Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie Kupic Rakije w Polsce ,czy to jest mozliwe?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bondasowar
Gdzie Kupic Rakije w Polsce ,czy to jest mozliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bondasowar » 13.01.2004 16:06

Witam,
wszyscy ktorzy skosztowali rakiji zrozumieja moja "tragedie".Nigdzie niemoge kupic butelki rakiji, bylem juz w tak wielu sklepach ze zaczynam watpic ze mozna ja kupic w Polsce, Dzisia na dodadatek sprzedawca ze "Swiata Alkoholi"powiedzial mi ze nikt Rakij nie importuje do kraju.Jesli macie info gdzie ja mozna kupic prosze podzielcie sie nim ze mna.
Bondasowar
oqo
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) oqo » 13.01.2004 16:16

oryginał jest lepszy od jasia wędrowniczka i chyba nie masz szans. pozostaje siwucha.
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 14.01.2004 13:30

Nawet jeżeli znajdziesz gdziekolwiek w polskim sklepie rakije-nie radzę abys je skosztował. Szkoda utraty dobrego smaku i wspomnień z Chorwacji. Te podróbki naprawdę nie są warte tego aby je kupować. Myślę, że Ci tyko pozostaje wyjazd do Chorwacji i kupno u jakiegoś Chorwackiego rolnika całego karnistra rakiji aby Ci starczyło do następnego lata.
Rejmer
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 14.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rejmer » 14.01.2004 13:45

W Warszawie jest sklepik "Bulgarian Wines" (róg Marszałkowska i al. Jerozolimskie - naprzeciwko hotelu Forum). Tam sprzedają rakiję :)

Rakiję do Polski sprowadza też firma Pomorie Black Sea Gold (czy jakoś tak). Niestety namiarów do nich nie mam :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2004 19:40

Bogusław Marinković napisał(a):Nawet jeżeli znajdziesz gdziekolwiek w polskim sklepie rakije-nie radzę abys je skosztował. Szkoda utraty dobrego smaku i wspomnień z Chorwacji. Te podróbki naprawdę nie są warte tego aby je kupować. Myślę, że Ci tyko pozostaje wyjazd do Chorwacji i kupno u jakiegoś Chorwackiego rolnika całego karnistra rakiji aby Ci starczyło do następnego lata.

Ha, ha, ha, Bogusław - podaj tylko recepturę, a może "popędzimy" coś takiego w okolicach Wrocka
Pzdr
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 14.01.2004 20:36

Przykro mi ale nie posiadam żadnej receptury ani żadnych składników do tego wspaniałego trunku. Mam na myśli winogrona lub figi. U mnie na wyspie tylko z tych owoców ludzie pędzą wspaniałą rakije.
W Chorwacji centralnej podobny trunek pędzą z śliwek i gruszek.
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 15.01.2004 00:53

Wpadacie w przesadny zachwyt -rakija bywa doskonała ale także nie do picia. W tamtym roku przywiozłem 2 plastikowe "pety" 1,5l dobrej i butelkę 1l szklaną -nie do wypicia,taki posmak (acetonu?;rozcieńczalnika?), a co ciekawe wszystkie próbowałem przy zakupie i nic nie wyczułem. 2 lata temu było podobnie choć nie tak drastycznie bo jedną butelkę także szklaną (?!)nieszczególnej rakiji jednak wypiliśmy.Podobnie bywało z winami, ale Dignac kupiony za 50kn butelka 0,75 przy drodze na Peljesacu okazał się doskonały :roll: :D .Życzę wszystkim samych dobrych zakupów, pozdrawiam.
Rejmer
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 14.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rejmer » 15.01.2004 10:08

aasci
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aasci » 16.08.2016 10:17

Ostatnio jak byłem w Chorwacji 5 lat temu, można było kupić rakije i inne alkohole przy drodze bezpośrednio od Chorwata. Teraz nie spotkałem ani jednego, czy coś się w Cro zmieniło, czy mają jakiś zakaz handlu, czy normałego mialem pecha...???
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 16.08.2016 11:28

aasci napisał(a):Ostatnio jak byłem w Chorwacji 5 lat temu, można było kupić rakije i inne alkohole przy drodze bezpośrednio od Chorwata. Teraz nie spotkałem ani jednego, czy coś się w Cro zmieniło, czy mają jakiś zakaz handlu, czy normałego mialem pecha...???

Rakiję kupisz praktycznie wszędzie , tylko trzeba popytać , np. na rynkach czy u gospodarza.
Jesteś na Korculi , to popytaj na runku przed wejściem na stare miasto , bez problemu mają , jak nie przyniosą za chwile to za godzinę , dwie lub na drugi dzień.
Chorwaci dalej sprzedają te trunki tylko nie tak oficjalnie przy drogach czy deptakach jak przed wejściem do Uni.
aasci
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aasci » 20.08.2016 09:25

Dziękuję za informację. Oczywiście znalazłem...

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie Kupic Rakije w Polsce ,czy to jest mozliwe?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone