Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.05.2018 15:35

arek_sosnowiec napisał(a):
SoftRM napisał(a):Jadąc od strony Gliwic na Ostrawę na A1
generalnie wiadomo - na pierwszej stacji w Czechach na A1 zaopatrujemy się w winietę Czeskie
Ale
czy również można zakupić tam winietę Austriacką i Słoweńską ?

Słoweńską nie wiem bo nie kupowałem. Ale austriacką tak.

A ile u nich kosztuje austriacka winieta?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 15.05.2018 15:42

kojacek napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
SoftRM napisał(a):Jadąc od strony Gliwic na Ostrawę na A1
generalnie wiadomo - na pierwszej stacji w Czechach na A1 zaopatrujemy się w winietę Czeskie
Ale
czy również można zakupić tam winietę Austriacką i Słoweńską ?

Słoweńską nie wiem bo nie kupowałem. Ale austriacką tak.

A ile u nich kosztuje austriacka winieta?

W zeszłym roku za czeską (1 miesiąc) i 2 x 10 dniowa na Austrię zapłaciłem 960 koron. Jeżeli czeska kosztowała 440 to za dwie austriackie wychodzi 520 koron. Czyli 1 winieta 10 dniowa kosztowała 260 koron :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.05.2018 15:49

arek_sosnowiec napisał(a):
kojacek napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
SoftRM napisał(a):Jadąc od strony Gliwic na Ostrawę na A1
generalnie wiadomo - na pierwszej stacji w Czechach na A1 zaopatrujemy się w winietę Czeskie
Ale
czy również można zakupić tam winietę Austriacką i Słoweńską ?

Słoweńską nie wiem bo nie kupowałem. Ale austriacką tak.

A ile u nich kosztuje austriacka winieta?

W zeszłym roku za czeską (1 miesiąc) i 2 x 10 dniowa na Austrię zapłaciłem 960 koron. Jeżeli czeska kosztowała 440 to za dwie austriackie wychodzi 520 koron. Czyli 1 winieta 10 dniowa kosztowała 260 koron :D

Czyli doliczają sobie, trochę, ale doliczają.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 15.05.2018 19:10

kojacek napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
kojacek napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
SoftRM napisał(a):Jadąc od strony Gliwic na Ostrawę na A1
generalnie wiadomo - na pierwszej stacji w Czechach na A1 zaopatrujemy się w winietę Czeskie
Ale
czy również można zakupić tam winietę Austriacką i Słoweńską ?

Słoweńską nie wiem bo nie kupowałem. Ale austriacką tak.

A ile u nich kosztuje austriacka winieta?

W zeszłym roku za czeską (1 miesiąc) i 2 x 10 dniowa na Austrię zapłaciłem 960 koron. Jeżeli czeska kosztowała 440 to za dwie austriackie wychodzi 520 koron. Czyli 1 winieta 10 dniowa kosztowała 260 koron :D

Czyli doliczają sobie, trochę, ale doliczają.


Zatem wracamy do punktu wyjścia - kupujemy winiety na pierwszej stacji w danym kraju tranzytowym.
Tak się chwilę zastanawiałem, popytałem tu i tam o co tyle hałasu -> kupić tu czy tam i już wiem :idea:
LukaszGk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 31.12.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszGk » 15.05.2018 19:28

Czeską przy granicy Euroil raczej, a austriacką można online kupić (elektroniczną) tylko trzeba pamiętać o 18 dniach karencji, chyba że jest się przedsiębiorcą ... ja kupiłem austriacką elektroniczną, poszło gładko i sprawnie, płacić można paypalem, sofortem lub kartą kredytową (przechodzi zwykła visa)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.05.2018 23:39

O tym, że kupuje się na pierwszej stacji to wiem (choć akurat austriacką kupowałem zawsze w "żółtym" punkcie) i w drodze powrotnej-na granicy chorwacko-słoweńskiej, już w Słowenii. Ale żeby było śmieszniej, nie kupowałem tam słoweńskiej winiety ;)
Pytałem o cenę austriackiej winiety w Czechach na wypadek, gdybym jechał przez Brzecław.
Użytkownik usunięty
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2018 07:06

SoftRM napisał(a):Jadąc od strony Gliwic na Ostrawę na A1
generalnie wiadomo - na pierwszej stacji w Czechach na A1 zaopatrujemy się w winietę Czeskie
Ale
czy również można zakupić tam winietę Austriacką i Słoweńską ?


Słoweńskiej nie mają i nigdy nie mieli. Oni czasem mają problem ze zbyt małą ilością czeskich winiet, z austriackimi - mają najczęściej tylko miesięczne.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2018 09:29

Pääkäyttäjä napisał(a):Słoweńskiej nie mają i nigdy nie mieli. Oni czasem mają problem ze zbyt małą ilością czeskich winiet, z austriackimi - mają najczęściej tylko miesięczne.

Fajnie by było, niestety na Austrię nie ma takich. 10 dni lub dwa miesiące :wink:
mad22
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mad22 » 16.05.2018 09:31

wajper napisał(a):Od dawna kupuję viniety online na pewnej niemieckiej stronie tooltickets....
Ceny bez narzutu, wysyłka 2.5E, bez problemów bez stawania itd. Wysyłka pocztą dochodzi w ok tydzień.
Polecam


Ja też polecam tą stronkę, już 4 rok zaopatruję się u nich, jedyny koszt jaki doliczają to koszt przesyłki 2,5E.
Użytkownik usunięty
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2018 09:42

dids76 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Słoweńskiej nie mają i nigdy nie mieli. Oni czasem mają problem ze zbyt małą ilością czeskich winiet, z austriackimi - mają najczęściej tylko miesięczne.

Fajnie by było, niestety na Austrię nie ma takich. 10 dni lub dwa miesiące :wink:


No no, wiadomix - poranne zaciemnienie umysłowe ;)
BartekWPR
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartekWPR » 18.05.2018 13:34

Witam, mam szybkie pytanie. Czy na stacji Eurooil przy Anosevice, można zapłacić za winietą w Euro ? Widzę pojawiają się posty o płatności w złotówkach lub koronach czeskich. Dzięki za odpowiedź :)
Ostatnio edytowano 18.05.2018 13:53 przez BartekWPR, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 13:51

Nie, nie można. Winietami to nigdzie nie da się płacić ani wymieniać ich na walutę. Za korony sprzedają, kartą też można płacić.
BartekWPR
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartekWPR » 18.05.2018 13:54

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie, nie można. Winietami to nigdzie nie da się płacić ani wymieniać ich na walutę. Za korony sprzedają, kartą też można płacić.

Już poprawiłem :-) chodziło mi o pytanie, czy można płacić w euro. Nie chcę wymieniać specjalnie na korony takiej małej ilości, a euro posiadam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 14:02

Kartą zapłać ;-)
BartekWPR
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartekWPR » 18.05.2018 14:51

Pääkäyttäjä napisał(a):Kartą zapłać ;-)


Szczerze nie płaciłem swoją kartą za granicą jeszcze, rok temu jak jechaliśmy do Makarskiej było wymienione wszystko lub kolega miał kredytówkę. Rozumiem, że zwykłą debetową z mbanku zapłacę u nich bez problemu. Wiem, że pytanie retoryczne, ale wolę być pewien na 100%
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone