm ... -walutowe/ -również i wypłaty z wszystkich bankomatów za granicą.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.05.2016 13:24

@kars Do rozliczeń z kantorem internetowym potrzebne jest konto złotówkowe i walutowe, najlepiej jeśli obydwa są internetowe. Wtedy nie płacisz za obsługę przy okienku. Pamiętaj, że każde konto jest płatne, również te bezpłatne ;)
Kiedy zakładałem konto walutowe w WBK zapewniano mnie, że nie będę ponosił żadnych kosztów. Skorzystałem 2 razy, a kiedy chciałem zamknąć pani poinformowała mnie, że za zamknięcie konta muszę zapłacić 3,5 euro. Kiedy zapytałem dlaczego? Odpowiedziała, że zmieniła się tabela opłat o czym poinformowaliśmy pana w mailu. Mówię OK, trudno. Idę kupić euro w kantorze po 4,18 i wpłacę. O NIE! Pani mówi, że nie ma takiej opcji. Muszę wpłacić w złotówkach po przeliczeniu względem ich kursu - 4,50. Za dwa dni telefon z informacją, że konto nie jest zamknięte bo potrzebna jest kolejna wpłata - 18 zł. Zapłaciłem i już nie chcę żadnego konta w WBK, ani w innym banku (poza tym jednym "obowiązkowym").

Zakupy w kantorze internetowym są wygodne dla dużych firm, które płacą w walutach obcych za swoje zobowiązania. Dla jednego zakupu w roku mija się to z celem.



bmxmen napisał(a): jedyny bank, który ma wszystko za free



Cytat z podanej przez ciebie strony:

"Ile zapłacimy za przewalutowania?

Istotny problem w przypadku konta walutowego Smart Konto EU stanowi to, że nie mamy możliwości dokonywania wpłat na rachunek poprzez wpłatomaty ani przy wsparciu kantorów internetowych. Moglibyśmy wprawdzie dokonać przelewu europejskiego SEPA z rachunku w innym banku, jednak w każdym przypadku naraziłoby to nas na spory wydatek.

Bank Smart wychodzi w pewien sposób naprzeciw tej niedogodności, oferując bardzo korzystny system przewalutowań . Warto jednak nadmienić, że korzystanie z tej opcji ma sens jedynie w obecnie trwającym okresie promocyjnym (do 1 czerwca włącznie)."


"Konto walutowe Banku Smart jest przeznaczone zwłaszcza dla osób przebywających na stałe poza granicami kraju i podejmujących zatrudnienie w jednym z państw strefy Euro."

Kiedy klikam na tabelę opłat, system przenosi mnie do strony składania wniosku o otwarcie konta. Na kolejnym reklamowym banerze na stronie widnieje napis "najlepszy kurs euro". Niestety nie ma napisane jaki to kurs. O kunie chorwackiej nie wspominają wcale.

Możesz podać czym i w jaki sposób zasilasz to konto?
I najważniejsze - jak rozliczają płatności w kunach i wypłatę chorwackiej waluty z bankomatu?
mariusz6919
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 14.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 05.07.2016 11:15

Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.07.2016 11:41

Dziś euro w Polsce kosztuje 4,45. Zadzwoń do swojego banku i zapytaj ile policzy ci za euro wypłacone z bankomatu za granicą. Daję głowę, że bank skasuje cię drożej.
mariusz6919
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 14.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 06.07.2016 14:44

dziękuje za podpowiedź,
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.07.2016 17:06

mariusz6919 napisał(a):Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam

W chorwacji raczej kuny....
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2016 17:36

mariusz6919 napisał(a):Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam


Kup tutaj € i już
paulr napisał(a):W chorwacji raczej kuny....
:D

Może umówili się na €.
Mr hepik
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mr hepik » 07.07.2016 15:48

Vjetar napisał(a):
mariusz6919 napisał(a):Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam


Kup tutaj € i już
paulr napisał(a):W chorwacji raczej kuny....
:D

Może umówili się na €.


Nie o umowę chodzi ale,że euro z bankomatu w CRO wypłacić się nie da.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.07.2016 17:32

Mr hepik napisał(a):
Vjetar napisał(a):
mariusz6919 napisał(a):Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam


Kup tutaj € i już
paulr napisał(a):W chorwacji raczej kuny....
:D

Może umówili się na €.


Nie o umowę chodzi ale,że euro z bankomatu w CRO wypłacić się nie da.


Oczywiście masz rację. Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.07.2016 20:10

Moze umowili sie na kuny.....przeciez wszystko bylo czytelnie naposane wyplacic w cro z bankomatu euro czy kupic w pl.... Wiec napisalem ze w cro kuny wiec nie wiem co znaczy moze umowili sie na kuny?
mariusz6919
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 14.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 08.07.2016 20:04

Witam ,nic nie jest uzgodnione właścicielowi jest to obojętne,dziękuje za info dotycząca braku euro w bankomatach choć powinienem sam na to wpaść bo u nas tez chyba nie wypłaci się euro ,pozdrawiam
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.07.2016 20:06

Zobacz strone euronetu maja bankomaty działajace na zasadzie kantora. Wkladasz karte i wyplacasz euro. Na bankomacie masz kurs po jakim"kupujesz" euro net wysyła do banku kwote w pln wiec nie ma prowizji banku. A dodatkowo kurs lepszy jak w normalnych kantorach stacjonarnych.;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone