Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2015 14:26

Jeszcze na wiosnę można było kupić winiety w kantorze przy stacji BP przy A1 w Mszanie, w koronach były w cenach nominalnych. Teraz już nie ma takiej możliwości, można kupić tylko na samej BP przy kasie w cenach nienormalnych (czeska misięczna za 95 zł) :wink:
manx
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) manx » 16.08.2015 14:40

Ja pamiętam, że kupowałem na tej BP w takim okienku przy wejściu do łazienek. Już zlikwidowane to okienko?

W razie czego, to można płacić w Czechach za winietę w Euro? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2015 14:54

Ale po co :?:

Korony czeskie albo karta :twisted:

Bilon euro przyjmą po zbójeckim kursie :!:
Przecież to się sprzedawcy kompletnie nie opłaca brać bilon euro i potem go wymieniać w banku na korony.
Jak już weźmie, to z łaską i oskubie :?

Jak już to przyjmą euro w banknotach i wydadzą resztę w koronach. Kurs oczywiście jest korzystny dla sprzedającego :wink:
dreadlook
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dreadlook » 17.08.2015 19:28

Panowie i Panie, we wrześniu 17-24 jedziemy do miejscowości Vodice z okolic Torunia. Proszę powiedzcie jaki jest koszt winiet i w jakich Państwach dokładnie trzeba je kupić. Wszystko chcemy kupować po drodze na stacjach. :wink:

Jakie pieniądze przygotować do płatności? Czy może lepiej płacić kartą?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2015 19:52

dreadlook napisał(a):Panowie i Panie, we wrześniu 17-24 jedziemy do miejscowości Vodice z okolic Torunia. Proszę powiedzcie jaki jest koszt winiet i w jakich Państwach dokładnie trzeba je kupić. Wszystko chcemy kupować po drodze na stacjach. :wink:

Jakie pieniądze przygotować do płatności? Czy może lepiej płacić kartą?

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
stefan09
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefan09 » 17.08.2015 21:44

Witam,
ułożyłem sobie trasę do makarskiej uwzględniając tankowanie LPG, potrzebuję jeszcze tylko informacji, gdzie kupić winietę.
Nie mogę wkleić linka do trasy bo to mój pierwszy post, ale wygląda tak:
zgorzelec->K Vápence, 692 01 Mikulov, Czechy->Petrol, Ormoška cesta 26b, 2250 Ptuj, Słowenia->E71, Draganić, Chorwacja->E71, 23450, Jasenice, Chorwacja->Makarska, Chorwacja

Ktoś wie gdzie dokładnie na tej trasie najlepiej zakupić winietę na Czechy? Wjeżdzam od Zawidowa
Ktoś tu wcześniej napisał, że na Austrię kupić tutaj:
OMV Tankstelle, Wiener Straße 91, 2193 Hobersdorf, Austria
Jest może jakiś punkt wcześniej? Bo widzę, że trzeba przejechać kilkanaście km autostradą zanim się kupi winietę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2015 21:59

Austriacką możesz kupić na granicy w Drasenhofen 8)

Bez paniki, dopiero z Hobersdorf zaczyna się autostrada, zdążysz :roll:

Czeską na stacji benzynowej w Czechach, musi być jakaś zanim wjedziesz na autostradę czy ekspresówkę 8)
crokasia
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) crokasia » 20.08.2015 23:16

Witam!
Czytam większość tego wątku i trochę się pogubiłam. Gdzie najlepiej kupować winiety?
Czeską na pierwszym szelu na a1 (lepiej karta czy korony?), a Austriacką na pierwszym lepszym miejscu a Austrii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2015 23:30

Czytaj ten wątek :!:

Wszystko jest napisane :!:
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 21.08.2015 09:12

TollTickets

Czy ktoś z Was miał sytuacje że winiety zamówione w TollTickets nie dojechały lub czas oczekiwania był dłuższy niż 7 dni ?
Zamówiłem 12.08 z wysyłką 13.08 - czyli teoretycznie do wczoraj byc powinny . Jak na razie brak przesylki i od wczoraj brak informacji z Tolltickets gdzie przesyłka jest. Wyjeżdzam w niedziele i jak tak dalej pójdzie to zapłace sobie podwójnie :(
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2015 14:29

crokasia napisał(a):Witam!
Czytam większość tego wątku i trochę się pogubiłam. Gdzie najlepiej kupować winiety?
Czeską na pierwszym szelu na a1 (lepiej karta czy korony?), a Austriacką na pierwszym lepszym miejscu a Austrii?

Dokładnie tak jak piszesz - jeśli wjeżdżasz a1 to Czeską na pierwszym Shelu, zawsze płacę tam kartą. Austriacką tuż za granicą Cz/A - po prawej stronie np. tu
8140.jpg

tam zawsze płacę gotówką w eu.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 21.08.2015 15:03

Sicario napisał(a):TollTickets

Czy ktoś z Was miał sytuacje że winiety zamówione w TollTickets nie dojechały lub czas oczekiwania był dłuższy niż 7 dni ?
Zamówiłem 12.08 z wysyłką 13.08 - czyli teoretycznie do wczoraj byc powinny . Jak na razie brak przesylki i od wczoraj brak informacji z Tolltickets gdzie przesyłka jest. Wyjeżdzam w niedziele i jak tak dalej pójdzie to zapłace sobie podwójnie :(


Z tego co pamiętam, to jest 7 dni roboczych :-) Spróbuj wpisać nr przesyłki już w poczcie polskiej. U mnie tak było, że jak dotarła do Polski, to już była zaznaczona na stronie. Na niemieckiej stronie sprawdź tu:
http://www.trackitonline.ru/?service=track&CCode=PL
wpisz tylko nr przesyłki i kod bezpieczeństw, pokaże Ci gdzie jest Twoja przesyłka :-)
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 21.08.2015 16:10

viltob08 napisał(a):
Sicario napisał(a):TollTickets

Czy ktoś z Was miał sytuacje że winiety zamówione w TollTickets nie dojechały lub czas oczekiwania był dłuższy niż 7 dni ?
Zamówiłem 12.08 z wysyłką 13.08 - czyli teoretycznie do wczoraj byc powinny . Jak na razie brak przesylki i od wczoraj brak informacji z Tolltickets gdzie przesyłka jest. Wyjeżdzam w niedziele i jak tak dalej pójdzie to zapłace sobie podwójnie :(


Z tego co pamiętam, to jest 7 dni roboczych :-) Spróbuj wpisać nr przesyłki już w poczcie polskiej. U mnie tak było, że jak dotarła do Polski, to już była zaznaczona na stronie. Na niemieckiej stronie sprawdź tu:
http://www.trackitonline.ru/?service=track&CCode=PL
wpisz tylko nr przesyłki i kod bezpieczeństw, pokaże Ci gdzie jest Twoja przesyłka :-)



Musze powiedziec ze akurat dzisiaj mam szczescie. Kontaktowałem sie z tolltickets i w zasadzie pomogli jak mogli czyli wskazali co gdzie szkukac itd Okazałało sie ze list jest ale na innym urzedzie pocztowym i wyłącznie dzieki uprzejmości "Pani" z poczty udało sie odszukac przesyłke - gdyby nie to zapewne dostał bym list za dwa tygodnie. Poczta Polska - ehhh (przepraszam za brak polskich liter ale nie działa mi klawiatura)

Tak wiec podsumowując zamawianie z TollTickets jak najbardziej ok ale trzeba wziąc poprawke na czas dostarczenia przez PP :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.08.2015 19:49

... z TollTickets .. dotarła na miejsce z dokładnością przedwojennego rozkładu jazdy pociągów i w opcji najtańszej, za wyjątkiem kupna na "miejscu", czyli kraju stosowania...
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 22.08.2015 10:29

Czy ktoś się orientuje, gdzie można kupić winietę na Austrię po godzinie 22:00, wjeżdżając do ww. kraju z objazdu M-L-P (czyli na powrocie z Cro)?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone