Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.08.2016 23:08

599 napisał(a):Będę wjeżdżał z Słowcji na Wegry (srodek nocy) w miejscowosci Komarno,
dalej na Budapeszt,
czy kupię tam gdzieś zaraz winietę Węgierską ?

Kup sobie przed wyjazdem w necie, patrz dział opłaty drogowe tam jest odnośnik.
Tak samo na Słowację sobie możesz kupić, po co po nocy szukać punktu sprzedaży.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.08.2016 23:18

Belvoir wielkie dzięki,
wielbiciel dzieki ,
Słowacką kupiłem a z tą Wegierską ni,e poradziłem sobie,
mało czasu jutro ruszamy
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.08.2016 20:44

Czy mieliście problem z zakupem Słowackiej winiety na stronie ezamka.sk.
Próbuję od kilku chwil na różne sposoby (karty) i nic.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.08.2016 21:05

wielbiciel napisał(a):Czy mieliście problem z zakupem Słowackiej winiety na stronie ezamka.sk.
Próbuję od kilku chwil na różne sposoby (karty) i nic.

Nie miałem problemu, ale kiedyś jak nie miałem aktywnej usługi płatności internetowych nie mogłem zapłacić raty ubezpieczenia. Może masz nieaktywną usługę? Spróbuj kartą kredytową.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 29.08.2016 23:07

Dobry wieczór. Przepraszam , jeśli gdzieś była odpowiedź i powiela pytanie , ale nie umiem się ogarnąć w tym wątku i znaleźć odpowiedzi. Gdzie konkretnie można kupić winietę Austriacką jadąc z Cro do Pl? Chodzi mi o trasę z objazdem autostrady w Słowenii . Czy gdzieś w Mureck? Jest tam gdzieś jakiś CPN? Będę wdzięczna za pomoc
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 29.08.2016 23:32

Już za Mureck w kierunku na A9 jest stacja Tankstelle Pein Suzanne, adres: Mureck Grazerstrasse 55. Wg info z netu jest 24h ale w godzinach 22-5:30 tylko automat do tankowania. Ich mail to: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Potem już za Murfeld jest stacja Temmel, adres: Oberschwarza 62, wg info z netu 24h. Ich mail to: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Jest jeszcze taka możliwość jak jeszcze nie wyjechaliście żeby kupując winietkę na trasę TAM kupić od razu na POWRÓT. Poproisz tylko żeby obsługa przedziurkowała odpowiednia datę
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 29.08.2016 23:42

Dziękuję za odpowiedź. Jesteśmy na miejscu , więc opcja zakupu od razu na powrót odpada. Z resztą i dobrze , bo na dzień przed wyjazdem gospodarz zaproponował nam dwa dodatkowe dni gratis , więc winieta by przepadła. Zastanawiam się , czy w Ptuju na stacjach będzie?
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 30.08.2016 10:29

Prosze o info gdzie kupic winietę czeska w drodze Z Chorwacji? Jedziemy z wakacji autem zastępczym, nasze na lawecie i dlatego nie mamy winiet. Słoweńska i austriacka juz udało sie na granicy HR-SLO kupic nie mieli jednak czeskich.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 10:48

szalonaona77 napisał(a):Prosze o info gdzie kupic winietę czeska w drodze Z Chorwacji? Jedziemy z wakacji autem zastępczym, nasze na lawecie i dlatego nie mamy winiet. Słoweńska i austriacka juz udało sie na granicy HR-SLO kupic nie mieli jednak czeskich.


Na każdej stacji benzynowej przed wjazdem na autostradę, np. w miastach Mikulov czy Breclav
kefir1981
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kefir1981 » 30.08.2016 14:14

Jadąc do Chorwacji kupiłem austriacką winietę na granicy w mieście Mikulov. Wielkie zdziwienie: pani w kasie prosi o 15 EUR. Myślałem, że źle sprawdziłem, ale nie – jadąc w drugą stronę zapłaciłem 8.8 EUR (czyli tak jak piszą w necie). Czyli trzeba bardzo uważać w jakim sklepie i gdzie (CZ lub AUT) się te iwniety kupuje, bo można przepłacić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 14:22

Pani pojechała rowerem kilka kilometrów do Austrii, nakupiła winiet za 8,80 i sprzedaje za 15 :wink:

6,20 to jest czysty dodatkowy zysk, a oprócz niego jest jeszcze zysk oficjalny, bo w cenie każdej winietki za 8,80 jest już zawarta marża handlowa.

Podobne numery robią w większości sprzedawcy winiet w Polsce.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.08.2016 15:21

kefir1981 napisał(a):Jadąc do Chorwacji kupiłem austriacką winietę na granicy w mieście Mikulov. Wielkie zdziwienie: pani w kasie prosi o 15 EUR. Myślałem, że źle sprawdziłem, ale nie – jadąc w drugą stronę zapłaciłem 8.8 EUR (czyli tak jak piszą w necie). Czyli trzeba bardzo uważać w jakim sklepie i gdzie (CZ lub AUT) się te iwniety kupuje, bo można przepłacić.


Taka rada na przyszłość. Jak coś się kupuje to warto najpierw zapytać ile to coś w danym miejscu kosztuje ;) No i nieocenione forum, najpierw czytamy, pytamy i relacje zdajemy w typie: "dzięki Wam nie dałem się naciągnąć i nie przepłaciłem" :)

Za rok mam nadzieję będziesz mądrzejszy :)
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 30.08.2016 21:05

A gdzie na granicy CRO jest ta budka z winietami? Jest jakoś oznaczona?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 21:21

jotusia napisał(a):Dobry wieczór. Przepraszam , jeśli gdzieś była odpowiedź i powiela pytanie , ale nie umiem się ogarnąć w tym wątku i znaleźć odpowiedzi. Gdzie konkretnie można kupić winietę Austriacką jadąc z Cro do Pl? Chodzi mi o trasę z objazdem autostrady w Słowenii . Czy gdzieś w Mureck? Jest tam gdzieś jakiś CPN? Będę wdzięczna za pomoc



jotusia napisał(a):A gdzie na granicy CRO jest ta budka z winietami? Jest jakoś oznaczona?



:?: :!: 8)

Stacji CPN nie ma od prawie 30 lat 8)

Podejrzewam, że
99,9% ludzi nie wie, co oznaczał skrót CPN :wink:

Spróbuj kupić winietkę austriacką na granicy w Macelj, dokładnie na przejściu granicznym :!:
W Ptuju na stacjach benzynowych też powinni mieć :!:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 30.08.2016 21:41

jotusia napisał(a):A gdzie na granicy CRO jest ta budka z winietami? Jest jakoś oznaczona?


Zależy o której granicy mowa, ale w Macelj/Gruškovje to jest tu: budka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone