Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 12.08.2013 23:34

lisek1 napisał(a):
pjetko napisał(a):Sprawa jest bardzo prosta. Najlepiej kupować wieniety na stacjach w krajach docelowych, wtedy nie ma żadnych prowizji itp. Poniżej sprawdzone miejsca:
- czeską winietę kupisz za granicą już w Czechach, na pierwszej stacji shell na autostradzie http://goo.gl/maps/LHAIH (do tej stacji auostrada jest bezpłatna),
- austriacką kupisz na stacji OMV w Hobersdorfie (jeszcze przed autostradami) - http://goo.gl/maps/pzYRt
- słoweńską możesz dostać w austrii, ale z tym różnie bywa, ale na pewno kupisz już w Słowenii na pierwszej stacji zaraz za granicą - http://goo.gl/maps/A9OqB
winieta słoweńska jest tylko na 7 dni, więc albo dwie 7 dniowe, albo miesięczna wchodzi w grę. Jeśli nie chcesz płacić 15 euro za 40km autostrady, to tutaj masz dwie opjce objazdu:
1. http://goo.gl/maps/O1Wyi - bardzo istotne jest rondo koło Marobiru, trzeba zjechać przed nim, bo samo rondo jest płatne
2. http://goo.gl/maps/vHHYa tzw. M-L-P

Jeśli chodzi o autostrady w Chorwacji, to płatność tylko i wyłącznie na bramkach - nie ma winiet. Najlepiej płacić kartą lub kunami, na euro mają złodziejski przelicznik.

Co do wymiany euro na kuny, to banki lub poczty. Na niektórych stacjach po drodze też wymieniają, ale mają kiepskie przeliczniki...


super info :)


Świetna informacja dla jadących A1,
a jak wygląda zakup winiet dla jadących przez Cieszyn? Wjeżdżać do miasta Czeski cieszyn czy kupie winietę tuż za estakadą ?
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 12.08.2013 23:34

m@rek napisał(a):ja ze swojej strony dziękuję za odpowiedź na moje pytanie :) ... 13ddw
pozdrawiam
m@rek

Jeśli jedziesz przez Svircinovec to na dawnym przejściu kupowałem austriacką po 8,3 euro.
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 12.08.2013 23:43

Sick napisał(a):
m@rek napisał(a):ja ze swojej strony dziękuję za odpowiedź na moje pytanie :) ... 13ddw
pozdrawiam
m@rek

Jeśli jedziesz przez Svircinovec to na dawnym przejściu kupowałem austriacką po 8,3 euro.


tylko mój kierunek to Wiedeń, jadąc przez Cieszyn.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.08.2013 23:53

Czeki napisał(a):
Sick napisał(a):
m@rek napisał(a):ja ze swojej strony dziękuję za odpowiedź na moje pytanie :) ... 13ddw
pozdrawiam
m@rek

Jeśli jedziesz przez Svircinovec to na dawnym przejściu kupowałem austriacką po 8,3 euro.


tylko mój kierunek to Wiedeń, jadąc przez Cieszyn.


no i się porobiło :oczko_usmiech:

Ps. Svrčinovec - toż to cała Słowacja przede mną :? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 00:25

Czeki napisał(a):
Świetna informacja dla jadących A1,
a jak wygląda zakup winiet dla jadących przez Cieszyn? Wjeżdżać do miasta Czeski cieszyn czy kupie winietę tuż za estakadą ?


Tak, na stacji Slovnaft, zaraz po wjeździe do Czech drugi zjazd na rondzie, potem zaraz w prawo i jest Slovnaft

W zasadzie winietę czeską kupi się w Polsce, na granicy, na dawnym przejściu w Cieszynie-Boguszowicach.
Tam są kioski z winietami, część z nich prowadzą Czesi, część Polacy. Jedni i drudzy ostro kantują.
Winieta czeska za korony czeskie kosztuje tyle, ile wynosi jej wartość nominalna. :!: I należy kupować ją za korony, bo za złote skasują zbójecko :roll:
Kupując wszystkie inne winiety niż czeska za korony płaci się haracz, np. słoweńska miesięczna urzędowo kosztuje 30 euro, w kiosku 40 euro :?
Ostatnio edytowano 13.08.2013 00:32 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 00:27

m@rek napisał(a):
Ps. Svrčinovec - toż to cała Słowacja przede mną :? :D


Nazwa po słowacku trochę dziwnie brzmi, w tłumaczeniu na polski to prostu Świerczynowiec :wink:
Od świerków :wink:
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 13.08.2013 07:03

Lednice napisał(a):
Czeki napisał(a):
Świetna informacja dla jadących A1,
a jak wygląda zakup winiet dla jadących przez Cieszyn? Wjeżdżać do miasta Czeski cieszyn czy kupie winietę tuż za estakadą ?


Tak, na stacji Slovnaft, zaraz po wjeździe do Czech drugi zjazd na rondzie, potem zaraz w prawo i jest Slovnaft

W zasadzie winietę czeską kupi się w Polsce, na granicy, na dawnym przejściu w Cieszynie-Boguszowicach.
Tam są kioski z winietami, część z nich prowadzą Czesi, część Polacy. Jedni i drudzy ostro kantują.
Winieta czeska za korony czeskie kosztuje tyle, ile wynosi jej wartość nominalna. :!: I należy kupować ją za korony, bo za złote skasują zbójecko :roll:
Kupując wszystkie inne winiety niż czeska za korony płaci się haracz, np. słoweńska miesięczna urzędowo kosztuje 30 euro, w kiosku 40 euro :?


dzięki za info, Slovnaft widoczny z drogi zapewne?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 07:07

Raczej trudno przegapić

http://goo.gl/maps/7do8A
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 13.08.2013 10:00

Czeki napisał(a):
Sick napisał(a):
m@rek napisał(a):ja ze swojej strony dziękuję za odpowiedź na moje pytanie :) ... 13ddw
pozdrawiam
m@rek

Jeśli jedziesz przez Svircinovec to na dawnym przejściu kupowałem austriacką po 8,3 euro.


tylko mój kierunek to Wiedeń, jadąc przez Cieszyn.


Przepraszam za zamieszanie chciałem odpowiedzieć m@rkowi :)
sylwekwk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwekwk » 13.08.2013 10:24

Koszty winiet:
Czechy-około 7-8 euro
AUstria-około 7-8 euro
Słowacja-30 dni, 30 euro, 7 dni-15 euro
Słowacja autostrada-3 godziny, wiele osób poleca Węgry (jechalismy w najgorszym momencie-sobota dzien-tranzyt)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.08.2013 10:49

Słowacja 3 godziny autostradą ?
Ja ją pokonuję w około 2 godziny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 10:54

Nie ma czegoś takiego jak "około" :wink:
I nie ma w Czechach euro.
No i coś namieszałeś ze Słowacją, wbrew pozorom to nie to samo co Słowenia :wink:

Austria - 10 dni - 8,30 euro, 2 miesiące - 24,20 euro
Czechy - 10 dni - 310 koron, 1 miesiąc - 440 koron
Słowacja - 10 dni - 10 euro, 1 miesiąc - 14 euro
Słowenia - 7 dni - 15 euro, 1 miesiąc - 30 euro

"Słowacja autostrada-3 godziny" :!: :?: :wink:
narciarz12
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) narciarz12 » 28.11.2013 01:16

Serdecznie polecam z własngo doświadczenia kupno winiet na skrzyżowaniu w świerklanach (drewniana budka). Bardzo miła i szybka obługa, posiadają winiety na Słowację, Czechy oraz Austrię. Zawsze kiedy jade za granice winiety kupuje właśnie tam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.11.2013 11:04

A ja tam winiety w te i nazad na Czechy kupuje w Czechach, na Austrię i Słowenię w Austrii, a za autostrady płacę w Chorwacji Obrazek
Jarek634
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek634 » 08.12.2013 10:08

Dzięki za lokal w Rohlece właśnie takiego szukałem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone