Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 08.07.2018 16:13

Panie Januszu. Niestety ale nie mi. Może jakiś link?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2018 16:19

szakal36 napisał(a):Panie Januszu. Niestety ale nie mi. Może jakiś link?

Linki są w moim poście na stronie 154, ale dotyczą przejazdu przez Węgry.
Ja przez Czechy nie jeżdżę, więc nie wiem gdzie kupić na trasie czeską winietę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2018 18:07

szakal36 napisał(a):Proszę o radę. Gdzie kupić winietę na Czechy jadą A1 przez Gorzyczki a gdzie przed autostradą w Austrii. Zostało za mało czasu aby kupić przez internet. Pozdrawiam i dzięki.


Bohumín EuroOil przy D1 a jak tam nie będzie, to szukać w okolicy. Austriacka np. w Mikulově na Shellu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2018 18:23

Pääkäyttäjä napisał(a):
szakal36 napisał(a):Proszę o radę. Gdzie kupić winietę na Czechy jadą A1 przez Gorzyczki a gdzie przed autostradą w Austrii. Zostało za mało czasu aby kupić przez internet. Pozdrawiam i dzięki.


Bohumín EuroOil przy D1 a jak tam nie będzie, to szukać w okolicy. Austriacka np. w Mikulově na Shellu.



Jak często brak tych najpotrzebniejszych ? Jest jakaś reguła, dni, godziny ?

Znalazłem jeszcze, ale trzeba zjechać : Ostravská 204, 735 81 Bohumín, Czechy.
Pierwszy raz jadę bez wcześniej zakupionych, bo nie znam jeszcze numeru samochodu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2018 20:53

Nie ma reguły ale najczęściej w piątek lub sobotę i przed długimi weekendami w PL. Gdy musiałem się przesiąść na drugie auto, to w tygodniu byly tylko miesięczne...

Tu masz jeszcze stację MOL, czynna całą dobę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2018 21:02

Ok. Dzięki. A ta w Ostrawie nie jest za daleko ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2018 21:04

Nie, autostrada od granicy do rogatek Ostrawy, jest bezpłatna (węzeł Rudná, EXIT 354, za dworcem kolejowym Svínov).
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 09.07.2018 13:40

Chyba się trochę zmieniło w kwestii odpłatności za autostrady w Czechach.
http://www.mytocz.eu/files/images/maps/ ... ll_map.gif

Jak widać płatna jest zaraz po wjeździe.

Jeśli się mylę, proszę poprawić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 13:43

szakal36 napisał(a):Chyba się trochę zmieniło w kwestii odpłatności za autostrady w Czechach.
http://www.mytocz.eu/files/images/maps/ ... ll_map.gif

Jak widać płatna jest zaraz po wjeździe.

Jeśli się mylę, proszę poprawić.


Mylisz się. Myto po czesku to opłata dla pojazdów powyżej 3.5 tony.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 09.07.2018 16:52

Ok. I wszystko jasne
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 12.07.2018 13:40

Pääkäyttäjä napisał(a):
szakal36 napisał(a):Proszę o radę. Gdzie kupić winietę na Czechy jadą A1 przez Gorzyczki a gdzie przed autostradą w Austrii. Zostało za mało czasu aby kupić przez internet. Pozdrawiam i dzięki.


Bohumín EuroOil przy D1 a jak tam nie będzie, to szukać w okolicy. Austriacka np. w Mikulově na Shellu.


W Mikulovie na Shellu? Brrr, odradzam. Sprzedają pracownicy na lewo, bez pokwitowania, oczywiście tylko gotówką i to z podwójną przebitką. Lepiej już kupić na samym przejściu w Austrii.

Mam też pytanie, bo trochę się zgubiłem w wątku. Czy na stacji Temmel kupię winetę na AT? Zawsze kupowałem wszystkie winety w Antosovicach - i teraz pewnie też tak zrobię, ale gdybym został dłużej niż 10 dni (bo jeszcze nie wiem jak się sprawy potoczą) to będę potrzebował kolejną winetę w powrocie. Nie chcę kupować "na zapas". Ewentualnie gdzie przed powrotem na autostradę można kupić jadąc od tamtej strony?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2018 14:32

Koenig napisał(a):
Mam też pytanie, bo trochę się zgubiłem w wątku. Czy na stacji Temmel kupię winetę na AT? Zawsze kupowałem wszystkie winety w Antosovicach - i teraz pewnie też tak zrobię, ale gdybym został dłużej niż 10 dni (bo jeszcze nie wiem jak się sprawy potoczą) to będę potrzebował kolejną winetę w powrocie. Nie chcę kupować "na zapas". Ewentualnie gdzie przed powrotem na autostradę można kupić jadąc od tamtej strony?

Dawno tamtędy nie jechałem, ale kupowałem kilka lat temu tam winietę. Jedyny minus był taki że nie mogłem za nią zapłacić kartą. Jak będziesz jechał w dzień to nie powinno być problemu z zakupem po drodze od Mureck do wjazdu na autostradę, w nocy może być gorzej :wink:
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.07.2018 15:27

dids76 napisał(a):
Koenig napisał(a):
Mam też pytanie, bo trochę się zgubiłem w wątku. Czy na stacji Temmel kupię winetę na AT? Zawsze kupowałem wszystkie winety w Antosovicach - i teraz pewnie też tak zrobię, ale gdybym został dłużej niż 10 dni (bo jeszcze nie wiem jak się sprawy potoczą) to będę potrzebował kolejną winetę w powrocie. Nie chcę kupować "na zapas". Ewentualnie gdzie przed powrotem na autostradę można kupić jadąc od tamtej strony?

Dawno tamtędy nie jechałem, ale kupowałem kilka lat temu tam winietę. Jedyny minus był taki że nie mogłem za nią zapłacić kartą. Jak będziesz jechał w dzień to nie powinno być problemu z zakupem po drodze od Mureck do wjazdu na autostradę, w nocy może być gorzej :wink:


Ja kupowałem winietę na AT (powrót) w tamtym roku na tej stacji (w nocy). Płaciłem gotówką. Jednak godziny otwarcia w wakacje są inne niż podaje google (szczególnie chodzi o piątki i weekend; nie pamiętam, czy w piątek i niedzielę też nie było całodobowo). Najlepiej dzwonić na stację i się spytać :D My tak zrobiliśmy.
tomek7b
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 28.09.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek7b » 12.07.2018 17:08

Dobrą opcją też jest zakup winietki po przekroczeniu granicy w Mikulovie, od razu na Austrię i Słowenię, tam ceny były w porządku choć mówię od razu, że ostatnio kupowałem tam kilka lat temu :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.07.2018 08:26

Koenig napisał(a):Mam też pytanie, bo trochę się zgubiłem w wątku. Czy na stacji Temmel kupię winetę na AT? Zawsze kupowałem wszystkie winety w Antosovicach - i teraz pewnie też tak zrobię, ale gdybym został dłużej niż 10 dni (bo jeszcze nie wiem jak się sprawy potoczą) to będę potrzebował kolejną winetę w powrocie. Nie chcę kupować "na zapas". Ewentualnie gdzie przed powrotem na autostradę można kupić jadąc od tamtej strony?

Powrotne austriackie winiety kupowałem na granicy słoweńsko-chorwackiej w punkcie DARS.
Płaciłem kartą, ceny nominalne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 157
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone