Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 02.02.2017 14:22

Ja za winiety i paliwo zawsze płacę kartą kiedyś miałem Nordea teraz PKO i bez problemu. Winiety kupuję na stacjach a w Austrii kupuję w sklepie na granicy. Faktem jest że może się zdarzyć że nie mają winiety na tenokres co was interesuje. Byłem 5 razy i raz tak mi się zdarzyło :D
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 02.02.2017 17:43

Ludzie nie ma czegos takiego jak masza karta. Karta banku xxxx. Sa karty jakiejś firmy wydajacej karty najczesciej visa i master card. I jedyne co mamy rozne to kursy przewalutowania itp. Jak w jakims punkcie dziala karta visa "lokalnego" banku to i nasza visa musi działać bo dla terminala to nie ma znaczenia czy ta visa jest w banku x czy y.
A zakup winiet jest oplacalny na 2 sposoby (pierwsza stacja benzynowa w danym kraju., budka sprzedajaca winiety na granicy w danym kraju itp. Albo przez stronę https://www.tolltickets.com . Wszelkie zakupy w naszym kraju są albo bardzo nie opłacalne albo bardzo to mało powiedziane nie opłacalne. A juz napewno bezsensowne jest kupowanie na ostatniej stacji w naszym kraju. Bo za kawałek kupimycja sporo taniej.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.02.2017 19:49

Tak jak zauważył piotrulex jest to wniosek, w którym ludziska
piotrulex napisał(a):pytają o KONKRETNE miejsce


To ja mam pytanie: gdzie konkretnie kupię winietę szwajcarską, wjeżdżając od strony Austrii w
tym miejscu :?: :wink:

Tylko proszę nie pisać, że
Krzysztofeusz napisał(a):... chyba najlepiej przed granica juz wypatrywac na jakiejs stacji benzynowej powinni sprzedawac :) tak mi sie wyadje :) ...


:oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.02.2017 22:14

Krzysztofeusz napisał(a):Hmm, chyba najlepiej przed granica juz wypatrywac na jakiejs stacji benzynowej powinni sprzedawac :) tak mi sie wyadje :) Gdzies na Slowacji na przyklad :) czasami banki w polsce maja swoje punkty takze w innych krajach i wtedy mozna tez placic karta za granica bez problemow :) na przykald Raiffeisen Polbank - ma tez terminale platnicze za granica i na luziku dokonamy zakupu winiety za pomoca karty za granica :)

Kolego, przeczytałem Twoje wczorajsze posty. Taka rada na przyszłość " piłeś nie pisz" :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 02.02.2017 23:25

paulr napisał(a):Ludzie nie ma czegos takiego jak masza karta. Karta banku xxxx. Sa karty jakiejś firmy wydajacej karty najczesciej visa i master card. I jedyne co mamy rozne to kursy przewalutowania itp. Jak w jakims punkcie dziala karta visa "lokalnego" banku to i nasza visa musi działać bo dla terminala to nie ma znaczenia czy ta visa jest w banku x czy y.


Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz kolego.Pisząc NASZE KARTY mam na myśli karty wydane przez Polskie oddziały banków. Oczywiście marki kart takie jak Visa MasterCard czy Maestro są ogulnie znane na calym świecie, ale problem polega na różnicach w ich kodowaniu, programowaniu czy też czipowaniu (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Dla tego tez często pojawiają się problemy z płatnościami teoretycznie akceptowana karta po za granicami naszego kraju. Najczęściej z takim problemem można się spotkac we Włoszech
-autostrady (głównie samoobsługowe bramki)
-samoobsługowe stacje benzynowe oraz mniejsze stacje benzynowe gdzieś na prowincji.
Francja
-to samo co wyżej plus niektóre bankomaty
Hiszpania to samo co w Italii.
Dlatego warto mieć zawsze jakiś zapas euro-dudkow.
bajprzeznet
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 15.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajprzeznet » 03.02.2017 18:23

Zawsze kupuje winiety na pierwszej stacji w danym kraju lub przed wjazdem na autostradę.

Jadę przez Słowację, więc pierwsza winietka albo w Cadcy, albo w Ziline przed autostrada, nastepna na wylocie z Bratysławy przed granicą z Austria, potem już na Słowenii na granicy - zawsze płaciłem kartą, czy to mbank, bzwbk czy pko i nigdy nie było problemów.

Pozdrawiam
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 04.02.2017 16:21

A ja eZnamka przez internet w aplikacji android. A Węgry ze strony i nie ma problema :)
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 05.02.2017 20:38

walp napisał(a):Tak jak zauważył piotrulex jest to wniosek, w którym ludziska
piotrulex napisał(a):pytają o KONKRETNE miejsce


To ja mam pytanie: gdzie konkretnie kupię winietę szwajcarską, wjeżdżając od strony Austrii w
tym miejscu :?: :wink:

Tylko proszę nie pisać, że
Krzysztofeusz napisał(a):... chyba najlepiej przed granica juz wypatrywac na jakiejs stacji benzynowej powinni sprzedawac :) tak mi sie wyadje :) ...


:oczko_usmiech:



Kupisz jeszcze w Niemcach krótko przed granicą z Austrią
Pytałem znajomych (mieszkają nad Bodensee) :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.02.2017 21:39

Dzięki.
Do wyjazdu jeszcze ponad pół roku i wszystko w planach. :) Jeśli pomysł dojrzeje, to pewnie kupię by tolltickets.com.
Szkoda, że szwajcarska winieta jest tylko roczna i trzeba wydać 40 euro.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.02.2017 22:36

Mam pytanie odnośnie winiet a w zasadzie dodatkowych opłat za przejazd przez Austrię. Na stronie do kupna winiet tolltickets.com jest taki wpis odnosnie dodatkowych opłat:

"Winiety są obowiązkowe na wszystkich autostradach i drogach ekspresowych w Austrii, oprócz odcinków dróg, na których opłata zależy od pokonanego dystansu:*
A9 - Autostrada Pyhrn: Tunel Bosruck
A9 - Autostrada Pyhrn: Tunel Gleinalm
A10 - Autostrada Tauern: Tunele Tauern i Katschberg
A11 - Autostrada Karawanken: Tunel Karawanken
A13 - Autostrada Brenner: cała trasa
A13 - Autostrada Brenner: wyjazd Stubai
S16 - Autostrada Arlberg: Tunel Drogowy Arlberg
Kup teraz winietę dla swojego pojazdu. W przypadku odcinków ze specjalną opłatą skorzystać można z linka do strony internetowej ASFINAG w celu wcześniejszego zakupu karty do odczytu video: "

Czy to znaczy, że pomimo wykupionej winiety na autostrady będę musiał jeszcze dodatkowo zapłacić za jakieś odcinki autostrady? Czy jadąc trasa z Mikulov (przez Wiedeń i Graz) - aż prawie do granicy ze Słowenią ale jadąc przez Mureck, będę jechał którąś z tych dodatkowo płatnych dróg? Jeśli tak to ile to kosztuje i czy na stronie tolltickets.com tez można kupić taką winietkę?
Czy w Czechach też są jakieś dodatkowo płatne drogi, za które trzeba będzie zapłacić pomimo wykupionej winiety?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.02.2017 22:43

birkin napisał(a):Czy to znaczy, że pomimo wykupionej winiety na autostrady będę musiał jeszcze dodatkowo zapłacić za jakieś odcinki autostrady?

Dokładnie tak. Za wymienione wyżej tunele oraz Brenner i Arlberg, płacisz dodatkowo.
birkin napisał(a):Czy jadąc trasa z Mikulov (przez Wiedeń i Graz) - aż prawie do granicy ze Słowenią ale jadąc przez Mureck, będę jechał którąś z tych dodatkowo płatnych dróg?

Nie.
birkin napisał(a):Jeśli tak to ile to kosztuje i czy na stronie tolltickets.com tez można kupić taką winietkę?

Na tolltickets kupujesz tylko winietę na sieć autostrad.
birkin napisał(a):Czy w Czechach też są jakieś dodatkowo płatne drogi, za które trzeba będzie zapłacić pomimo wykupionej winiety?

Nie.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.02.2017 22:45

Czyli wystarczy mi tylko zwykła winieta na przejazd przez Austrię?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.02.2017 22:47

birkin napisał(a):Czyli wystarczy mi tylko zwykła winieta na przejazd przez Austrię?

Tak, jeśli pojedziesz trasą, którą opisałeś.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.02.2017 22:50

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do trasy to na 99% tak własnie będę jechał jak opisałem i jak pokazuje google.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.03.2017 16:02

Mamy sporą szansę na wyjazd do Cro w weeknd majowy.
Na wyjazdy wakacyjne zawsze kupuję winiety w PZM.
Teraz skłaniam się ku ryzyku, planuję winiety kupić na granicy, jedziemy przez Kłodzko.

Czy w sklepie na tym parkingu kupię winiety w sobotę lub w niedzielę ?
Mogą być niedostępne winiety na termin weekendu majowego ?

Przekraczając granicę Austriacką za Mikulovem też znajdę podobne miejsce gdzie można kupić winiety ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 97
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone