Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2018 08:25

Crocodyl napisał(a):
Wyrocznia napisał(a):... Informacja o tych osiemnastu dniach karencji jest mega istotna. Przedsiębiorcą nie jestem, więc...

Pamiętaj, że 18 dniowa karencja dotyczy TYLKO e-winiet. Jeśli zdecydujesz się kupić wcześniej np. na tolltickets to masz do wyboru klasyczne naklejki. Cena jest ta sama a z przesyłkę zapłacisz tyle samo za 1 (np. czeską) co za 5 (czeską, 2 x austriackie i np 2x słoweńskie). Pamiętaj o czasie dostarczenia przesyłki. Jeśli myślisz o wakacjach to czasu masz sporo jesli natomiast wyjazd majowy to niestety może być obsuwa. Inna sprawa, że nie przewiduję kolejek i kłopotów z nabyciem winiet w czasie majówki.


Dzięki, dzięki, ok. :-) Nigdy nie wyjeżdżam na wakacje w tzw. terminach masowych. Aha, czyli opyla się zamówić wszystkie trzy (do trzech krajów tranzytowych) naraz - nie muszę niepotrzebnie robić postoju w drodze, a ich koszt nie różni się tak strasznie od kupowania na stacjach.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 18.04.2018 08:45

BMC napisał(a):Zamówione winiety dotarły bardzo szybko.
Także nic tylko czekać na wyjazd.
I mam już to z głowy

A można wiedzieć skąd dotarły - gdzie kupowałeś? i co to znaczy bardzo szybko ? 2 dni 2 tygodnie ?
pzdr
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.04.2018 09:03

Wyrocznia napisał(a):Dzięki, dzięki, ok. :-) ... Aha, czyli opyla się zamówić wszystkie trzy (do trzech krajów tranzytowych) naraz - nie muszę niepotrzebnie robić postoju w drodze, a ich koszt nie różni się tak strasznie od kupowania na stacjach.

Tak, ja tak robię od 4 lat (jeśli chodzi o tolltickets). Szczegóły znajdziesz na stronie tolltickets i/lub w odpowiednim wątku na forum. Koszt winiet jest taki sam jak "nominał" a płaci sie tylko za przesyłkę, którą można wybrać także jako ubezpieczoną za niewiele większą opłatą.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.04.2018 09:44

kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):[...]
Winietę na A sam kupuję za gotowiznę ale to tylko z powodu oszczędności gdyż akurat tam doliczają pewnie eurasa za płatność kartą.

Tak, jeśli płacisz kartą Visa, wszystkie Master i pochodne (Maestro)-bez dopłaty, o czym informuje pan w "żółtym" punkcie.


OK, to musiałem niedoczytać, od lat płacę głównie M, dzięki
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 22.04.2018 16:16

A ja, proszę Państwa, zawsze kupuję na stacjach. Zawsze jadę w ciemno. Nigdy wcześniej nie planuję. Zawsze na ostatnią chwilę się pakuję. Zawsze płacę kartą na stacjach w kraju w którym obowiązuje zakupowana winieta. Nigdy nie miałem problemów. Inaczej by było gdybym wyjeżdżał poza UE. Przecież w UE jest cywilizacja jak u nas ;)
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 22.04.2018 16:28

Zawsze na stacji

=====================
http://spearo.prv.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2018 04:09

pankufur napisał(a):Przecież w UE jest cywilizacja jak u nas ;)


Taaa, też tak mówiłem do czasu, aż w Holandii wiele razy spotkałem się z tym, że w sklepach nie zawsze da się płacić kartą nie wydaną przez holenderski bank - i to WTF na twarzy Brytyjczyka i Polaka ;-)
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 23.04.2018 21:00

Jak można wyprodukować 137 stron na temat tak błahej sprawy jak zakup winiet. Czemu zawracacie sobie głowę taką pierdołą.
Jedziesz widzisz stację benzynową kupujesz i po sprawie.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 23.04.2018 22:51

Pik71 napisał(a):Jak można wyprodukować 137 stron na temat tak błahej sprawy jak zakup winiet. Czemu zawracacie sobie głowę taką pierdołą.
Jedziesz widzisz stację benzynową kupujesz i po sprawie.

Zapewne, ale jest kilka przypadków:
-niektórzy kupują na ostatniej stacji przy A1 w Polsce, bo to jeszcze Polska itp, a że za paliwo i winiety płacą "jak Cygan za matkę", tego nie zauważają. Chyba wychodzą z założenia, że poza Polską paliwo kosztuje zylion za litr, winiet nie da się kupić bez biegłej znajomości kilku języków itp.
-inni jadą bocznymi drogami i do autostrady dojeżdżają później-stąd obawa, czy uda się kupić winiety po drodze.
-jeszcze inni chcą kupić winiety przez internet: tu sprawa się komplikuje, bo można je kupić w normalnej cenie jak i w mocno "kawiorowej"
-czasem na stacji nie ma winiet-opisywano tu przypadki np braku winiet na stacji w Bohuminie (blisko polskiej granicy, przed Ostrawą). W zasadzie sam tego doświadczyłem, ale na szczęście byłem tam przez ciekawość, bo winietę miałem :)
Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka kwestii do omówienia. A forum jak to forum-każdy ma swoje zdanie, jedzie o innej porze, itp.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2018 11:03

kojacek napisał(a): ...
-niektórzy kupują na ostatniej stacji przy A1 w Polsce, bo to jeszcze Polska itp, a że za paliwo i winiety płacą "jak Cygan za matkę", tego nie zauważają. Chyba wychodzą z założenia, że poza Polską paliwo kosztuje zylion za litr, winiet nie da się kupić bez biegłej znajomości kilku języków itp...


Niektórzy również płacą karta paliwową więc ceny wcale ich nie interesują. Ważne aby stacja była jedną z tych co te karty akceptują. Wariantów naprawdę jest sporo a miło tak sobie pogadać :)

Znam też takich co boja się w nocy na stacje wjeżdżać, więc dlatego tankują w PL przed granicą jak jeszcze jasno a później dopiero w HR jak już jasno. Dlatego też kupują winiety w necie aby i po nie się nie zatrzymywać :)

Każdy inny, wszyscy równi :)
espek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) espek » 24.04.2018 11:11

Cześć Wszystkim

1 czerwca około 22:00 ruszamy z Wrocławia do Medulin (Istria). Planujemy kupować winiety po drodze na stacjach. Czy między północą a 5 rano można się spodziewać jakichś kolejek po winiety?

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2018 11:28

Jeszcze jakbyś napisał, którędy... ale nie, kolejek nie będzie - nie w tym okresie.
espek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) espek » 24.04.2018 11:57

Pääkäyttäjä napisał(a):Jeszcze jakbyś napisał, którędy... ale nie, kolejek nie będzie - nie w tym okresie.


Plan jest: Ostrava, Brno, Wiedeń, Graz, Marlbor, Lublana, Koper.

Po drodze stacje powinny być czynne 24h/7?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2018 12:23

espek napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Jeszcze jakbyś napisał, którędy... ale nie, kolejek nie będzie - nie w tym okresie.


Plan jest: Ostrava, Brno, Wiedeń, Graz, Marlbor, Lublana, Koper.

Po drodze stacje powinny być czynne 24h/7?


Zdecydowana większość na tej trasie jest czynna całodobowo. Parę jest tylko od 5-6 do 21-23. Nie wiem, jak często zamierzasz się zatrzymywać ale u Ostravy możesz kupić obie winiety (austriacką i czeską - o ile je będą mieć...) w EuroOil w Antošovicích albo dopiero austriacką w Mikulově.

W Brnie, znane mi stacje czynne non-stop to Robin Oil (Brno-Slatina), OMV Ivanovice (jest po drugiej stronie i trzeba na ślimaku zawrócić ale spokojna rozczochrana - nigdzie indziej tam się nie zjedzie, no chyba że na pole oglądać Szwedzkie Wały Lennarta Torstensona :mrgreen: ), kolejna OMV za Brnem, w Modřicích, w Mikulowie jest Shell i Mol. Nie polecam tankowania ani kupowania czegokolwiek na stacji Unicorn w Brnie - moją tam pająki w toalecie chciały za spłuczkę wciągnąć :mrgreen: W Drasenhofen zaraz za przejściem jest stacja, kawałek dalej - Wilfersdorf - OMV i Shell. Dalej to już pewnie też, jak większość przy autostradzie (no chyba, że nad ranem zjedziesz z niej w poszukiwaniu taniego paliwa to się srogo zawiedziesz, jak ja kiedyś w Innsbrucku :mrgreen: ).

Pozdro.
espek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) espek » 24.04.2018 12:45

Super, dzięki za podpowiedzi :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone