Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 18.07.2018 12:01

Janusz Bajcer napisał(a):Tylko Austria.
E-znamka to Słowacja, nie Węgry.

mam aplikację w telefonie i na niej kupiłem winietę na Węgry właśnie. Przy próbie kupno winiety na Słowację pojawiał się błąd o złym formacie nr rejestracyjnego, ostatecznie nie jadę przez Słowację drogami płatnymi więc temat zbagatelizowałem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 12:07

Na e-znamka kupiłeś e-winietę na Węgry. :?:
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 18.07.2018 12:37

Janusz Bajcer napisał(a):Na e-znamka kupiłeś e-winietę na Węgry. :?:


Mój błąd, teraz sprawdziłem, że chodziło o kraj rejestracji pojazdu a nie o kraj na jaki chcę wykupić winietę... tak to jest jak się człowiek spieszy :/
Da się to jakoś odkręcić ? Trzeba zmienić dane o kraju rejestracji pojazdu czy może zostać tak jak jest ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 12:49

E-znamka kupujesz e-winietę na Słowację.
E-matrica kupujesz e-winietę na Węgry.

E-znamka ma polską wersję - to w czym problem.
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 18.07.2018 13:11

"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2018 09:22

Tak to tu wrzucę - cena austriackiej winiety w Mikulově na MOL to 289 CZK czyli 11 EUR z hakiem. Chyba byli zmęczeni ciągłymi pytaniami o cenę bo kartkę z cennikiem mają przylepioną do lady kasy :mrgreen:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 21.07.2018 15:48

rojass napisał(a):"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)

No to kasa nie Twoja. Zmienić danego pojazdu możesz, jeśli zmienisz blachy (wymiana na inne w związku z kradzieżą lub z przerejestrowaniem z jednego kraju do drugiego)
https://eznamka.sk/pl/customer-services/amendment-of-data
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 21.07.2018 17:42

walp napisał(a):To jest wątek pt. Gdzie konkretnie kupić winietę? Ludzie pytają, o konkretne stacje, punkty na trasie, bo jadą np. w nocy i interesuje ich, czy dana stacja jest otwarta. Odpowiedzi typu: ja kupuję zawsze po drodze, a ja zawsze w internecie, niczego nie wnoszą. Natomiast ceny można chyba sobie sprawdzić samemu.

Witam, przejrzałam chyba z 30-40 stron wstecz i nie znalazłam odpowiedzi albo się skutecznie przede mną ukryła :wink:
Pierwszy raz będziemy jechać słoweńską autostradą i w związku z tym moje pytanie zgodne z tematem postu : gdzie dokładnie kupić winietę?
Znalazłam odpowiedź , że można już w Mikulovie ale lecimy tradycyjnie prze Breclav.
Jadę za 12 dni więc odpadają e-winiety czy zakupy w internecie.
Pozdrawiam i dziękuję za konkretną odpowiedź
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.07.2018 17:52

Odpowiedz była. Na przejściu granicznym. W budzie po prawej lub w okienku gdzie kiedyś sprawdzali paszporty. Sprawdzone 2 dni temu :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 05:55

alutka9 napisał(a):Pierwszy raz będziemy jechać słoweńską autostradą i w związku z tym moje pytanie zgodne z tematem postu : gdzie dokładnie kupić winietę?


Słabo szukałaś ;)

Jak wyżej, napiszę to, co sam pisałem jakieś kilkanaście stron wcześniej - na granicy, w terminalu masz na wprost przejazd z winietą, po prawej - bez, miejsce gdzie można ją kupić:

Screenshot_20180722-064739.jpg


Jak nie tam, to kawałek dalej jest stacja benzynowa Petrol:

Screenshot_20180722-065103.jpg
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 22.07.2018 09:52

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D
Zawsze było M-L-P ale w tym roku pojedziemy już autostradą :)
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 23.07.2018 08:00

Raphael napisał(a):
rojass napisał(a):"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)

No to kasa nie Twoja. Zmienić danego pojazdu możesz, jeśli zmienisz blachy (wymiana na inne w związku z kradzieżą lub z przerejestrowaniem z jednego kraju do drugiego)
https://eznamka.sk/pl/customer-services/amendment-of-data


Napisałem maila z prośbą i dostałem potwierdzenie wprowadzenia zmian wraz z dokumentem w pdf. Niczego więc nie straciłem, a winieta jest nadal ważna.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 23.07.2018 16:43

rojass napisał(a):
Raphael napisał(a):
rojass napisał(a):"Za szybko" czytałem ;) Mój błąd, myślałem o winiecie na Węgry korzystając z aplikacji dla Słowacji - zwyczajne rozkojarzenie i niedbalstwo. Napisałem już maila z prośbą o zmianę, nie sądzę żeby to był jakiś większy problem :)

No to kasa nie Twoja. Zmienić danego pojazdu możesz, jeśli zmienisz blachy (wymiana na inne w związku z kradzieżą lub z przerejestrowaniem z jednego kraju do drugiego)
https://eznamka.sk/pl/customer-services/amendment-of-data


Napisałem maila z prośbą i dostałem potwierdzenie wprowadzenia zmian wraz z dokumentem w pdf. Niczego więc nie straciłem, a winieta jest nadal ważna.

To gratuluje!
Jednak co do zasady, nie musieli tego uznać.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 25.07.2018 12:06

Jak zwykle winiety z tooltickets na czas, dostarczone w 5 dni roboczych od wysyłki.Dodatkowy koszt to pakowanie i wysyłka 2,4€ czyli 10,344zł tak się zastanawiam na czym oni zarabiają?Bo Polacy umieją zarabiać na jednej ze stron z winietami zapłaciłbym 493zł a na Tooltickets 306zł.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2018 12:17

lakizak napisał(a):Jak zwykle winiety z tooltickets na czas, dostarczone w 5 dni roboczych od wysyłki.Dodatkowy koszt to pakowanie i wysyłka 2,4€ czyli 10,344zł tak się zastanawiam na czym oni zarabiają?Bo Polacy umieją zarabiać na jednej ze stron z winietami zapłaciłbym 493zł a na Tooltickets 306zł.

W cenie winiety zawarta jest już marża dla sprzedawcy. Kupując po drodze np. austriacką w Austrii płacisz tyle ile jest na winiecie, wychodzi na to że oni też by nie zarabiali :oczko_usmiech: :mrgreen:
A to że nasze portale czy przygraniczne stacje dokładają sobie dodatkową marżę, to całkiem inny temat :papa: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 159
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone