Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agee79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 03.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agee79 » 04.01.2014 02:32

hej :)

a ja proszę o pomoc jak w temacie na trasie Niemcy, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja (Trogir). Ponieważ będziemy jechać z zachodniopomorskiego to chcemy jechać przez Drezno,Pragę i Wiedeń.

z góry dziękuję za pomoc! :)
tomasz781
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz781 » 04.01.2014 14:01

witaj.z winietami nie problemu przed granicami i na stacjach benzynowych jest napisane wyraźnie vineten czy jakos tam po ichnemu.nie możliwości nie kupić albo nie znaleśc.luz.Z zachodniopomorskiego przez Pragę?Szkoda winety na Czechy.Nie lepiej Drezno Chemitz,Hof,Regensburg Passau,Wels(Austia) i A9 na Graz i Maribor.Ja tak jeżdżę zawsze i spokój .
Agee79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 03.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agee79 » 04.01.2014 16:20

dzięki za odp. :)
Pewnie, że można :) ale chcemy się zatrzymać na dzień w Pradze :) a w drodze powrotnej w Wiedniu :)
btw. my jedziemy dokładnie z Myśliborza :)
tomasz781
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz781 » 04.01.2014 16:23

A tak myślałem.spoko.Praga cudowna.polecam.Wiedeń jeszcze nie zaliczony tylko przejazdem.pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2014 16:28

Jak pojedziecie z Pragi na południe, to najlepiej kupić w Austrii na granicy.Zdążycie bez problemu zanim zacznie się autostrada austriacka :wink:
Agee79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 03.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agee79 » 04.01.2014 16:32

a co myślicie o winietach na Slovenię? kupować i jechać autostradami czy lepiej ominąć i skorzystać przy okazji z przejścia granicznego bocznego?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2014 17:23

Jak pojedziecie z Graz na Zagrzeb, to można ominąć 8)

Trzeba przestudiować ten wątek: :!:

omijanie-platnych-drog-slowenia-czy-sie-oplaca-t42634.html
Agee79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 03.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agee79 » 04.01.2014 20:52

dzięki! :)
idę przestudiować wątek!
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 10.01.2014 12:22

Proszęo pomoc.
Planuję wyjazd i przekraczał będę granicę Polsko - Słowacką w Muszynce za Tyliczem potem dalej Bardejov , Presow, Koszyce. Potem dalej Węgry granica słowacko węgierska w okolicy Węgierskiej miejscowości Tomyosnemeti Krajową Węgierską drogą nr 3 i dalej na Miskolc na autostradę.
Proszę o podpowiedź gdzie na tej trasie najwygodniej kupić winietki Słowacja i Węgry - pytam bo w zeszłym roku jechałem przez te kraje do Czarnogóry mocno rekreacyjnie wyłącznie drogami "bez opłat" natomiast w tym roku zamierzam " przemknąć trochę szybciej".
Z góry dziękuję za pomoc i cenne sugestie.
Pozdrawiam! P.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2014 18:06

Alidrzi napisał(a):Proszęo pomoc.
Planuję wyjazd i przekraczał będę granicę Polsko - Słowacką w Muszynce za Tyliczem potem dalej Bardejov , Presow, Koszyce. Potem dalej Węgry granica słowacko węgierska w okolicy Węgierskiej miejscowości Tomyosnemeti Krajową Węgierską drogą nr 3 i dalej na Miskolc na autostradę.
Proszę o podpowiedź gdzie na tej trasie najwygodniej kupić winietki Słowacja i Węgry - pytam bo w zeszłym roku jechałem przez te kraje do Czarnogóry mocno rekreacyjnie wyłącznie drogami "bez opłat" natomiast w tym roku zamierzam " przemknąć trochę szybciej".
Z góry dziękuję za pomoc i cenne sugestie.
Pozdrawiam! P.

Na tej trasie słowackiej winiety nie opłaca się kupować na bardzo krótki odcinek autostrady.
Natomiast opłatę za przejazd węgierską autostradą w formie e-winiety można dokonać na stacji benzynowej w Forro lub za Miskolcem.
Można też zapłacić za przejazd przez internet >>> http://www.tolltickets.com/country/hung ... lang=pl-PL
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 10.01.2014 22:45

Dziękuję Panie Januszu!
Na Słowację też chciałbym mieć bo jeszcze nie wiem którędy będę wracał więc awaryjnie zakup to znów nie taki majątek...
Czy Pan wie gdzie przy trasie o jakiej pisałem wcześniej na Słowacji najlepiej ją zakupić?
Pozdrawiam! P.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2014 22:50

Na Słowacji winiety sprzedają na każdej większej benzynowej stacji :idea:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 10.01.2014 23:25

[quote="Janusz Bajcer] Na tej trasie słowackiej winiety nie opłaca się kupować na bardzo krótki odcinek autostrady.
[/quote]

R4 za Koszycami też jest płatna.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 10.01.2014 23:46

Janusz Bajcer napisał(a):Na Słowacji winiety sprzedają na każdej większej benzynowej stacji :idea:

Czyli mam się nie martwić bo między granicą Polsko Słowacką a Presovem na pewno kupię gdzieś winietę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2014 23:49

Alidrzi napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Na Słowacji winiety sprzedają na każdej większej benzynowej stacji :idea:

Czyli mam się nie martwić bo między granicą Polsko Słowacką a Presovem na pewno kupię gdzieś winietę?

Kupisz na pewno :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone