Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wyłowić jakieś muszle?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008
Gdzie najlepiej wyłowić jakieś muszle?

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 02.03.2014 19:28

Witam
Od kilku lat podczas wyjazdów do Chorwacji sporo nurkowałem (ABC) i wyławiałem muszle. Może podzielimy się wspólnie gdzie i jakie muszle są bo nie ukrywam że miałem miasteczka gdzie w ogóle praktycznie nie występowały. Jako że zakładam ten temat pozwolę sobie opisać moje miejsca:
1. Sporo muszli (połówek) tzw. sercówek wyłowiłem na wyspie Pag plaża sw. duch
2. Kolejnym miejscem dość obfitym była wyspa Rab i plaża "cyganka" i tam odziwo nie leżały na wierzchu połówki tylko w piasku grzebaliśmy nogami gdzieś na głębokości 1.5 metra i wyciągaliśmy takie same sercówki ale razem z lokatorami
DSC02160.JPG


Bardzo proszę o wasze miejsca gdzie i jakie muszle znajdowaliście.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.03.2014 09:57

marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 09.03.2014 00:52

To kilka z setek wynurkowanych przeze mnie muszelek i skorupek.
Moim zdaniem najładniejsze są te z kolcami na zdjęciu się nie prezentują tak ładnie jak na żywo.
Przyjechały z CRIKVENICY. Duże skorupy jeżowców z KAČJAKA.
Mam też inne okazy z Bratuš, Murter, Njivice.
Wszystkie z większych i ładniejszych były na głębokości około 10 metrów.
Ostatnio edytowano 02.10.2016 23:52 przez marosmaro, łącznie edytowano 1 raz
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 09.03.2014 17:13

Bardzo ładna kolekcja:) a możesz napisać coś bliżej lokalizacji na murterze gdzie można coś połowić i gdzie są fajne plaże ?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 09.03.2014 22:27

Cześć koledr. Co do lokalizacji na wyspie Murter puszczam zdjęcie gdzie chodziliśmy na pływanko, kompanko, opalanko i nurkowanko. Nie pamiętam ilości jakie tam wynurkowałem bo to było w 2001 roku. Nie zwiedzaliśmy wyspy odnośnie plaż bo ta była fajna wejście piaskowe i sporo cienia. Wycieczki robiliśmy znacznie dalsze to też nie było czasu na wyspę.
pozdrowionka
Załączniki:
DSCN0423.JPG
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 10.03.2014 08:25

Właśnie szukam takiej plaży na murterze jak opisałeś tylko na google earth na fotkach nie można dokładnie dostrzec czy tam jest piasek :( ale jeżeli byłeś i tam mówisz to pewnie jest hehe
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 10.03.2014 20:54

Może w ramach sprostowania co do tego piasku. Brzeg był tam dosyć twardy czyli drobne kamyczki zmieszane z ziemią wyglądało to mniej więcej jakby je coś zwalcowało ale nie do końca po wejściu do wody był piasek (tam nie było jeżowców) dopiero po odpłynięciu było fajne dno takie jak lubię. Puszczam zdjęcie z widokiem na tą wysepkę przy naszej plaży było robione analogiem i skaner dlatego jest takiej słabej jakości. Cyfrówkę kupiłem dopiero pod koniec 2004 rkou.
Załączniki:
horwacja1.jpg
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.03.2014 21:05

Bardzo ładne skorupy kuglastego ježinca.
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 10.03.2014 21:45

Dzięki za fotkę już wiem gdzie wybiorę się na plaże na Murterze ? dzięki wam nie będę musiał tracić czasu na poszukiwania fajnej plaży tym bardziej, że to będzie tylko jedno dniowa wycieczka na wyspę. Jeszcze mam pytanko jak jest z ludnością na podanej przez ciebie plaży? jest tłoczno czy raczej spokojnie?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.03.2014 17:47

Ja tam byłem w czerwcu 2001 ludzi było mało jak pamiętam to najwięcej ze 20 osób. Ale w sezonie to nie mam pojęcia podejrzewam że będzie znacznie więcej.
Co do miejsc z muszelkami to dotarłem też do wiadomości gdzie ktoś inny je znalazł w sporych ilościach puszczam zdjęcie z miejscówką.
Wybieram się w maju do Chorwacji na wycieczkę objazdową i mam też Murter w planach. Jeśli nie jedziesz wcześniej to być może napiszę coś na ten temat co i jak było.
pozdrawiam.
Załączniki:
DSCN0424.JPG
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 12.03.2014 08:34

Witam
My jedziemy dopiero na początku lipca więc jak będziesz w maju to bardzo chętnie poczytam jak było i gdzie jechać na murter i co zobaczyć na wycieczce:)
Rawka85
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 25.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rawka85 » 15.03.2014 17:02

Ładna kolekcja :) a w okolicach Breli ktoś poleci jakies miejsce??
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 15.03.2014 17:41

Marosmaro -piękna kolekcja :)
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 15.03.2014 23:10

Cześć Rawka85. Co do muszli w okolicach Breli puszczam zdjęcie z lokalizacją. Znalazłem opis gdzieś w necie tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem gościa który to miejsce opisywał. Nigdy tam nie nurkowałem więc nie wiem czy naprawdę coś można wyciągnąć. Nie daleko Breli jest mała miejscowość Bratuš 3 km przed Makarską byłem tam 2 razy. Dno takie sobie ale sporo przywiozłem skorupek. Jak ktoś jest zainteresowany mogę wysłać dokładną lokalizację.
Załączniki:
DSCN0428.JPG
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013
Co to jest?

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 04.07.2014 08:42

Wie ktoś może co to za muszla (ta duża)? Tzn. co w niej mieszkało? Wyłowiłem wczoraj coś takiego...
IMG_9014 — kopia.JPG
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wyłowić jakieś muszle?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone