Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.04.2018 09:20

walp napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Tak, e-winieta na Austrię ma 18 dniową "karencję". Zapis jest min. w linku dodanym przez Kolegę dids76. https://shop.asfinag.at/

Dziękuję. :wink:
karus napisał(a):Chyba jednak dopłacę i kupię w PZM bo nie chce mi się po nocach latać po stacjach beznynowych i modlić się zeby były otwarte, zeby karty akceptowali itp.

Jeśli już chcesz kupić w internecie, to daruj sobie PZMot. :)


a gdzie jest taniej i lepiej niz w PZM ? :)

ps. odział PZM jest we wro wiec mogę podjechać i kupić.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.04.2018 09:24

karus napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Tak, e-winieta na Austrię ma 18 dniową "karencję". Zapis jest min. w linku dodanym przez Kolegę dids76. https://shop.asfinag.at/ Zasadniczo dobra alternatywa dla tolltickets ale dla osób preferujących zakupy winiet "w drodze" rozwiązanie bezużyteczne.


Dzięki, niezła lipa... łatwo się wkopać. Szlag by trafił te winiety. Chyba jednak dopłacę i kupię w PZM bo nie chce mi się po nocach latać po stacjach beznynowych i modlić się zeby były otwarte, zeby karty akceptowali itp.
pzdr


Mi też nie chce się latać nocami po stacjach benzynowych - poprostu parkuje na niej, wychodzę z auta, spokojnym krokiem idę się wysikać a później kupuję winietę. Sikać i tak gdzieś trzeba :)

Modlitwa nie zaszkodzi ale nie przytrafiło nam się, że kart na stacji nie akceptowali czy przy autostradzie była zamknęta, to nie te czasy. No chyba, że masz w planie jechać jakimiś wioskami i zajeżdżać na stację z jednym dystrybutorem choć wtedy to i winieta Ci nie potrzebna :)

Nie dramatyzuj, bądź mężczyzną :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.04.2018 09:26

karus napisał(a):
a gdzie jest taniej i lepiej niz w PZM ? :)

ps. odział PZM jest we wro wiec mogę podjechać i kupić.


Jak nie chce Ci się nawet zerknąć na podesłanego kilka postów wyżej linka i sprawdzić cen to faktycznie kup w PZMot :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.04.2018 09:27

karus napisał(a):a gdzie jest taniej i lepiej niz w PZM ? :)

ps. odział PZM jest we wro wiec mogę podjechać i kupić.

Tam przepłacasz 20-30% w zależności od winiety.

Wyżej masz podpowiedzi, albo na stacji benzynowej albo na stronie tolltickets.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.04.2018 09:43

Dzieki raz jeszcze walp
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 17.04.2018 09:57

Witajcie.
Też się długo zastanawiałem gdzie kupić winiety.
Ostatecznie kupiłem online ale nie na Pzmot.
Zapłaciłem troszkę drożej ale mam spokój.
Będę zatrzymywać się tam gdzie chcę a nie ze muszę bo winieta.
Winietki wykleje na spokojnie pod domem i jazda.
Jeżeli chodzi o e-winiete na Austrie.
Jeżeli kupujesz jako przedsiębiorca nie ma 18dniowego okresu karencji. Działa od razu.
Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.04.2018 09:59

piotrulex napisał(a):Modlitwa nie zaszkodzi ale nie przytrafiło nam się, że kart na stacji nie akceptowali czy przy autostradzie była zamknęta, to nie te czasy. Nie dramatyzuj, bądź mężczyzną :)


Tu się akurat mylisz :!: to, że Tobie się nie zdarzyło nie znaczy, że nie zdażyło się innym. Mnie 2 razy mi się zdarzyło, że karty nie zaakceptowano uratowała mnie gotówka, końcówkę Twojego wpisu pominę bo zarobiłbym pewnie conajmniej ostrzeżenie :!: 8O

BMC napisał(a):Jeżeli kupujesz jako przedsiębiorca nie ma 18dniowego okresu karencji. Działa od razu.
Pozdrawiam

jasne :mrgreen: a jak jestem emeryt ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.04.2018 10:30

bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):Modlitwa nie zaszkodzi ale nie przytrafiło nam się, że kart na stacji nie akceptowali czy przy autostradzie była zamknęta, to nie te czasy. Nie dramatyzuj, bądź mężczyzną :)


Tu się akurat mylisz :!: to, że Tobie się nie zdarzyło nie znaczy, że nie zdażyło się innym. Mnie 2 razy mi się zdarzyło, że karty nie zaakceptowano uratowała mnie gotówka ...


To może pogrubię to co istotne

"nie przytrafiło nam się"

Zdarzyło powiadasz ;)

Winietę na A sam kupuję za gotowiznę ale to tylko z powodu oszczędności gdyż akurat tam doliczają pewnie eurasa za płatność kartą. Po parkingu tam też nie latam, idę raczej spokojnie :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.04.2018 10:39

piotrulex napisał(a):To może pogrubię to co istotne

"nie przytrafiło nam się"

Zdarzyło powiadasz ;)


może jaśniej ? bądź tak uprzejmy. Zdarzyło się/przytrafiło znaczy jest różnica ?

piotrulex napisał(a):ale nie przytrafiło nam się, że kart na stacji nie akceptowali czy przy autostradzie była zamknęta, to nie te czasy.


Bądź mężczyzną, "w te czasy" tego dotyczyła moja wypowiedź :mrgreen:

p.s. o parkingu nic nie napisałem :( więc dlaczego do mnie ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.04.2018 10:51

Miłego dnia :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.04.2018 11:11

piotrulex napisał(a):Miłego dnia :)


Dziękuję i nawzajem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2018 16:11

BMC napisał(a):Witajcie.
Też się długo zastanawiałem gdzie kupić winiety.
Ostatecznie kupiłem online ale nie na Pzmot.
Zapłaciłem troszkę drożej ale mam spokój.
Będę zatrzymywać się tam gdzie chcę a nie ze muszę bo winieta.
Winietki wykleje na spokojnie pod domem i jazda.
Jeżeli chodzi o e-winiete na Austrie.
Jeżeli kupujesz jako przedsiębiorca nie ma 18dniowego okresu karencji. Działa od razu.
Pozdrawiam



Przemyślałam sprawę - zrobię tak, jak cytowany kolega.
Informacja o tych osiemnastu dniach karencji jest mega istotna. Przedsiębiorcą nie jestem, więc...
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 17.04.2018 16:38

Wyrocznia napisał(a):... Informacja o tych osiemnastu dniach karencji jest mega istotna. Przedsiębiorcą nie jestem, więc...

Pamiętaj, że 18 dniowa karencja dotyczy TYLKO e-winiet. Jeśli zdecydujesz się kupić wcześniej np. na tolltickets to masz do wyboru klasyczne naklejki. Cena jest ta sama a z przesyłkę zapłacisz tyle samo za 1 (np. czeską) co za 5 (czeską, 2 x austriackie i np 2x słoweńskie). Pamiętaj o czasie dostarczenia przesyłki. Jeśli myślisz o wakacjach to czasu masz sporo jesli natomiast wyjazd majowy to niestety może być obsuwa. Inna sprawa, że nie przewiduję kolejek i kłopotów z nabyciem winiet w czasie majówki.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.04.2018 21:20

piotrulex napisał(a):[...]
Winietę na A sam kupuję za gotowiznę ale to tylko z powodu oszczędności gdyż akurat tam doliczają pewnie eurasa za płatność kartą.

Tak, jeśli płacisz kartą Visa, wszystkie Master i pochodne (Maestro)-bez dopłaty, o czym informuje pan w "żółtym" punkcie.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 18.04.2018 07:59

Zamówione winiety dotarły bardzo szybko.
Także nic tylko czekać na wyjazd.
I mam już to z głowy

20180418_075607.png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 137
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone