Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.06.2017 00:41

Pääkäyttäjä napisał(a):[...]
EuroOil to porażka. Dzwoniłem tam ja i kumpel z Bohumína. Obaj dostaliśmy opieprz, żeby im dupy nie zawracać telefonami bo tu się pracuje a nie przez telefon gada.

Normalnie jak u nas Rafineria Gdańska ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 09:16

krutom napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):... W poniedziałek jadę do Ołomuńca, spróbuję się Wam dowiedzieć, czy i ile mają winiet.

EuroOil to porażka. Dzwoniłem tam ja i kumpel z Bohumína. Obaj dostaliśmy opieprz, żeby im dupy nie zawracać telefonami bo tu się pracuje a nie przez telefon gada.


Pääkäyttäjä dzięki za info o winietach. Robisz dobra robotę :D
Nie wiesz, czy ogarnęli się już na EuroOil :?: :papa:


Nie, ja się z tą stacją nie zamierzam więcej kopać. Zajrzałem tam w poniedziałek, chciałem bez kolejki zapytać o dostępność winiet (jedna pani zajęta była obsługą mytnego - jednej osoby, druga rozliczała opłaty za paliwo, etc. -więc do drugiej kasy zrobiła się mała kolejka); znów pokazano mi, gdzie moje miejsce. Odpyskowałem, że wkurw... bym się, stojąc piętnaście minut w kolejce tylko po to, by usłyszeć "nejsou, pszepraszamy" (zamierzony błąd).

Ślamazarny, nieprzyjemny i niechętny personel :roll:

kojacek napisał(a):Normalnie jak u nas Rafineria Gdańska ;)


Wczoraj się tam nie dodzwoniłem. Jak mi się to wcześniej udało, to nawet się porządnie nie przedstawiłem a pani już łamanym polskim mówi, że czasu nie ma i bęc mi słuchawką. Koledze to samo.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 22.06.2017 09:18

Za czasów Shella też nie byli specjalnie rozmowni, ale przynajmniej bez problemu można było kupić winietę :) Choć w zeszłym roku gdy jechałem akurat nie mieli na AT, ale to akurat nie był problem.
Nie mniej jednak ta stacja to ważny punkt, nie wiem czy zmienił się tylko szyld czy pracownicy również. Jeśli zostali starzy to raczej powinni wiedzieć ile winiet potrzebują... Wygląda jednak na to, że trzeba się przygotować na jakąś alternatywną stację. Dzięki za namiary.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 09:35

Koenig napisał(a):Za czasów Shella też nie byli specjalnie rozmowni, ale przynajmniej bez problemu można było kupić winietę :) Choć w zeszłym roku gdy jechałem akurat nie mieli na AT, ale to akurat nie był problem.
Nie mniej jednak ta stacja to ważny punkt, nie wiem czy zmienił się tylko szyld czy pracownicy również. Jeśli zostali starzy to raczej powinni wiedzieć ile winiet potrzebują... Wygląda jednak na to, że trzeba się przygotować na jakąś alternatywną stację. Dzięki za namiary.


Ekipa też raczej się zmieniła, wcześniej pracowały tam inne panie - nikogo nie kojarzę, czy są to byli pracownicy Shell.
Wcześniej kierownikiem stacji była taka młoda laska z tatuażami i ogromnym kolczykiem w uchu a teraz jest tam kto inny.

Na parkingu stacji, stoi buda z winietami - niestety, nie wiem, czy jest otwarta i po ile mają winiety, nie zwracałem na nią szczególnej uwagi.

Za czasów Shell, po tygodniu nie było problemu z reklamacją i oddaniem mi pieniędzy gdy pani naliczyła mi 8 Redbulli zamiast jednej dużej wody mineralnej i winiety. Kapnąłem się dopiero w Bratysławie. Po powrocie, sprawdzili zapis monitoringu i oddali kasę bez gadania.

Najprościej chyba będzie (gdy na EuroOil winiet mieć nie będą) zjechać zjazdem 354 na węźle Rudna, zawrócić na węźle Rudná/Plzeňska aby dostać się ba Benzinę... :roll:
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 22.06.2017 10:03

W 2011 r. po przekroczeniu przejścia w Boboszowie, po czeskiej stronie był mały sklepik z winietami na Czechy i Austrię (ceny przyzwoite). Czy nadal tam funkcjonuje?
Użytkownik usunięty
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 11:21

leszel napisał(a):W 2011 r. po przekroczeniu przejścia w Boboszowie, po czeskiej stronie był mały sklepik z winietami na Czechy i Austrię (ceny przyzwoite). Czy nadal tam funkcjonuje?


Nie wiem, w Kralikach masz stację benzynową jakby co...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.06.2017 11:44

Pääkäyttäjä napisał(a):[...]
Najprościej chyba będzie (gdy na EuroOil winiet mieć nie będą) zjechać zjazdem 354 na węźle Rudna, zawrócić na węźle Rudná/Plzeňska aby dostać się ba Benzinę... :roll:

Albo kupić na stacji Mol (na SV jeszcze jako Agip) naprzeciwko wspomnianej stacji Benzina? Zdaniem Gugla-czynna całą dobę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 11:47

kojacek napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):[...]
Najprościej chyba będzie (gdy na EuroOil winiet mieć nie będą) zjechać zjazdem 354 na węźle Rudna, zawrócić na węźle Rudná/Plzeňska aby dostać się ba Benzinę... :roll:

Albo kupić na stacji Mol (na SV jeszcze jako Agip) naprzeciwko wspomnianej stacji Benzina? Zdaniem Gugla-czynna całą dobę.


Też - to, co napisałem powyżej to pod kątem ułatwionego powrotu na D1 8)
slimok
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimok » 22.06.2017 11:59

Ktoś się orientuje dlaczego na tolltickets nie ma możliwości kupna winiety 7mio dniowej na Słowenię? Skończyły im się czy całkowicie wycofali ze sprzedaży? Pytam, bo może ktoś już się tym zainteresował i dowiadywał :>
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 22.06.2017 13:45

slimok napisał(a):Ktoś się orientuje dlaczego na tolltickets nie ma możliwości kupna winiety 7mio dniowej na Słowenię? Skończyły im się czy całkowicie wycofali ze sprzedaży? Pytam, bo może ktoś już się tym zainteresował i dowiadywał :>


Pisze, że artykuł wyczerpany, więc raczej się skończył ;-)
slimok
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimok » 22.06.2017 13:47

to doczytałem, bardziej zastanawia mnie czy coś takiego miało już u nich miejsce i generalnie mają zamiast uzupełnić swoje zapasy na dniach czy całkowicie wycofali ten rodzaj winiet.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 22.06.2017 14:11

Nie kupuję na Tol... bo i po co,ale myślę ,że to taki sam towar jak inny.
Kto jeździ na 2-3 dni na wakacje , głównie nabywcami są turyści wakacyjni ,to przecież chyba jadą na dłużej.
Swego czasu jadąc na wakacje do Hr,tylko opcja winiety miesięcznej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 18:21

Z głąbami z EuroOil nie zamierzam więcej wchodzić w kontakt. Dziś dostałem odpowiedź, że to jest niemożliwe że oni tam nigdy winiet nie mieli, że zawsze mają ich "dostatek". Jak się pytałem o winiety pod koniec kwietnia, gdy Ford był w serwisie a ja musiałem coś nakleić na Seata, to kurw... nie było. Nie mieli ich w lutym, w marcu i pod koniec grudnia.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.06.2017 19:52

Pääkäyttäjä napisał(a):Z głąbami z EuroOil nie zamierzam więcej wchodzić w kontakt. Dziś dostałem odpowiedź, że to jest niemożliwe że oni tam nigdy winiet nie mieli, że zawsze mają ich "dostatek". Jak się pytałem o winiety pod koniec kwietnia, gdy Ford był w serwisie a ja musiałem coś nakleić na Seata, to kurw... nie było. Nie mieli ich w lutym, w marcu i pod koniec grudnia.

Bo jak pytałeś to zawsze trafiałeś na duchy poprzedniej epoki... znaczy właściciela. Jakaś muszla czy coś w tym stylu :mrgreen:
Odnośnie dojazdu stacji przy Rudnej, to trzeba się pilnować, bo to "ten" zjazd, za którym wymagana jest winieta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2017 21:39

kojacek napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Z głąbami z EuroOil nie zamierzam więcej wchodzić w kontakt. Dziś dostałem odpowiedź, że to jest niemożliwe że oni tam nigdy winiet nie mieli, że zawsze mają ich "dostatek". Jak się pytałem o winiety pod koniec kwietnia, gdy Ford był w serwisie a ja musiałem coś nakleić na Seata, to kurw... nie było. Nie mieli ich w lutym, w marcu i pod koniec grudnia.

Bo jak pytałeś to zawsze trafiałeś na duchy poprzedniej epoki... znaczy właściciela. Jakaś muszla czy coś w tym stylu :mrgreen:
Odnośnie dojazdu stacji przy Rudnej, to trzeba się pilnować, bo to "ten" zjazd, za którym wymagana jest winieta.


Nie wiem, może... po bezsensownej wymianie maili z szefostwem EuroOil, ekipa jest czysta jak łza a winiety to oni zawsze mieli i konstatują, że ja i mi podobni, wymyślamy.

Płatny odcinek autostrady zaczyna się dosłownie parę metrów za zjazdem Rudná. Tym samym, "pętla" nad D1 do ul. Rudná jest za friko. Spoko majonez, zaufaj mi - cztery lata w Ově mieszkałem.

exit_354-rudna.PNG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone