Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 12.06.2018 17:26

maxredaktor napisał(a):Zamów wszystkie przez tolltickets i będziesz miał spokój.

potwierzam

moi rodzice w zeszlym roku wracali z Cro w momencie kiedy jakos przywrocili kontrol na granicy ze wzgledu na jakies zamachy. Dojechali do korka na przjsciu, wygoogloali inna trase i pojechali jakimis wioskami, po wiezdzie do Sloweni okazalo sie ze nigdzie nie mozna kupic viniety....bylo sporo stresu i szukania...
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 12.06.2018 21:51

Witam .
Jadąc na CRO przez Nowy Sącz ,Piwniczna - Koszyce itd . Gdzie najlepiej kupić winietę ,najlepiej na Słowację i Węgry
Pewnie jest to na forum , ale wyjazd w niedziele i w ostatniej chwili zmiana trasy .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.06.2018 21:53

sebu napisał(a):Witam .
Jadąc na CRO przez Nowy Sącz ,Piwniczna - Koszyce itd . Gdzie najlepiej kupić winietę ,najlepiej na Słowację i Węgry
Pewnie jest to na forum , ale wyjazd w niedziele i w ostatniej chwili zmiana trasy .


Na Słowację i Węgry są winiety elektroniczne, więc kup w internecie.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 13.06.2018 07:24

maxredaktor napisał(a):Zamów wszystkie przez tolltickets i będziesz miał spokój.

Jest to jakieś rozwiązanie.
Jak długo trwa dostarczenie od momentu zawarcia transakcji ? … kiedyś zamawiałem , ale dawno temu i nie pamiętam ... :oczko_usmiech:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.06.2018 07:31

sebu napisał(a):Witam .
Jadąc na CRO przez Nowy Sącz ,Piwniczna - Koszyce itd . Gdzie najlepiej kupić winietę ,najlepiej na Słowację i Węgry
Pewnie jest to na forum , ale wyjazd w niedziele i w ostatniej chwili zmiana trasy .

jeżeli musisz jechać drogami płatnymi na Słowacji to próbuj kupić na stacji paliw w Preszowie
winietę na Węgry kupisz na pierwszej stacji paliw na Węgrzech, po prawej stronie drogi, stacja MOL, gps: 48°20'02.7"N 21°06'12.2"E (nie ma tam żadnych kolejek i innych cyrków o których piszą na granicy PL/CZ)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.06.2018 07:44

oldGIZMO napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Zamów wszystkie przez tolltickets i będziesz miał spokój.

Jest to jakieś rozwiązanie.
Jak długo trwa dostarczenie od momentu zawarcia transakcji ? … kiedyś zamawiałem , ale dawno temu i nie pamiętam ... :oczko_usmiech:

winiety elektroniczne nie są dostarczane w wersji papierowej, ty akutat piszesz o stronie "tooltickets.com"...byłeś na wątku o tym temacie... :smo:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.06.2018 07:52

oldGIZMO napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Zamów wszystkie przez tolltickets i będziesz miał spokój.

Jest to jakieś rozwiązanie.
Jak długo trwa dostarczenie od momentu zawarcia transakcji ? … kiedyś zamawiałem , ale dawno temu i nie pamiętam ... :oczko_usmiech:


Mniej więcej tydzień. W odpowiednim wątku są informacje, kto i ile czekał na nie.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 13.06.2018 08:43

Hejo, od ostatniego czasu kiedy jechałem od strony Mikulova do austri przedłużyli autostradę :mrgreen:
Wcześniej zawsze kupowałem winietę na stacji OMV w Hobersdorf...

Teraz googlam i pierwsza stacja to chyba BP
ale czynna dopiero od godz. 7:00

Która stacja przed wjazdem na A5 jest czynna wcześniej ?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.06.2018 09:10

corsarz napisał(a):Hejo, od ostatniego czasu kiedy jechałem od strony Mikulova do austri przedłużyli autostradę :mrgreen:
Wcześniej zawsze kupowałem winietę na stacji OMV w Hobersdorf...

Teraz googlam i pierwsza stacja to chyba BP
ale czynna dopiero od godz. 7:00

Która stacja przed wjazdem na A5 jest czynna wcześniej ?

"Żółta buda" na granicy :)
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 13.06.2018 09:47

kojacek napisał(a):"Żółta buda" na granicy :)


To => masz na myśli ?

Winiety maja w oryginalnych cenach ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2018 09:51

corsarz napisał(a):Hejo, od ostatniego czasu kiedy jechałem od strony Mikulova do austri przedłużyli autostradę :mrgreen:
Wcześniej zawsze kupowałem winietę na stacji OMV w Hobersdorf...

Teraz googlam i pierwsza stacja to chyba BP
ale czynna dopiero od godz. 7:00

Która stacja przed wjazdem na A5 jest czynna wcześniej ?


Wcześniej masz budę "Route B7", czynną całą dobę.

Obrazek
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 13.06.2018 10:11

Dzięki ta buda mi styknie :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.06.2018 10:34

corsarz napisał(a):Dzięki ta buda mi styknie :)

I słusznie :)
Miałem na myśli to, co pokazał Pääkäyttäjä.
Jeśli będziesz tam o północy to pewnie trafisz na kilkuminutową przerwę, bo sprzedawca musi zamknąć dzień.
ANDREW1969
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDREW1969 » 13.06.2018 10:55

Pääkäyttäjä napisał(a):
ANDREW1969 napisał(a):witam , nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile się przepłaca za winiety do Chorwacji , wyjazd na 20 dni , kalkulacje więc 2 x po tygodniowej w wyznaczonych terminach wyjazd powrót z zapasem lub miesięczna . Ostatnio ....w ub. roku poszedłem na wygodę i kupiłem wszystko w PZMOT . Dzwoniłem do jakiejś firmy z winietami to okazało się że jakiejś nie mają chwilowo i z wysyłkami nie zdążyłbym otrzymać , więc PZMOT . Pytanie ile drożej to kosztuje ....mój spokój ...naklejam w domu i do przodu ??????? Dziękuję za ew policzenie !!!!!!Wyjazd za 22 dni


W PZMot i na polskich stacjach benzynowych przepłaca się dużo za dużo... o ile to sam możesz sobie policzyć, wbijając w wyszukiwarkę np. temat "dalnicni znamky" i Ci wyjdzie. Gdzieś tu przewijają się ceny np. z BP (które wcale nie są wiele droższe, niż z PZMot).
Załączniki:
20180607_112801.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2018 11:30

ANDREW1969 napisał(a):20180607_112801.jpg


Czeska w PZMot 68.5 Zł, BP 74 - normalnie 52.
Austriacka w PZMot 56.5, na BP 64 - normalnie 38.

Ja, yhm, ja to tu tylko zostawię dla przypomnienia:

IMG_20180427_171013.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone