Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie na 2gie wakacje w Cro po Breli?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Madziula
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2014
Gdzie na 2gie wakacje w Cro po Breli?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziula » 17.06.2014 10:13

Witam, na wstępie chciałam przeprosić za założenie nowego wątku, ale przeszukałam forum, wydaje mi się dosyć wnikliwie, i nie znalazłam interesującej propozycji :)
W zeszłym roku spędziliśmy wspaniałe wakacje w Breli, którą wybraliśmy po długich poszukiwaniach destynacji, w tym roku - kilka koncepcji już upadło z różnych powodów. Nasze kryteria, odnosząc się do Breli:
a. ładna plaża - malownicza, różnorodna ( i żwirek, żeby można było poleżeć, i skałki w zasięgu, żeby popływać wokół i posnurkować, podziwiając widoczki nad i pod wodą) - Punta Rata klasa sama w sobie, do tego na całej długości Breli i dalej do Baśki różnorodna, wspaniała plaża - biały żwirek, skałki, także miejsca zacienione pod drzewami, dużo ludzi, ale i mnóstwo minizatoczek, w których chowaliśmy się sami, góra Biokovo za plecami, a Brac na horyzoncie). Chcemy mieć atrakcyjną plażę w zasięgu miejscowości, ew. dodatkowo jeszcze fajniejszą osiągalną po dłuższym spacerze (na Puta Ratę 25 min chodziliśmy często i z uśmiechem na ustach). Dojazdy autem i dopływy taxi boatem odpadają, leżenie na betonie albo tylko skałach też.
b. beach bary, konoby, kafejki na plaży i wokół niej w niedalekim zasięgu - chcemy móc skoczyć na piwko albo jedzonko prosto z plaży, podziwiając morze - w Breli były albo chodziliśmy w stronę Baśki.
c. atrakcyjna miejscowość - klimatyczna, gdzieś, gdzie można pospacerować i pooglądać inną niż nasza zabudowę, ale i rozrywkową - z konobami, kawiarniami, knajpami na wieczorne wypady, wypożyczalnią skuterów, sportami wodnymi - w Breli, mimo że jest przepięknie położona na zboczu góry zabytków brak, poza tym była dla nas trochę za mała, ratowała nas Baśka w zasięgu 1,2 km spaceru

Lubimy zwiedzanie (w Dubrowniku jeszcze nie byliśmy), ale z odlegościami nie ma problemu - wsiadamy w samochody i jedziemy. W grę wchodzi również wyspa, bardzo podobało nam się miasto Hvar, ale nie ma plaży. Jedziemy w 9 osób, w tym roku z dwójką podrośniętych grzecznych dzieci, połowa grupy jeszcze w Cro nie była, znajomi mają podobne zapatrywania na idealne wczasy. Nie wierzę, że mamy zbyt wygórowane oczekiwania ;)

Baaaardzo proszę o sugestie, z góry dziękuję :papa: :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.06.2014 11:51

Madziula napisał(a):Nie wierzę, że mamy zbyt wygórowane oczekiwania

Biokovo za plecami i Punta Rata jako plaża? Skromne 8)

W zasadzie będą wam pasowały wszystkie miejscowości między Baską Vodą a Pisakiem ;)

A na poważnie, to pomyślcie o Omišu
Madziula
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziula » 17.06.2014 12:35

weldon napisał(a):Biokovo za plecami i Punta Rata jako plaża? Skromne


Tak, wiem, wiem ;P

Przejeżdżaliśmy przez Omis i faktycznie miasto niesamowite, ale mijaliśmy jakąś plażę, która nam się nie podobała i dlatego chyba odrzuciliśmy, głupio nie szukając innej plaży. Inna sprawa, że coś mi małżonek przebąkuje, że byliśmy w okolicy i trzeba spróbować czegoś nowego ;)
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 17.06.2014 12:44

A może półwysep Peljesac ? Sam bym tam się wybrał po ubiegłorocznej BV :) W zasięgu Czarnogóra itp.
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 18.06.2014 08:23

Po Breli naprawdę wymyślić coś równie atrakcyjnego. Moja propozycja to Orebić, trochę daleko, ale jeśli macie w planie Dubrownik to po drodze :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.06.2014 09:47

Madziula napisał(a):... połowa grupy jeszcze w Cro nie była, ..

Wybrzeże w Chorwacji ma to do siebie, że gdzie by nie pojechać - jest pięknie.
Zamknąć oczy ...palcem na mapę. Gdzie padnie ( wybrzeże) tam jechać. Będzie ładnie. :wink:
tomkarol
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkarol » 18.06.2014 13:02

Zerknij na Mimice. Jeśli nie są dla Was za małe to nie powinno być gorzej jak w Breli. Bardzo ładne plaże, jest knajpka, sklep, klimatyczna marina, dobra baza wypadowa. Co prawda nie ma tam za bardzo co zwiedzać ale do Omisia przysłowiowy rzut beretem.
Madziula
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziula » 19.06.2014 01:05

Bardzo dziękuję Wam za propozycje i czekam na więcej. KTomek - brałam właśnie pod uwagę Orebić, szczególnie że później dużo pozytywów o Peljesacu wyczytałam;). Odnoszę wrażenie, że spełnia wszystkie nasze kryteria. Mimce śliczne, ale dla nas za małe - część osób wciąż mocno niewyżyta;)) no i byliśmy w tych rewirach konkretnie. Mąż ostatnio nakręcił się na Primosten, dobre to, że blisko. Co sądzicie?
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 17.07.2014 12:33

Ja byłam w zeszłym roku w Primosten, bardzo polecam, miasteczko klimatyczne, z pięknymi plażami Raduca w samym centrum miejscowości, piękny stary rynek, zatoczki, skałki, żwirek, nawet piasek :) konoby, kramiki, promenada, konzumy, blisko do wodospadów Krk, Splitu, Trogiru, Sybenika. Nie zawiedziecie się.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie na 2gie wakacje w Cro po Breli?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone